Pomoc!!!! oko povezivanja elektricne instalacije klime.


Recommended Posts

Naime nedavno sam postao vlasnik bmw 520 m50 1990god.auto ima ugradjen sekvent plin i dosta operme.klima je naknadno ubacena manuelna to mi je rekao vlasnik i ubacio je sve hladnjake kompresor i sl i ostalo je jos da se poveze instalacija koju mi je dao kompletnu.naime on je uzeo sa stranca komplet klimu sa instalacijom i taj majstor mu je ubacio je i ostalo jos da se poveze medjutim nesto su zaratili i to je ostalo tako.pa me interesuje kako bi mogao da povezem to.vidim da na instalaciji imaju dzekovi i to nije problem ali imaju nekolke zice koje treba da se spoje negde oko motornog kompjutera jer vidim da je zice obelezavao taj sto je skidao pa na jednoj pise motor na drugoj kabina i jos dve tri zice tako sa natpisima...Da li moze neko da mi pomogne idu sada ovi vreli dani????? ;) :( a bmw se mora voziti :e30:

Bio bih svima zahvalan....

Link to post
Share on other sites

Nadji dobrog elektricara ili teraj kod Bate na mirjevo!:)

Ili ako znas da gledas seme i vezujes mogu da ti posaljem semu vezivanja...

A ako ne znas jeftinije je da oteras kod nekog da ti to zavrsi!

Link to post
Share on other sites

Malo je gadno to kod modela koji nije fabricki nosio klimu, nadji dijagram motornog ECU-a, i oznake pinova, i bice ti jasno gde ide koja zica u njega. Svaki ECU ima ulaz za taj signal, impuls ili kako god. E ali sada ne znam sta ces za instalaciju koja odlazi do ventilatora klime, i do kompresora. Do kompresora ti stize samo jedna zica. Ako ti je komlikovano za 15 minuta mozes da odradis novu instalaciju sa jednim prekidacem i relejem. Nece biti fabricki a nista ne gubis. Mozda ti nisam pomogao nista....jbg

Link to post
Share on other sites

Jeste to je dacina e 34 stamislite jesam dobar auto uzeo?ja sam daleko da bi isao kod Bate u Mirjevo a seme dosta dobro znam da citam tako da bi ozda ta sema i pomogla neesto.

Max power ali kako znati od onog snopa zica sto sam dobio uz klimu koja ide na motorni komp?na toj instalaciji sto sam dobio za klimu na jednoj zici je napisano motor verovatno je ta zica.da li ima u autodati taj pin na koji ide ta zica?

Link to post
Share on other sites

imas u auto dati ili jedostavno koristi WDS

Da li si to ti taj Bata iz Mirjeva sto je odrzavao ovog bmw??kakav je auto?pa gledao sam nesto u auto dati ali ne pisu koje boje idu a Wds nemam ....ajde mi pomozi i daca mi je rekao da ti jedino znas gde koja zica ide jer si ti skidao sve to?

Link to post
Share on other sites

nisam je ja skidao doneta je na gomili i ugradjen je mehanicki deo nije problem da se poveze ostatak

Bato ali kako da povezem jel mozes da mi das neka upustva?na dve zice pise motor na dve zice pise kabina i na dve zice pise zuti i narandzasti relej?jel mozes da mi kazes za pocetak gde idu ove sto pise motor i kabina?

Link to post
Share on other sites

daj napisi odale idu te zice, koji brojevi kontakta...

Klima je naknadno ubacena znaci mehanicki deo sav je postavljen a nistalacija elektro nije povezana stoji u kutiji treba da se razvuce...pa na dve zice pise da idu na motorni ecu dve u kabinu dve na releje zuti i narandzasti kako u tome je stavr sto ta instalacija nije na autu nego treba da se postavi..

Link to post
Share on other sites

Ako ti je m50 motor onda te zice sto idu na ecu jedn je napin 48 a druga 85. na 85 ide sa presostata a 48 je sa komresorskog releja. To sam za sad nasao. valda ce se do leta zavrsiti :D

Link to post
Share on other sites

Ako ti je m50 motor onda te zice sto idu na ecu jedn je napin 48 a druga 85. na 85 ide sa presostata a 48 je sa komresorskog releja. To sam za sad nasao. valda ce se do leta zavrsiti :D

Jeste m50 motor.Koji je od ova dva releja kompresorski relej zuti ili narandzasti?a nisam dobro razumeo koja odakle ide zica na 85 pin?Kada ja sad izvadim moj dzek od motornog ecu jel na pinovima 85 i 48 nemam nikakvu zicu?i ja se nadam do leta da ce poceti da hladi :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Malo mi je cudno da e34 nema u magistrali vec postavljen taj deo instalacije. Vidjao sam i da E30 ima ostavljene releje i osigurace za kompresor i ventilator.

Pa nemam pojma to mi je ovaj prethodni vlaskik rekao da nema instalaciju ja nisam ni gledao.gde stoje ti releji od klime da vidim da li ih ima?

Link to post
Share on other sites

Ne mogu da skinem ovaj fail neznam zasto.na sta mislis da ne mislimo na isto?

registruj se.

imas tamo i raspored komponenti pa vidi da li imas potrebne releje...

Link to post
Share on other sites

registruj se.

imas tamo i raspored komponenti pa vidi da li imas potrebne releje...

Gledah sada ali nemogu da provaalim gde stoje ovi releji u autu.gledah ovu instalaciju sto imam ima zuti i narandzasti relej i jedan mali uski relej....

Link to post
Share on other sites