Ugradnja seqvent plina u e46 318i 88kw


Recommended Posts

Znaci koju marku uredjaja uzeti gde ugraditi (nis i okolina).Dosad sam na dva auta imao plin Lovato ali sa karburatorom i nikad nikakav problem nisam imao (cak ga nikad nisam ni servisirao ) sa jedenim od tih dva sam presao preko 100000km a drugi mi je kao nov nije presao ni 10000km tako da u ovu marku imam poverenja inace ti uredjaji su doneti iz turske u to vreme su tamo bili duplo jeftiniji ali ispostavilo se da su extra kvaliteta ( mozda su cak i originali ).Sad vidjam po oglasima razne uredjaje italijanske ,ceske turske svasta ima pa ne znam za koji da se odlucim .Gledam po Beogradu cene oko 600e kod mene u Pirotu je cena sa ugradnjom vec od 380e pa navise u zavisnosti od marke uredjaja i majstora.Sta mislite o ovom valjda je ceski kako su se pokazali ako neko ima takav http://www.polovniautomobili.com/oglas443718/ac_stag_4/#2 to je kao neka najeftinija varijanta ,vredi li to nesto ? i dali se hvataju neki delovi sa karburatorskog sistema predpostavljam da se bar boca moze iskoristiti ?

Link to post
Share on other sites

Znam da će neki reći da preterujem.

Moj glas ide BRC-u.

Ne znam gde ima kod tebe u okolini da se ugradi.

Ovde mi za ugradnju traže od 1300 do 1500 eura.

Zavisi od kilovata.

U Tavankutu pored Subotice BRC ili Zavoli sekvent sa dve godine garancije i 100000km 450-500 eura i to mislim da mi covek rece sa atestom .

Link to post
Share on other sites

Naravno da ne moze biti najkvalitetniji i najeftiniji istovremeno nego mislio sam na nesto kao ,,best buy ,, tj. koji uredjaj je najbolji za dati novac .Imam auto koje vise ne koristim a oprema u njemu je skoro nova (karburator ) e sad dali neko zna sta sa njega moze da se iskoristi na sekvent znam da boca moze ali dali moze onaj deo sto je u boci sa onim meracem i oni ventili za gorivo i gas ?

Link to post
Share on other sites

Danas sam se raspitao za cene uredjaja i ugradnju u Pirotu cene idu ovako u AMSS je lovato sekvent 380e sa ugradnjom i obicnom bocom a sa onom bocom u rez.tocku je 30 e skuplje ,kod nekog drugog majstora je stag 300 tomaseto neka kombinacija 400e sa ugradnjom i doplatom 20e za bocu u rez.tocku. A cena kod uvoznika bez ugradnje je za komplet stag4 tomaseto sa sve sto je potrebno za ugradnju ukljucujuci i bocu u rez tocku oko 290e imaju i lovato cini mi se ista je cena .Sutra cu da vidim koliko bi mi trazili samo za ugradnju ne verujem vise od 50-60e .Koliko vidim ovi servisi pokusavaju da ti naplate i ugradnju i da se bar jos toliko ugrade u prodaju opreme.

Link to post
Share on other sites

Covek trazi najpovoljnije i najkvalitetnije. Tvoja preporuka ne ispunjava ni jedno ni drugo.

Na stranu sto te dve reci ne mogu da se nadju u istoj recenici.

A ti se baš navadio na mene kad pomenem BRC?

U Tavankutu pored Subotice BRC ili Zavoli sekvent sa dve godine garancije i 100000km 450-500 eura i to mislim da mi covek rece sa atestom .

I evo mu povoljno.

Ako je to stvarno BRC.

Uštedeće dosta.

Isplati mu se i da dođe iz Pirota u Tavankut.

Link to post
Share on other sites

Navadio sam se, jer na sto mesta ponavljas jedno isto, kao da si njihov zastupnik.

To sto ti volis da preplacujes stvari ne znaci da i drugi treba to da rade.

BRC nije ni najbolji ni najjeftiniji. Tacka.

Link to post
Share on other sites

Ma to je samo pozitivno iskustvo kao i ja sa Lovatom sam se navozio bez ikakvih servisa odrzavanja ,znaci bez problema preko 100000 km tako da cu najverovatnije njega i da ugradim a i imam ga ovde kod mene po povoljnoj ceni a kad je neko zna da je nesto provereno dobro zasto da ga menja ,mislim mozda je BRC bolji uredjaj i od Lovata ali ja ne vidim po cemu ,Po meni je ono najbitnije da kada ga majstor ugradi ja samo da vozim bez kvarova naknadnih stelovanja i slicno,tako je bilo sa predhodnim plinom a nadam se i sa ovim

Link to post
Share on other sites

Navadio sam se, jer na sto mesta ponavljas jedno isto, kao da si njihov zastupnik.

To sto ti volis da preplacujes stvari ne znaci da i drugi treba to da rade.

BRC nije ni najbolji ni najjeftiniji. Tacka.

A šta se TEBE tiče na koliko mesta ću ja nešto da ponovim?

Pa na celom ovom forumu, na više od sto mesta, svi ponavljaju kako je BMW najbolji.

Smeta li Ti i to?

Šta se TEBE tiče da li neko, SVOJIM parama, bilo šta preplaćuje?

Jel Ti mene uopšte poznaješ, pa da znaš da li ja VOLIM da preplaćujem stvari?

Šta se TEBE tiče da li sam ja bilo čiji zastupnik?

Ako svima preporučujem BMW (što aktivno radim), da li me to čini njihovim zastupnikom?

Gde sam JA ikoga nagovarao da PREPLAĆUJE bilo šta?

Gde sam JA rekao, da je BRC NAJBOLJI uređaj, pa još i NAJJEFTINIJI?

Molim Te, preskači moje postove.

Manje će da Te boli glava.

Ma to je samo pozitivno iskustvo kao i ja sa Lovatom sam se navozio bez ikakvih servisa odrzavanja ,znaci bez problema preko 100000 km tako da cu najverovatnije njega i da ugradim a i imam ga ovde kod mene po povoljnoj ceni a kad je neko zna da je nesto provereno dobro zasto da ga menja ,mislim mozda je BRC bolji uredjaj i od Lovata ali ja ne vidim po cemu ,Po meni je ono najbitnije da kada ga majstor ugradi ja samo da vozim bez kvarova naknadnih stelovanja i slicno,tako je bilo sa predhodnim plinom a nadam se i sa ovim

Eto odgovora zašto na sto mesta trubim o BRC-u.

Kad govorim o njemu, mislim prvenstveno na boldovani tekst.

Isti je slučaj i sa BMW-om.

Ti si se navozao sa Lovatom bez problema, i ja poštujem to što ti kažeš.

Verujem ti.

I rado bih da prođem jeftinije nego sa BRC-om.

Ali jednostavno je previše negativnog iskustava i plašim se da opet eksperimentišem.

Nemam ni vremena, a ni para za tu zajebanciju.

Lepo se stisnem, skrpim se i (ako treba i) preplatim nešto, za šta znam da će da mi radi posao.

Ja sam probao i Landi i Lovato, računao da prođem jeftinije, i na kraju je stalno majstoru glava bila pod haubom,

a u novčaniku nikad dovoljno para.

Da li je problem u majstoru (najverovatnije) ili u opremi, ne zanima me.

Ne želim da ulazim u to.

Bitno mi je samo ovo "Po meni je ono najbitnije da kada ga majstor ugradi ja samo da vozim bez kvarova naknadnih stelovanja i slicno".

I ništa više.

Preplaćeno ili ne, mene ne boli glava.

Ne razmišljam o plinu.

Razmišljam samo o redovnom servisu.

Ne tvrdim da je BRC najbolji.

Svakako ne najjeftiniji.

I nikoga ne nagovaram da preplaćuje stvari.

I naravno, nikoga ne nagovaram da me posluša i ugradi BRC.

Link to post
Share on other sites

E nek si mi rekao. Stotine glupih personalnih misljenja, a ja se bas uhvatio za tvoje. Ne znam sta mi bi, izvini, trudicu se da i tvoje preskacem kao sto uglavnom preskacem i misljenja drugih sa kojima se ne slazem.

I ne primaj se toliko, nervoza utice na lepotu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A ti se baš navadio na mene kad pomenem BRC?

I evo mu povoljno.

Ako je to stvarno BRC.

Uštedeće dosta.

Isplati mu se i da dođe iz Pirota u Tavankut.

I ja se razmišljam oko ugradnje, pa sam proverio :

Momci u Tavankutu ugrađuju REG za 490e, a Zavoli za 530e,

rezervoar u rez. točku, 51 lit (?) i daju 2 god. garancije.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Aj da napisem kad sam sve zavrsio ,ugradio sam stag4 sa bocom u tocku 47 lit ,tomaseto isparivacem i valtek diznama izaslo mi 290e oprema i 100 e ugradnja .Ide odlicno trosi oko 11 L plina kombinovano, atest nisam radeo ali nekad u buducnosti kad nadjem vremene uradecu i to.Pozdrav

Link to post
Share on other sites