Problem sa tablom(cajgerom)E30 316


Recommended Posts

Da li neko zna da mi resi problem sa tablom,ne radi mi merac za gorivo i temperaturu samo mi se upali lampica kada sam na rezervi,sve sam pokusavao,i nosio sat kod preciznog mehanicara,menjao baterije u satu,i zamenio merac i za temperaturu i za gorivo,proveravao termo davac i nista.

Bio bi zahvalan na pomoci,ako je neko imao slican problem .Kockica je 87'godiste,nemam obrtometar nego sat :((

Hvala,Pozdrav!!!

Link to post
Share on other sites

Masa ide sa istog mesta za merac za gorivo i sat za temperaturu, nadji pozadi na belom utikacu koji ide u tablu braon zicu i na nju dovedi novu masu pa probaj. Da napomenem da sa plovka u rezervoaru idu dve zice, jedna za pokazivac potrosnje a druga posebno za lampicu, zato tebi lampica radi jer ona masu dobije sa plovka

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Ovo sam oduvek mrzeo, dodje, pita za savet ljudi mu kazu sta da radi, napise javljam rezultate i nikada vise nista ne napise vezano za to, pa bre bacite par reci ima ljudi kojima je isto potreban odgovor. :angry2:

Link to post
Share on other sites

Dobro je, kod mene kada sam kupio auto bila ladno tabla od dizela, vidim obrtaji ne rade kako treba, dignem gas ono pokazuje 4000rpm mislim kako li je do 7 nesmem ni da probam kad...preko natpisa diesel na skali goriva ladno nalepili crnu trakicu, odmah sam zamenio tablu 20evrica. Koliko mogu da primetimm Bmw bas ima problema sa tim tablama.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

ja imam takodje problem sa tablom,obrtaje rade dobro,skala za benzin isto radi dobro,onaj kao merac potrosnje on je uvek u maksimumu,brzinomer ne radi i temperatura ne radi.Rasturao sam tablu,bili su losi kontakti izmedju one male i velike ploce pa sam to lepo prelemio i sredio,nije mi jasno za sta sluze one baterije na maloj ploci?i sta bi jos moglo da pravi problem,video sam po forumu da se pominje neki cip,ja nemogu da ga nadjem de se nalazi?

Link to post
Share on other sites

Sto se tice brzinomera pogledaj na difu da se nije otkacila koja zica,ekonomer predpostavljam da imas plin pa je moguce zbog toga da ne radi (moj slucaj) a baterije mislim da sluze za inspekciju i ulje (one male diode)"Cip" nije u pitanju posto mislim da je on vezan za obrtaje.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A merac temperature sto ne radi?Njega sam probao kad je bila rasturena tabla i radio je savrseno,svi kontakti u tabli su ispravni.Jedino mene budi sto na kucistu termostata ima jedan obican senzor sa jednom zicom i jos dva neka senzora sa konektorima. Sta tu cemu sluzi?

Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem,mozda je neko imao ovakav problem. Otprilike jednom mesecno mi ae desi da ujutru kad upalim auto neradi nista na tabli,to mi se desilo dva puta do sada ali je oba puta bilo bas hladno. Posle nekog vremena npr.pola sata ugasim auto i upalim ponovo tabla radi perfektno. Nisam rasturao nista. Ako neko ima neki savet.

Link to post
Share on other sites