BMW E34 524td 1991god


Recommended Posts

Pozdrav svima...moze li mi neko pomoci...zamenio sam svoju trojku,za BMW 524td.Zadovoljan sam,enterijerom,linijom,ali imam problem sa motorom.Svesno sam usao u pricu da treba da se radi motor,covek koji mi je prodao nije krio tu cinjenicu.U dilemi sam da li da ga servisiram,ili da potrazim neki dobar motor,koliko je to u stvarnosti moguce.

Takodje mi je potreban i link za User Manual..ili Service Manual za 524td....u PDF-u,trazio sam ali neuspesno jer zelim da se dobro upoznam sa svim detaljima...hvala unapred svima. :training1:

Link to post
Share on other sites

Miloše niko ti ne može realno rešiti dilemu jer nema dosta činjenica :

koliko treba uložiti u motor, i da li vredi takvo ulaganje, jer ne znamo koliko ti je motor oštećen.

Možda bi ti najbolji savet bio da vidiš koliko bi te izašao remont da dovedeš motor u dobro, željeno stanje,

ili, da li taj motor uopšte vredi remontovati.

Takođe zavisi kakav polovan motor možeš nabaviti i takođe u kakvom će on biti stanju.

Uporedi te dve cifre, pa ćeš moći sam rešiti tvoju dilemu.

Polovan motor možeš nabaviti, i sigurno će ti par ljudi na forumu u tome pomoći.

Link to post
Share on other sites

Ja bih pre uradio kompletnu generalnu. Bar znas da si uradio motor a polovan je macka u dzaku,to su motori preko 20 godina i ko zna kojom kilometrazom. Plus zezanje oko broja i takse su trosak plus.

Link to post
Share on other sites

Ukratko i strucno ovako...-i bivsi vlasnik mi je rekao da treba da promenim karike,nisam proveravao kompresiju

(cekam na red kod majstora) :angry:

-na auspuhu crn dim,ne u leru ili malom gasu vec na saltovanju i gasu do "daske"

-kada odvrnem cep sa posude za vodu,moze da izbaci neku kolicinu vode!!!

-nema el.bosh pumpu vec mehanicku,i zbog toga mi ne rade obrtomer i ekomer...a i lenj je

u razvijanju brzine,moze ON i bolje!!!

-cuju se (za mene previse)bregasta i ventili,mozda treba da se dosteluju

....i to cekam gore pomenutog :girl_cray2:

Eto...mislim da je drugi najbolje resenje,previse moze da iznese ovaj,a postoji i procena "iznenadjenja" kada se rasklopi motor,radio sam to vec ranije imam iskustva dosta...procenat iznosi uglavnom min.30% jos dodatnih novcanih sredastava :rtfm:

Zar niko nema link za Service Manual za 524td? :umnik2:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

BMW e34 524td 1991god

Da ne otvaram novu temu,imam dilemu...ukratko trenutno radim motor komplet novo sve.Samo molim ljubitelje i iskusne ovde prisutne za jedno pitanje:

Da li da vratim BOSCH elektronsku pumpu(nije je imao)kada zavrsim generalnu,ili da stavim mehnicku.

Uglavnom trebam kupiti jednu od te dve ali,zelim da cujem sta kaze iskustvo vase,ima li razlike u radu,koja bolje vuce,pali,koja se bolje pokazala zvog kvaliteta goriva ..itd.Poslusacu savete i uradicu najbolje.

Pozdravljam sve..pa navalite sa savetima :punish:

Link to post
Share on other sites

Najlakse ti je da stavis drugu mehancku,jer je vec mehanicka pumpa na njemu,da se ne bi zezao oko instalacija,sto se tice kvaliteta nema pravila sa kojom ce bolje vuci,mehanicka je pouzdanija jer nema elektroniku,bolje podnosi los kvalitet goriva,ustelujes dobro paljenje i nema problema...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...