namjeravam da kupim


Recommended Posts

Ovako imam kombinaciju da dam moj 320d e46 99.god za 530d kraj 2002.god naravno uz neku doplatuu ali me zanima posto je taj bmw automatik a nikad automatik imao nisam kako su se pokazali ti mjenjaci i motori citao sam dosta tema o ovome ali me zanima konkretno misljenje jer mi se mnogo dopada autoo i covjeku je frka trebaju mu pare tako da bi mogao proci dosta povoljno tako da ako neko zna nek napise unaprijed hvala

Link to post
Share on other sites

Ako ti registracije ne predstavlja problem uzmi. Za menjac ne brini, naravno ako je ispravan trenutno, a to nije tesko utvrditi

Znas kako imam pored mog bmw jos 2 auta tako da registracija nije toliki problem uostalom jednom je godisnje a sta da gledam kod tog mjenjaca jer imao sam mnogo auta do sad ali automatik nikad tako da o njima pojma nemam

Link to post
Share on other sites

Kako probati automatski menjač:

1. mora da tečno menja brzine i nagore i nadole, sve od reda, bez cimanja ili predomišljanja (proklizavanja)

2. nikakve čudne zvukove ne sme da ispušta

3. na blagoj uzbrdici, dok stojiš u D, i pustiš kočnicu, ne bi smeo da krene unazad, a takođe ni da baš cimne unapred.

4. kick-down mora da radi

Link to post
Share on other sites

i da naravno kakav je sa potrosnjom covjek mi kaze 8,5-9l po gradu a na otvoreno se moze spustit na 6,5l

Link to post
Share on other sites

Pa malo više, kao i svaki drugi zavisi kao ga voziš (može i 8 lit, ali...)

Mada litra gore/dole, šta ti znači u odnosu na osećaj u 530d automaticu?

A kada ga osetiš, mislim da ti ne gine ona litra ili dve veće potrošnje, :pilot:,barem u početku.

Link to post
Share on other sites

Pa malo više, kao i svaki drugi zavisi kao ga voziš (može i 8 lit, ali...)

Mada litra gore/dole, šta ti znači u odnosu na osećaj u 530d automaticu?

A kada ga osetiš, mislim da ti ne gine ona litra ili dve veće potrošnje, :pilot:,barem u početku.

hahahaha to sigurnoooo :dance3:

Link to post
Share on other sites

Steptronik je extra ( ako je ispravan), prava stvar za toliku ladju, uzivancija, neces pogresiti. P.S dobro ga pregledaj, kao sto kolege kazu.

Bices 100% zadovoljan sa 530d. U zdravlje :)

Link to post
Share on other sites

Steptronik je extra ( ako je ispravan), prava stvar za toliku ladju, uzivancija, neces pogresiti. P.S dobro ga pregledaj, kao sto kolege kazu.

Bices 100% zadovoljan sa 530d. U zdravlje :)

Vjerujeem hvala svima na pomoci zasada sam ga vidio samo na slikama i izgleda fenomenalnoo srebrne je boje m-look branici,pragovi,volan ima sve od opreme tv,dvd bijela koza unutra auto ubijaa ako sve bude u redu uzimam a poslao sam covjeku slike mog bmw i bas mu se dopada tako da cemo se vjerovatno dogovoriti ako uzmem stavljam slike i utiske jos jednom hvalaa :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ljudi nista od kupovine auto nije valjalo nista a te slike sto mi je poslao su 2 god stare a sad i branik mu slomljen sjedista izguljena suvozacevo sjediste sa zadnje strane odvaljeno ma uzas i jos sve 4 gume skroz celave a trazio mi 1000e i moje auto a u moje nema nista da se ulozi al bukvalno a to auto je toliko lose da bi on meni morao doplatit ne ja njemu :preved:

Link to post
Share on other sites

Ljudi nista od kupovine auto nije valjalo nista a te slike sto mi je poslao su 2 god stare a sad i branik mu slomljen sjedista izguljena suvozacevo sjediste sa zadnje strane odvaljeno ma uzas i jos sve 4 gume skroz celave a trazio mi 1000e i moje auto a u moje nema nista da se ulozi al bukvalno a to auto je toliko lose da bi on meni morao doplatit ne ja njemu :preved:

Ništa, cepaj dalje. Naleteće drugi.

Polako... ako ti je auto u takvom stanju ti nigde ne žuriš.

Link to post
Share on other sites

Ma ja sam htio e39 u startu ali nisam mogao nac nijednu dobru i kupim ovaj i prezadovoljan sam s njim sem redovnih servisa nista u njega ulagao nisam ali valjalo bi nesto novije uzimat i koju god peticu da pogledam ne bitno 525tds 525d ili 530d svaka nagrdjena pogotovo unutra sjedista zivi uzass ona koza gotovo da je i nema kod nas u cg i nije neki izbor plus da se nadje neko ko hoce kompenzaciju tako da vise srece iduci put do tad e46 :dance3:

Link to post
Share on other sites

Ljudi nista od kupovine auto nije valjalo nista a te slike sto mi je poslao su 2 god stare a sad i branik mu slomljen sjedista izguljena suvozacevo sjediste sa zadnje strane odvaljeno ma uzas i jos sve 4 gume skroz celave a trazio mi 1000e i moje auto a u moje nema nista da se ulozi al bukvalno a to auto je toliko lose da bi on meni morao doplatit ne ja njemu :preved:

Cista klasika nazalost slike umeju da lazu jos ako je radio neki fotoshop onda je to zlocin u p :rolleyes: okusaju

Link to post
Share on other sites

Dobru E39-tku nije lako naći, a kad je nađeš, obično koliko je dobra toliko i košta... :(

Puno sreće i strpljenja u potrazi.

Nije uopste lako ali ne zuri mi se pa ako ispadne nesto vidjecemo

Link to post
Share on other sites

Ja sam je tražio mesecima... Odgledao more lomina, dok nisam našao pravog. A i u tog pravog je trebalo ponešto ulaganja, standardno servis ulje filtri, pa zamena ulja u aut. menjaču (preventivno, jer nikad nije nije menjano), pa par creva na usisu i neke zaptivke, koje su bila ostarele, pa nove gume, pa čišćenje dizni, pa novi diskovi i paknovi i kočiona tečnost, pa ATF ulje za servo i jedno servo crevo, itd... Naravno, ništa nije bilo hića, ali je ipak trebalo da bi se dovelo na tip-top stanje - sve ovo u nekih 6 meseci od kupovine... Ipak su to auti sa 10+ godina starosti, prešli barem 150.000km pravih, a mnogi i preko 200.000km...

Dakle polako, strpljivo, naleteće nešto... Ili da uzmeš neki sa dobrom opremom i zdravim blokom motora, pa i sa malo više ulaganja ali da bude jeftiniji pa da ga sređuješ. Nije ni to strašno ako uspeš dovoljno da spustiš cenu i dobro proceniš šta je sve za zamenu!

Link to post
Share on other sites

Ja sam je tražio mesecima... Odgledao more lomina, dok nisam našao pravog. A i u tog pravog je trebalo ponešto ulaganja, standardno servis ulje filtri, pa zamena ulja u aut. menjaču (preventivno, jer nikad nije nije menjano), pa par creva na usisu i neke zaptivke, koje su bila ostarele, pa nove gume, pa čišćenje dizni, pa novi diskovi i paknovi i kočiona tečnost, pa ATF ulje za servo i jedno servo crevo, itd... Naravno, ništa nije bilo hića, ali je ipak trebalo da bi se dovelo na tip-top stanje - sve ovo u nekih 6 meseci od kupovine... Ipak su to auti sa 10+ godina starosti, prešli barem 150.000km pravih, a mnogi i preko 200.000km...

Dakle polako, strpljivo, naleteće nešto... Ili da uzmeš neki sa dobrom opremom i zdravim blokom motora, pa i sa malo više ulaganja ali da bude jeftiniji pa da ga sređuješ. Nije ni to strašno ako uspeš dovoljno da spustiš cenu i dobro proceniš šta je sve za zamenu!

Sve je to tacno ali ako vec treba da doplatim i dam moje auto koje je registrovanu punu god i bez bukvalno ikakvih ulaganja onda barem da znam za sta sam dao pare jer vjeruj mi ovaj je bio u takvom stanju da sam i glavu za glavu mjenjao ne bi se isplatilo iako je 3 god mladji od mog nekom mozda i nije toliko bitno ali ja volim da je sve pod konac perfektno i hvala na onim savjetima oko aut.mjenjaca posto pojma oko toga nisam imao

Link to post
Share on other sites

Da, to sam za trenutak ispustio iz vida. Isplati li ti se onda uopšte prelazak na E39 kada imaš tako lepo sređen E46? A naći tip-top BMW E39, pa još sa željenim motorom i opremom, pa još da hoće zamenu za tvoj auto... hm, iskreno mislim da su ti šanse prilično male.

Link to post
Share on other sites

Da, to sam za trenutak ispustio iz vida. Isplati li ti se onda uopšte prelazak na E39 kada imaš tako lepo sređen E46? A naći tip-top BMW E39, pa još sa željenim motorom i opremom, pa još da hoće zamenu za tvoj auto... hm, iskreno mislim da su ti šanse prilično male.

Jeste to si u pravu mada probacu i da prodam za kes moje mada tesko jer nemaju ljudi hleba jest a ne auta kupovat i onda dodat na to jos para i onda kad imas kes mozes uvijek i spustat cijenu ako nadjem da mi odgovara auto ali ko god mi dodje za kompenzaciju to je boze sacuvaj

Link to post
Share on other sites

Mora se otići i videti. Ovako na oko, ja lično bih voleo da je neka bolja oprema, al' opet najvažnije je da je zdrav, da nije bio žešće karamboliran pa krpljen, da motor dobro vuče i dobro zvuči a na trapu da je utegnut. Oseti se to čim čovek proba... Ako ti se svidi na oko i na probnu vožnju, oteraj ga negde i da ga pogledaju odozdo i da ga prikače na dijagnostiku - često izbaci greške za koje se ne pali lampica "check engine" a mogu dosta da te koštaju jer je "problem u najavi"...

Link to post
Share on other sites

Mora se otići i videti. Ovako na oko, ja lično bih voleo da je neka bolja oprema, al' opet najvažnije je da je zdrav, da nije bio žešće karamboliran pa krpljen, da motor dobro vuče i dobro zvuči a na trapu da je utegnut. Oseti se to čim čovek proba... Ako ti se svidi na oko i na probnu vožnju, oteraj ga negde i da ga pogledaju odozdo i da ga prikače na dijagnostiku - često izbaci greške za koje se ne pali lampica "check engine" a mogu dosta da te koštaju jer je "problem u najavi"...

Nije neka oprema to je tacno ali sjedista iako su bez koze ocuvana su jako dobro a u principu i radije bi da nije koza a onaj prosli sto sam gledao imao je i tv i svasta jos a nista valjao nije e samo mi cudno da je ovaj 2001.god a da nije restyling mada to se pretpostavljam moze lako rijesiti kupovinom farova od redizajna

Link to post
Share on other sites

Nije neka oprema to je tacno ali sjedista iako su bez koze ocuvana su jako dobro a u principu i radije bi da nije koza a onaj prosli sto sam gledao imao je i tv i svasta jos a nista valjao nije e samo mi cudno da je ovaj 2001.god a da nije restyling mada to se pretpostavljam moze lako rijesiti kupovinom farova od redizajna

On je verovatno model 2001, ali je proizvodnja godište 2000. Što se farova tiče, trebalo bi da mogu da se zamene, ali to nije baš jeftino, naročito ako želiš ksenonske. Nego proveri i koji je motor, jer pre restylinga je bio 184ks a posle od 193ks.

Za kožu si u pravu. Jeste lepa i daje osećaj luksuza, ali u realnosti ima i loših strana - traži znatno više održavanja ako ništa drugo.

Link to post
Share on other sites