Recommended Posts

:e30: e46 320d 2002 god. 180000 na cajgeru :e30: .pa ovako, danas sam skinuo zimske. balansiranje starih letnjih, zamena mesta..gume vise nego solidne pa na stelovanje trapa.

e sad nastupa malo zezanje, zagonetka je u tome sto u voznji mi se cini da nesto ne stima t.j. ponekad kao da vuce u stranu ali ne uvek,

malopre sam ga probao na auto putu od s.centra do zmaja ide lepo, drzi pravac ali kasnije opet mi se cini da ponekad vuce u stranu- ne puno samo toliko da nesmes da pustis volan da li mozda neko zna ili pretpostavlja sta je. mozda sam i ja nesto "utripovao" ali nebi rekao.

kad je radio trap decko je prvo pregledao i rekao je da je utegnut i da nema lufta...

sta moze da bude ???? :e30:

Link to post
Share on other sites

Ako nemaš problema sa trapom, ostaje ti mogućnost da ti vuče zbog guma.

Jednostavno, ako ti vuče npr. u desno, zameni prednje točkove. Ne skidaj gume,

nego jednostavno prebaci levi točak na desnu stranu, a desni na levu stranu.

Ako ti je zbog guma, sada će ti na istoj deonici puta vući kontra, u ovom slučaju u levo.

Link to post
Share on other sites

Znam, može biti i zbog samog puta (mnogi sa na to smeju).

Vozač promeni gume, a kao i svi nakon što nešto urade na automobilu više obrate pažnju na to,

i osete da auto vuče.

Treba probati na putu sa malim ili nikakvim nagibom, ili voziti jednosmernom ulicom

na sredini puta.

Mada ova obična zamena točkova jasno pokaže da li je do gume.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Pozdrav ljudi, juce sam primetio slican problem kod mene, auto vuce blago u desno. Naime, pre 400km, pre par dana... mi je zamenjeno sledece:

- gumice balans stangle

- zadnji amortizeri (ubacena 2 polovna)

- solje amortizera

- opruge

Da li nesto od ovog moze biti uzrok toga sto mi auto vuce u desno? i sta? da li su ovi delovi komplikovani za ugradju pa da moze lako da se pobrka strana na koju se deo ugradjuje, mozda?

sutra auto ide na centriranje trapa, nadam se da ce to resiti problem.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...