Recommended Posts

Doslo je vreme da se menja dobra stara kockica pa sam se odlucio za E36 316i .....

Bio je plan da se kupi jos manji auto druge marke zbog losije finansijske situacije ali ipak nisam mogao da se odvojim od BMW-a pa sam nasao neki kompromis u ovom 1,6 motoru sa ugradjenim plinom.

Auto je 92 godiste i fino ocuvan.

Slikao sam ga na brzinu,ovde je dosta prljav ali bice neka bolja za par dana kad nadjem malo vremena za njega.

Trenutno sam ga ostavio u servis da ga komplet srede,...zamene kaiseve,ulje,nesto oko trapa ako treba i slicno...

U planu mi je da zatamnim stakla i mozda ga malo spustim ili zamenim gume za niskoprofilne.

108by53.jpg

Link to post
Share on other sites

Hvala drugari ;)

Da li neko zna efikasan nacin da vratim crnu boju ovim delovima na braniku i lajsnama sa strane?

Citao sam da je industrijski fen dobar za to ali nemam gde da ga nadjem.

Postoje i neke paste ali ne traju dugo.

Mozda smirglanje i farbanje ipak?

Link to post
Share on other sites

kupis lepo bamper sprej. ima konturu onu da bude onako hrapav. poskidan sve lajsne i sve prefarbas njime. ne treba smirglanje nikakvo niti prajmeri... samo obrisi nitrom i prespricaj.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Evo me opet na forumu posle duzeg vremena i doneo sam jos par slika :P

Auto me fino sluzi ,zadovoljan sam. Mada sam vise uzivao u voznji dok sam terao staru kockicu sestaka.

Cini mi se da bi prednji kraj mogao da se spusti,sta mislite? Ili samo da uzmem gume koje su visine 55 umesto sadasnjih 65?

I kakva je sad situacija sa zatamnjivanjem stakla? Kupio bih folije i zatamnio sva bocna na 50%.

8yu7b8.jpg

est83k.jpg

2chs6sy.jpg

zvu6ie.jpg

2k1pur.jpg

2h72hr7.jpg

kdx5eb.jpg

2ir2d11.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pozdrav druže, lep ti je auto :D

Može da se desi da narednih dana i ja kupim isti takav, malo drugačiji detalji tipa boja i to, pa me zanima ako si radio veliki servis, koja je cena delova? Kako ti se čini snaga motora, meni deluje malo slabo, može li se na to navići? :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

@oktopod

Hvala,tek sad sam video tvoju poruku :)

Sto se tice delova nisu skupi i lako se nalaze. Snaga motora je vec druga prica ,ide slabo u odnosu na moj prethodni 2.0 sto je i normalno. Ali zbog toga ima normalnu potrosnju ,oko 10l plina.

Ipak je kriza pa je vaznija potrosnja od tih par sekundi razlike u ubrzanju do 100kmh.

Maks mozes da ga teras negde do 180kmh,toliko sam probao i to sam ga samo jednom vozio i nikad vise. Nije to kako treba. Ako hoces da se kurcis kupi 525 ili 750 pa da vidis kako se sklanjaju svi B)

Ovaj ti je vise za penzionersku voznju ,otvoris siber ,pustis muziku i kuliras lagano.

Nekako mi se cini da mu je limarija slaba tacka,evo posle zime je vec pokazao neke tackice rdje na rubovima i oko vrata.

A za te pare koliko kosta mozes da kupis i 10 godina mladji auto,ja sam imao ponude za Fiestu,Corsu,Punta 2002 godiste! Ali jbg ... pre bih vozio i kocku 30 godina staru nego ovo ponudjeno. BMW nije samo auto, nije samo prevozno sredstvo.

Ako te zanima jos nesto pitaj slobodno, tu smo da razmenimo iskustva.

Evo i jedne nove fotke od mene a i novog JVC usb playera koji mi stize za par dana:

2aipuue.jpg

xmmj4k.jpg

Link to post
Share on other sites

Hvala.

Player sam nasao ekstra povoljno u jednu prodavnicu za 6000din a kosta oko 8000 recimo u Tehnomaniju.

Inace u tom cenovnom rangu ima samo neke budjave marke,kao Xwave,Orion,Roadstar i slicno.

Govorim za USB playere. CD nisam ni trazio,smatram da ce oni uskoro u istoriju da odu.

Link to post
Share on other sites

@777 boban

Pa druze spustio sam ga pre par dana za nekih 3-4cm ,pogledaj ovu zadnju sliku sto sam stavio. Ispod toga ne smem da idem , ne dozvoljavaju "Putevi Srbije" :lol:

@susice34

Hvala,gledao sam bas danas slike tvoje petice, dobro je ocuvana. I zadrzi lamperiju,i meni se svidja,daje mu neki oldtajmerski smek,eleganciju. B)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...