Pomoc oko potrosnje...


Recommended Posts

U autu je ugradjen sekvent plin landi renzo omega gas.ali auto trosi preko 20l plina u gradu.promenio sam filtere za plin .jedino sto me buni posto imam dijagnostiku za to je pritisak isparivaca koji je 1.53 i ne mogu nikako da ga spustim na onaj sraf to ima na isparivacu a mogu da podignem pritisak.da li neko ima ideju sta li bi mogao biti uzrok tolike potrosnje??

Link to post
Share on other sites

Negde ti nije dobro namesteno crevo,tj.pricvrsceno pa tu izbacuje plin.

Proveri sve selne da li su zategnute,stavi neku penu sa sundjerom na svaki spoj sa crevom pa vidi da li negde izlaze mehurici.

Imao sam isti problem sa potrosnjom na drugom autu pa mi je majstor tako proverio i resio.

Link to post
Share on other sites

Koliko se ja secam pritisak mora da bude nizi, negde oko 1. Slobodno otidji da ti pogledaju isparivac, ali ne idi bilo gde da se ne provedes kao ja-dosao sam na naj obicnije stelovanje plina u servis uvoznika opreme, a oni poceli da se ceskaju po glavi.

Link to post
Share on other sites

Ja bih otišao u servis gde je ugradjen uredjaj i obratio se za pomoć,mislim da ti je to jedino rešenje koje će ti sačuvati nerve i živce.....ovako,možemo samo nagadjati i komentarisati neka naša iskustva pa uporedjivati sa tvojim problemom........imaš dosta vrhunskih plinadžija koji ti (siguran sam) mogu rešiti problem ili makar reći šta nije u redu........

Link to post
Share on other sites

Ja bih otišao u servis gde je ugradjen uredjaj i obratio se za pomoć,mislim da ti je to jedino rešenje koje će ti sačuvati nerve i živce.....ovako,možemo samo nagadjati i komentarisati neka naša iskustva pa uporedjivati sa tvojim problemom........imaš dosta vrhunskih plinadžija koji ti (siguran sam) mogu rešiti problem ili makar reći šta nije u redu........

plin je ugradjen u bg a ja sam daleko 300km tako da ... mene jedino sto buni posto imam sve dijagnostike za sekvent plinove zasto ne mogu na isparivacu na inbus 4 sraf gde s steluje pritisak plina nemogu da spustim pritisak a mogu da ga dignem.znam i ja da je visok pritisak zato je i podigao potrosnju

?

Link to post
Share on other sites

Negde ti nije dobro namesteno crevo,tj.pricvrsceno pa tu izbacuje plin.

Proveri sve selne da li su zategnute,stavi neku penu sa sundjerom na svaki spoj sa crevom pa vidi da li negde izlaze mehurici.

Imao sam isti problem sa potrosnjom na drugom autu pa mi je majstor tako proverio i resio.

Nije to proverio sam ja to sve prvo ja imam dijagnostike za sekvente pa mogu da pratim parametre problem velike potrosnje je visok pritisak na isparivacu koji ne mogu da oborim...neznam zasto a mogu da ga dignem.

Link to post
Share on other sites

Koliko se ja secam pritisak mora da bude nizi, negde oko 1. Slobodno otidji da ti pogledaju isparivac, ali ne idi bilo gde da se ne provedes kao ja-dosao sam na naj obicnije stelovanje plina u servis uvoznika opreme, a oni poceli da se ceskaju po glavi.

znam da je visok pritisak ali nemogu ga ga oborim u tome je problem a mogu da ga dignem.neznam zasto ali kada odvrcem onaj sraf na isparivacu za regulisanje plina on ne reaguje kada hocu da ga spustim a kada ga zavijam on dize pritisak...

Link to post
Share on other sites