namjeravam da kupim


Recommended Posts

On je verovatno model 2001, ali je proizvodnja godište 2000. Što se farova tiče, trebalo bi da mogu da se zamene, ali to nije baš jeftino, naročito ako želiš ksenonske. Nego proveri i koji je motor, jer pre restylinga je bio 184ks a posle od 193ks.

Za kožu si u pravu. Jeste lepa i daje osećaj luksuza, ali u realnosti ima i loših strana - traži znatno više održavanja ako ništa drugo.

Provjericu za motor treba sutra da se nadjem sa covjekom pa da vidim a je li losiji taj 184ks od ovog novijeg a taj prosli 530d sto sam gledao probao sam ga i bio mi je prilicno trom na gasu cak moj e46 mi izgleda startnije e sad pitanje je je li bilo sve u redu sa tim autom jer je kanta bass bio

Link to post
Share on other sites

530d nikako ne bi trebalo da bude trom... 7.8s do stotke (uporedi sa svojim), 410Nm obrtnog momenta... To mora da nabaci osmeh na lice kad povuče ako je ispravan!

Sem malo veće snage i obrtnog momenta, nema velike razlike, blok motora je isti, M57D30. Ali zbog relativno velike težine samog auta, i ta mala razlika se oseća.

Link to post
Share on other sites

Vjerujem da je tako ali ovaj me bas iznenadio koliko je trom sigurno nesto nije u redu bilo s njim 100% a je li aut.mjenjac isti kao i u ovog tj ima li manuelni rezim jer ovaj sto nije valjao je imao M opremu pa ne znam jel to ima veze

Link to post
Share on other sites

Automatik jeste tromiji, ali ne nešto drastično, npr 530d 193ks 7.8s do stotke manuel a 8.0 do stotke automatik. Sigurno nešto nije bilo dobro, a može biti 1000 stvari i kombinacija - slaba kompresija, loša turbina, začepljene dizne, zapušen EGR, zapušen filter vazduha, neispravan protokomer, ma svašta... Zato i treba probati auto, ma kako lepo da motor izgleda kao otvoriš haubu. I naravno, čak i da auto dobro ide i zvuči, poželjno je staviti ga na detaljnu dijagnostiku, ima što šta što može da najavi neki veći problem koji prodavac trudi da zamaskira i prebaci na tebe!

Link to post
Share on other sites

Automatik jeste tromiji, ali ne nešto drastično, npr 530d 193ks 7.8s do stotke manuel a 8.0 do stotke automatik. Sigurno nešto nije bilo dobro, a može biti 1000 stvari i kombinacija - slaba kompresija, loša turbina, začepljene dizne, zapušen EGR, zapušen filter vazduha, neispravan protokomer, ma svašta... Zato i treba probati auto, ma kako lepo da motor izgleda kao otvoriš haubu. I naravno, čak i da auto dobro ide i zvuči, poželjno je staviti ga na detaljnu dijagnostiku, ima što šta što može da najavi neki veći problem koji prodavac trudi da zamaskira i prebaci na tebe!

Naravno sve treba detaljno pregledati mada nijedno auto nisam kod majstora vodio kad sam kupovao nego tek kad pazarim i zasada me sreca prilicno sluzila nikad nisam uzeo nesto da ne valja a dosta sam auta promjenio za svoje 23 god ali ipak nije za zezanje i treba provjerit svee tako da zahvaljujem ti se puno na savjetima i javljam sta je bilo sutra

Link to post
Share on other sites

Pogledao sam ovaj auto i odusevljen sam auto je zaista bez greske kao sto je i rekao zaista sve u svemu vjerovatno cemo se dogovoriti treba on da dodje sutra da preko dana bolje pogleda moje auto i oko cijene smo se dogovorili da mu dodam 500-600e i mislim da je zaista dobra prilika

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nista ni od ovog auta bili se u startu dogovorili da mu dam 500e i on je rekao u redu samo da detaljnije pogleda moje auto i sa prije neki dan gledao sa nekim likom i kaze razmislio sam i ne odgovara mi 500 vec trazi 1000 ja rekao nista jer em nije redizajn em registrovan do kraja septembra i to registracija 600e a moj do aprila tako da mi se ne isplati. Zaista ne znam sta je ovo bas mi se ne daa

Link to post
Share on other sites

Moj savet ti je da sacekas jos malo ili da se potrudis malo vise.

Daklem ja sam moj 530d uzeo od coveka kojem su hitno trebale pare, cena mu je bila 6500e, dinar ulaganja nema auto. I odnesemo na dijagnostiku i stvarno auto sem, nekog parking senzora i senzora abs-a, nije imao nikakva ulaganja ( ta dva zajedno kostaju manje od 60 evra ). Da ne duzim pricu, kad sam izvadio 5200 kesa odma je pristao ( bio sam spreman i 6500 da dam, ne bih se pokajao). Pogledaj slike od mog, ristajling je, ima senzore parking, kozu, grejanje sedista, profi navigaciju, cd charger, manuelni menjac, itd, uglavnom sve, sve od opreme sem senzore pritiska u gumama i m paketa, ima samozatamnjujuci retrovizor, itd... poenta je, nemoj uzimas klotac bez koze navigacije itd, kad mozes da nahvatas u fulu samo ako se strpis. Ako cujem da neko hoce e39ku da uvalja skoro pisacu ti.

znam da si iz cg ali evo ako te zanima http://www.polovniautomobili.com/oglas2059032/bmw_530_d/ - trazi covek zamenu za 3ojku, a auto mi se cini na pogled kao casa.

Link to post
Share on other sites

Moj savet ti je da sacekas jos malo ili da se potrudis malo vise.

Daklem ja sam moj 530d uzeo od coveka kojem su hitno trebale pare, cena mu je bila 6500e, dinar ulaganja nema auto. I odnesemo na dijagnostiku i stvarno auto sem, nekog parking senzora i senzora abs-a, nije imao nikakva ulaganja ( ta dva zajedno kostaju manje od 60 evra ). Da ne duzim pricu, kad sam izvadio 5200 kesa odma je pristao ( bio sam spreman i 6500 da dam, ne bih se pokajao). Pogledaj slike od mog, ristajling je, ima senzore parking, kozu, grejanje sedista, profi navigaciju, cd charger, manuelni menjac, itd, uglavnom sve, sve od opreme sem senzore pritiska u gumama i m paketa, ima samozatamnjujuci retrovizor, itd... poenta je, nemoj uzimas klotac bez koze navigacije itd, kad mozes da nahvatas u fulu samo ako se strpis. Ako cujem da neko hoce e39ku da uvalja skoro pisacu ti.

znam da si iz cg ali evo ako te zanima http://www.polovniautomobili.com/oglas2059032/bmw_530_d/ - trazi covek zamenu za 3ojku, a auto mi se cini na pogled kao casa.

Ma prelijep je ali ne isplati mi se iz srbije jer imalo bi tu troskova dosta pa valjda ce ispasti neki dobar

Link to post
Share on other sites

Ima ovaj jedan 530d kaze covjek da ima samo sajla od haube da se zamijeni ali mi se ne dopada sto auto nije registrovano od januara jos cak nije ni malo vozen on bi htio zamijenu za moje ali mi se to ne dopada sta znam kakvo je to auto i koliko je odrzavano ako nema za registraciju kako ce imat za redovno odrzavanje

evo oglasa pa da cujem vasa misljenja

http://www.autodiler.me/auto_oglasi/15636

Link to post
Share on other sites

pa brate, nije ristajling, nema xenone... + je stavio autecove felne najeftinije, ko zna dal je izletao s njim ili sta pa mu metno te cisto da stoje... bolje cekaj jos ;)

Link to post
Share on other sites