Recommended Posts

Imam e21 pa me interesuje da li je "BOLJE"kratiti,zagrevati i zadnja opcija kupiti ako nije skupo opruge.Da li je neko upucen ili zna sta je najbolje uraditi za spustanje auta?

Link to post
Share on other sites

Da video sam one na limundu ali nisu bili kraci,imali su isto krugova ko i moji.DA li mozda neko ima da proda krace opruge da nisu seceni ili skupljani?I da li mozda odgovaraju od nekog drugog modela?

Link to post
Share on other sites

Mozes da odradis to kod Gorana u Batajnici, ne znam odakle si, da ti zagreje ili skrati opruge. Nije to najbolje resenje, ali moze dobro da se odradi, u sustini nije toliko bitno da li je opruga fabricka ili odsecena, vise je bitno kakvi su amortizeri. Takodje mora kraj opruge ako se odsece da se prilagodi lezistu, ako su losi amortizeri ili predugacki, opet moze opruga da iskoci iz lezista, ali sve on to moze da ti sredi, da ih skrati, napuni "na tvrdo" i slicno.. Rekoh vec, skracivanje opruge nije najbolje resenje ali ako se sve sagleda i odradi kako treba mozes lepo i normalno da se vozis kao gomila ljudi kojima je on to odradio

Hocu da kazem da nije to ono recimo uzmes fabricku oprugu na fabrickom amortizeru, fiknes tri kruga, ne savijes joj kraj, ona kad ljuljne auto ispadne iz lezista i onaj odseceni kraj probije gumu i zavrsis u kanalu :D

Link to post
Share on other sites