Recommended Posts

Postovanje,

Danas sam seo prvi put u auto od kad sam ga kupio i izvezao na autoput ali auto nece da razvije vise od 130kmh. Ponasa se noramalno u 1, 2, 3, zapravo ide naj normalnije kad dodjem u 4 ili petoj na 130 oduzme gas i odrzava brzinu. U prve 3 sam ga zavrteo do 4000 bez problema. Kad dodje do 130 koliko god da drzim pritisnutu papuciu nista se ne desava, cak i trenutna potrosnja stane na 10l. Ukoliko pustim gas i brzina padne na recimo 120 ako ubrzam radice do 130 a onda ce opet da stane tj da odrzava brzinu. Postoji li neki speed limiter ili nesto slicno sto bi moglo da uzrokuje ovakvo ponasanje. Stose tice MID nemam onaj sa BC.

Svaka pomoc je dobrodosla

hvala

pozz

Link to post
Share on other sites

nekoliko puta ga "opali" po gasu ... mora da probije ... sve sam to prosao , tek sto kupih auto ... reko "ovaj" me razvalio koliko me je zajb.... ! :D

Link to post
Share on other sites

Ako je turbnina, ona nece da puni ni na manjim brzinama, za turbinu su bitni obrtaji, a ne brzina.

Link to post
Share on other sites

Isti problem imao drug na e46 320d 136 ks...lično sam se uvjerio u to jer je dao meni da vozim...do 130-135km/h puni kao lud i tu zakuca :)...znam da mu je bio neki problem sa turbinom...sjutra ga zovem da mi kaže šta jer sam zaboravio...

Link to post
Share on other sites

Ako je turbnina, ona nece da puni ni na manjim brzinama, za turbinu su bitni obrtaji, a ne brzina.

Naravno da su bitni obrtaji tj kolicina izduvnih gasova koja ustavri pokrece turbinu, ali ja pricam iz licnog iskustva, gde je djubre prve tri brzine punilo i onda lagano 4 na 3000rpm i 5 nece preko 2700-800... sve u svemu nece ustanoviti koji je problem bez kacenja na dijagnostiku! ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

I sad epilog price ako nekoga intresuje,

danas sam bio kod Alone-a i ispotavilo se da su umrli elektro ventil za EGR ventil i neki elektro ventil za turbinu kao i neka vakum creva za turbinu. Kacenjem na dijagnostiku su ustanovili da ima previse vazduha na usisu ( u nekom trenutku umesto da ubacuje 250 jedinica vazduha auto je ubacivao 550 jedinica) i onda su metodom dedukcije dosli do ova dva vetntila. Auto je sad ok. Nadam se da ce tako i ostati.

Link to post
Share on other sites

Dans izadjem na auto put da proverim dokle moze da ide auto i stignem do 180 i cini mi se da je imao jos gasa, u tom trenutku mi ablenduje neko pomerim se i obidje me mecka kao da sam stajao. Dam levi migavac da se vratim u brzu traku dam gas i nista. Brzina nastavi da pada do 140 i ostade tu ma koliko dodavao gas.

Eto zalim se malo pa idem opet kod majstora.

Link to post
Share on other sites

Malopre sam ocistio EGR ventil i otisao na probnu voznju, dogurao do 190, pustio gas malo pokusao ponovo da dam i opet do 140. Stao sam sa strane i skinuo vakum crevo sa EGR i malo mrdao konektor od protokomera jer nisam mogao da ga skinem. Vozio auto jos par kilometara radio normalno, na povratku sam vratio vakum na EGR i auto je i dalje isao normalno. Moracu da testiram jos par dana pa da vidim sta se desava.

Link to post
Share on other sites

dobro gde da idem?

Delta, Drinjak.

Do sada sam kod njih išao i nemam primedbi.

Delta čak i daje popust na godište.

Operu ti auto.

Zovi prvo, raspitaj se za cene.

Imaš i Radulovića, ali mislim da on ubija sa cenama.

Nisam išao kod njega.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...