Pomozite imam problem sa promenom brzine


Recommended Posts

Pozdrav svima ja sam Dusan iz Beograda.imam e46 2002god. 325i sa automatskim menjacem i imam problem koji vec mesec dana nijedan majstor ne moze da resi.pa sam resio da se uclanim na forum i vidim da li neko moze da mi pomogne.desava mi se to da kada iz drajva prebacim u rikverc ili obrnuto auto kao da proslajfuje ili kao da tockovi na trenutak zablokiraju.posle toga desava mi se da u voznji auto pocne da secka,da sam spusta i dize obrtaje dok ja drzim sve vreme jednolican gas.isto u toku voznje desi se da u odredjenoj brzini posle pustanja gasa auto nastavi da ide i da drzi gas.i desava mi se da kada auto vraca iz trece u drugu brzinu nesto lupi pozadi.jedan majstor mi je rakao menjac a drugi diferencijal.u medjuvremenu ja sam menjac popravio i on ne bi trebao da predstavlja problem.to je najbolje sto sam mogao da objasnim.ako neko zna sta je problem i ako je voljan da mi pomogne neka se javi.unapred hvala

Link to post
Share on other sites

Ajde napisi sta si popravljao na menjacu. To kada si napisao da nesto proslajfuje, gde osetis to, u menjacu ili tockovima? Da li ti obrtaji nekad variraju i na leru ili samo u voznji, jel se tako u svim modovima desava? Pitam te zato sto koliko se ja razumem moze diff da opterecuje menjac pa ga tera da "luta" po brzinama, a pak i potenciometar gasa ako ode varirace ti i glaviti obrtaji.

Link to post
Share on other sites

Za početak daj odgovore na pitanja koje je dao max_power.

Takođe pretpostavljam da ga niti jedan majstor nije priključio na detaljnu BMW dijagnostiku (GT1, DIS)... Oteraj u neki zvaničan servis da to urade... ovako na osnovu tvojih simptoma, zaista može biti puno različitih stvari - i menjač i torque konvertor i diferencijal i potenciometar gasa, itd itd.

Link to post
Share on other sites

promenio sam vangler u menjacu jer je samo to pokazivao na dijagnostici.i majstor je otvarao kompletan menjac sem hidro bloka i rekao je da su svi delovi ok.kada proslajfuje oseti se u zadnjem delu.obrtaji variraju samo u brzini i to uvek u trecoj i to se desava u drajvu

u manuelnom modu ga nisam dugo vozio ali mi je pre radio normalno.prikljucivao sam ga na dijagnostiku ali ne znam da li je to gt1 ili DIS jer se ne razumem bas najbolje.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Prvo kazi koliko je auto presao? Ovo pitam zato sto BMW daje 'life time warranty' na ulje u transmsiji...ali.... to je samo prazna prica jer je nemoguce da izdrzi duze od 100000km. Drugo,zamena ulja u menjacu kod BMW-a je malo slozeniji proces(ako hoces objasnicu ti) tako da ne moze bilo ko da ga radi. Ovi simptomi su karakteristicni za nizak nivo ulja u menjacu,zaprljan filter ili losi solenoidi. Zaboravio sam kako su rasporedjeni solenoidi za brzine ali imas jedan za torque,jedan za rikverc i dva ili tri,u zavisnosti od oznake menjaca,za brzine.... Dijagnostika tesko da moze da ocita pravo stanje menjaca.....

Link to post
Share on other sites

Prvo kazi koliko je auto presao? Ovo pitam zato sto BMW daje 'life time warranty' na ulje u transmsiji...ali.... to je samo prazna prica jer je nemoguce da izdrzi duze od 100000km. Drugo,zamena ulja u menjacu kod BMW-a je malo slozeniji proces(ako hoces objasnicu ti) tako da ne moze bilo ko da ga radi. Ovi simptomi su karakteristicni za nizak nivo ulja u menjacu,zaprljan filter ili losi solenoidi. Zaboravio sam kako su rasporedjeni solenoidi za brzine ali imas jedan za torque,jedan za rikverc i dva ili tri,u zavisnosti od oznake menjaca,za brzine.... Dijagnostika tesko da moze da ocita pravo stanje menjaca.....

Izvinjavam se sto kvarim temu ali imam isti menjac u e39 520i '98 god., pa me zanima kako se menja ulje u menjacu?Radio sam to ranije na obicnim automatik menjacima sam, ali na ovom nebih probao dok me neko ne posavetuje.A da, koje ulje ide u ove menjace? Unapred hvala svima.

Link to post
Share on other sites