pravno pitanje


Recommended Posts

ovako

drugar imao dva automobila koja su nila oba neregistrovana ali see nisu vozilia. odlucio je bio da registruje auto koji ce ga kostati jeftinije. u to vreme pansuri strajkovali pa je cekao na tablice i nalepnicu. nakon nekoliko dana dobio je to u petak oko 15h. mis mo slavili u to vreme popili malo vise i ostali do kasno u noc. on je dosta popio i krenuli smo da ga odvedemo kuci. djavo mu nije dao mira pa je hteo da nam pokaze auto ali ovaj sto nije registrovao. dok smo mi tu gledali , obilazili auto on onako u pijanom stanju nije imao pametnija posla pa je zalepio reg. nalepnicu. naravno pijanom coveku nista u tom momentu nemozez dokazati. sutra dan kada je ustao i video sta je uradio osmah je odlepio nalepnicu i taj auto prodao kroz dva dana.

e sad prre neki dan su zaustavili tog lika bez tablica i oduzeli mu auto iz razloga zato sto su videli da je skinuta sa soferke vazeca nalepnica koja nije pripadala tom autu i pozvali su mog drugara posto je on jos uvek vlasnik vozila.

on je otisao tamo ali ga oni terete da je falsifikovao dokumente

dali neko ima neki savet sta da radi? prete mu kaznom zatvora od 3-5 godina

Link to post
Share on other sites

Malo ce ga daviti ali nece sigurno dobiti zatvor. Nebi bilo lose da se posavetuje sa advokatom.

Ko ga je pozvao? Koji sud, policija, novi vlasnik? Ko?

Ako je policija, oni vole da jedu go*na sa stvarima o kojima ne znaju nista.

Link to post
Share on other sites

Imam 2 auta...jedan sam registrovala drugi nisam...pogresno nalepim nalepnicu na neregistrovan auto...skinem i zalepim na registrovan auto.

To-bi-bilo-to, pogresno zalepljeno a ne falsifikat, pod uslovom da je ovo rezime one tvoje price.

Drugo je ovde problem, a ne nalepnica:

...tvog drugara su uhvatili jer je taj tip vozio neregistrovan auto, a tvoj drug je i dalje vlasnik jer nije izvrsio prenos. Odgovoran je za voznju neregistrovanog auta.

Link to post
Share on other sites

Malo ce ga daviti ali nece sigurno dobiti zatvor. Nebi bilo lose da se posavetuje sa advokatom.

Ko ga je pozvao? Koji sud, policija, novi vlasnik? Ko?

Ako je policija, oni vole da jedu go*na sa stvarima o kojima ne znaju nista.

pozvao ga je neki inspektor mitic iz pol.stanice novi beograd.

otisao je tamo i rekao kao sto je i bilo ali su rekli da moraju podneti prijavu. pozvali su javnog tuzilaca zahtevao je saslusanje sa advokatom. auto mu nisu vratili. mada su rekli da za auto nece biti problem ali mora prodje 90 dana.

ne prihvTju da je to uradio pod dejstvom alkohola ii da je bukvalno skinuta odmah nakon par sati , izvadjena druga nalepnica i zalepljena na pravi auto. to ne prihvataju. rekli su da je to falsifikovanje dokumenatata i da ocekuje poziv za sud

Link to post
Share on other sites

Imam 2 auta...jedan sam registrovala drugi nisam...pogresno nalepim nalepnicu na neregistrovan auto...skinem i zalepim na registrovan auto.

To-bi-bilo-to, pogresno zalepljeno a ne falsifikat, pod uslovom da je ovo rezime one tvoje price.

Drugo je ovde problem, a ne nalepnica:

...tvog drugara su uhvatili jer je taj tip vozio neregistrovan auto, a tvoj drug je i dalje vlasnik jer nije izvrsio prenos. Odgovoran je za voznju neregistrovanog auta.

ne terete ga niti je iko spomenuo sto nije izvrsio prenos. strikno se uhvatili samo za te brojeve na soferci koji su ostali od nalepnice koja je odlepljena

cak je predlozio nas nekoliko za svedoke koji su bili tu da posvedoce ali nisu hteli uopste da pricaju o tome a kamoli da prihvate

Link to post
Share on other sites

koliko sam ja upucen ako se nalepnica osteti prilikom lepljenja ona vise nije validna i mora da se izvadi druga,da je covek hteo da falsifikuje dokumenta ili da radi nesto nelegalno ostavio bi je neostecenu na autu...bar ja tako rezonjem

Link to post
Share on other sites
Guest maxa2485

vraticemu brzo auto meni su oduzimali calibru turbo kada sam se trkao u bataji i nista auto vracen posle 7 dana jer sam vukao veze iz skupstine,mada zavisi sta je istina o tvom drugu,ako je samo to ja mu mogu pomoci....

Link to post
Share on other sites

vraticemu brzo auto meni su oduzimali calibru turbo kada sam se trkao u bataji i nista auto vracen posle 7 dana jer sam vukao veze iz skupstine,mada zavisi sta je istina o tvom drugu,ako je samo to ja mu mogu pomoci....

samo to druze sigurno znam

Link to post
Share on other sites

To je zapravo krivicno delo, kazna je makar ovde u Republici Srpskoj 1-5 godina, a sad mnogo vas ce skociti, al u pitanju je institut dozvoljene analogije, ekstenzivno tumacenje je u nekim slucajevima dozvoljeno.

U praksi se u konkretnom slucaju tumaci kao krivicno delo, ti nisi falsifikovao tablice ili tako nesto, ali samim tim sto si ih stavio izvrsio si radnju koja se nalazi u bicu krivicnog dela falsifikovanja.

Drug moze uraditi sledece

da da izjavu da je zalepio cale ili brat, pa kad je video sta je uradio cale ili brat da je on skinuo nalepnicu i da je izvadio novu, i da auto uopste nije vozio.

ovim bi se sto se tice krivice moglo ici na varijantu nehata ( uz dobrog advokata i nesvesnog nehata)

zatim mogao bi se cupati i na dobrovljni odustanak, odnosno da je svesno otklonio radnju stanja

zadnja varijanta je instiut zanemarivo opasno delo, jer je ovo lakse krivicno delo, a posledice uopste i nema jer je ovo formalno krivicno delo

cale mi advokat, a ja student prava i cela porodica mi je u pravu.

uglavnom stvar nije toliko ozbiljna kao sto su oni predstavili, ali bez advokata da se ne upusta, ako sta treba jos pitaj ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...