podignut nivo vode u posudi do hladnjaka


Recommended Posts

ljudi danas kad sam pogledao nivo vode tj antifriza na mojoj e36tici nivo se povecao na 2cm od vrha/naime posto mi je hladnjak veoma malo curio ja sam mu malo dolevao antifriza nikad preko linije kad je hladan,kad se zagreje on podigne nivo vrlo malo ali se posle kad se ohladi vvrati e sad je bas dosta podigo nivo antifriza /temperatura tacno na pola i sve ostalo ok osim sto ono crevo sto izlazi iz hladnjaka do termostata nije bas vruce/ne duje creva kolko sam mogo da primetim/treba mi hitan savet hvata me panika da nije mozda dihtung glave ili mozda termostat jbg.znaci temperaturu ne dize grejanje ima ,ne mesa,kad skinem cep hladnjaka i dam gas voda ide sta moze da bude/hitno//// e da i nivo ulja je ok

Link to post
Share on other sites

Koji cep hladnjaka, jesi ga ozracio gde treba? na onom malom plasticnom srafu, sa upaljenim grejanjem?

mislim na veliki cep gde se sipa antifriz /do sad je sve bilo ok clu zimu a nisam nista dirao osim sto sam povremeno dosipao po 1 deci na 500 km a ozracivao ga nisam jer nisam ja menjao antifriz a ta cep za ozracivanje je zalepljen silikonom i nema cepa/neznam zasto dali ga je prethodni vlasnik izgubio ili sta vec/skoro sam ga kupio do sad sve bilo ok/pazi nije kao na m10 sto sam imao sad je e36 m40

Link to post
Share on other sites

Pa druze doslo je toplije vreme,motor se vise ugreje nego zimi,tako da nemoj da te plasi i ako napuni hladnjak do vrha,zato se i sipa do pola hladnjaka da kad nabije temperaturu i rasiri se ne bi doslo do pucanja sistema.

Samo peglaj i ne sekiraj se.

Link to post
Share on other sites

Pa druze doslo je toplije vreme,motor se vise ugreje nego zimi,tako da nemoj da te plasi i ako napuni hladnjak do vrha,zato se i sipa do pola hladnjaka da kad nabije temperaturu i rasiri se ne bi doslo do pucanja sistema.

Samo peglaj i ne sekiraj se.

ok hvala bunilo me i to sto je ono crevo sto izlazi iz hladnjaka cini mi se zimus bilo cak i toplije nego sad ali videcu danas ga nisam mnogo vozio

Link to post
Share on other sites

ok hvala bunilo me i to sto je ono crevo sto izlazi iz hladnjaka cini mi se zimus bilo cak i toplije nego sad ali videcu danas ga nisam mnogo vozio

Cini ti se, bile ti ladne ruke!! :lol:

Link to post
Share on other sites