Radar Jammer


Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Evo ljudi stigli neki jammeri iz amerike.

Idem sada na sastanak, pa da vidim sta tvrde ljudi.

Ja sam im rekao da znam da jammer mora da radi na pravom putu kada te pandur puca izdaleka.

Ali kada ste blize, jos ti izlazis iz krivine (imas horizontalni ugao veci od nule), ili jos gore, nadvoznjak krivina (zanci i horizontalni i vertikalni ugao u odnosu na radar), a to su cesta mesta policije, sta onda?

Idem sada do grada da se nadjem sa njima, ortak ce verovatno kupiti, pa cemo da vidimo...

Pisacu.

Link to post
Share on other sites

Sta je na kraju zakljucak? Laser Jammer + Radar Detektor, kad doticni pocne da se dernja isklucis Jammer i uzmes krst da se pomolis i to je to? :)

Link to post
Share on other sites
Ako govorimo o prolaseru 3 ne samo da ima memoriju vec moze da ti pokaze sudiji kako si se ocesljao :D

tako je drugar u nišu dobio lepu razglednicu sa vremenom datumom brzinom :)

Link to post
Share on other sites

ometac lasera je prava stvar ,ostali radar detektori ima dobrih a ima i losijih

slazem se treba koristiti ometac lasera i radar detektore istovremeno tako si zasticen od radio talasa i lasera koji ovi projektuju

stelt tehnologija je sasvim nesto dugo ...

radar detektor samo ometa laser dok radar detektor te samo upozorava da te neko snima detektuje a i moze se aktivirati prilikom drugih radio talasa tj aparata koji emituju radio talase npr. najobicnijim daljinskim za TV

stelt tehnologijom se odbijaju radio talasi

Link to post
Share on other sites

Gadafi,

jel postoji neki klip ili deklaracija pod kojim uglom eliminise laser?

Uzmi logican primer, puca te na vrhu nadvoznjaka, to znaci da je jammer uperen visoko iznad glave pandura.

Ili dolazis iz duge leve krivine...

Ja kada sam gledao kako laser pro 3 cam puca, iz ruke pandura, mnoooogo brze ocita brzinu, nego na klipovima...

Link to post
Share on other sites

ocitava kasno brzinu jer ga svo vreme jammer ometa .tek kad se ugasi jammer onda ga ocita laser...

kad laser hvata bocne strane vozila jammer tu ne moze nista ali treba bas bocno po sredini da ga hvata a ko ima kintu on ce da postavi i po bokovima jammer tako ce ceo auto biti pokriven .

Link to post
Share on other sites

a npr ako laser te hvata na 1000 m bocno dovoljno je da malo udje u snop jammera i ovaj ce ga ometati .najbolje bi bilo kad bi bio instaliran negde na srednjim stubovima gore tako bi bio zasticen oko 100% odnapred i oko 50-60 % po bokovima ali tako bi bio uocljiv .to je samo teorija ne znam dali je neko probao u preksi .sto se tice radar detektora u nekim zemljama su postavljeni uredjaji koji namerno emituju talase

jammer je zabranjen

Link to post
Share on other sites

Ako govorimo o prolaseru 3 ne samo da ima memoriju vec moze da ti pokaze sudiji kako si se ocesljao :D

za to ce da sluzi jammer, radari koji su na nasim ulicama su matori i stare tehnologije oni se lako obaraju na sudu.

a kad je u pitanju laser onda samo ne odazivanje na poziv i sreca da te ne navataju da te vode kod sudije. :)

kada te slika u bok to je onda neregularno merenje :D

Link to post
Share on other sites

nisam siguran ali laser ocitava samo kad se kreces prema njemu ili od njega(moze i koso ali nije tad realna brzina) ..on fakticki radi na taj princip sto meri daljinu od/do vozila tj vreme koje predje za odredjenu duzinu :)

ili

zadata dužina koja traje zadato vreme.(km/h)

v=s/t

Link to post
Share on other sites

Laser ocitava i brzinu od nazad.

Zato na zapadu prodaju 3 senzora, jedan nazad i dva napred.

Kada sam pitao lika na oglasu gde se postavljaju senzori rekao mi je da se stavljaju tacno iznad prednje tablice jer su tada najefikasniji.

To na stubovima, ne znam kako bi radilo.

Link to post
Share on other sites

ne moze sa strane jer radar ocitava vreme za koje se radarski signal koji posalje transmiter odbije od vozila i vrati nazad do resivera u radarui to pretvori u brzinu

nisam siguran kako bi to sljakalo ako meri sa strane jer bi vreme bilo isto po celoj duzini auta

Link to post
Share on other sites

Evo lepih vesti:

Ortak koji hoce sa mnom da kupi jammer ima nekog ortaka sa jammerom.

E sada oni znaju nekog pandura iz Kovina, pa kada taj bude radio trecu smenu, idemo da testiramo to cudo.

Posto sam ja manijak, sve cemo da istestiramo i ja cu otvoriti novi topic sa konkretnim iskustvima i iz auta i pored laserskog radara...

Naravno, pisacemo i ovde...

Link to post
Share on other sites

^^ To bi bilo najpametnije, jer smo mi proveravali ove o kojima sam pisao pre nekih skoro godinu dana. Inace se senzori tj. ometaci ugradjuju oko tablica, jer panduri najcesce nisane tablice ili farove zbog sjajnih, tj. reflektujucih povrsina, a i visocije ne smeju gadjati zbog vozaca. Inace sam posle procitao na netu da i boja automobila igra ulogu u uspesnosti, pa je najnepovoljnija srebrna, verovatno takodje zbog povecane moci refleksije u odnosu na neke manje sjajne boje.

I na kraju, brzina se samo moze meriti pod pravim uglom, spreda ili sa zadnje strane, jer merenje sa strane nikad ne bi dalo ni priblizno tacne rezultate.

Link to post
Share on other sites

ja imam jammer vec 14 meseci na autu i brat bratu 60ak puta me je spasio do sada, omanuo - nijednom!

i dan danas kazem, najisplativijih 350EUR ulozenih u kola...

neko je pomenuo vremena ometanja... moze da se podesi na 4 ili 8 sekundi posle cega

se resetuje i posle 60 sekundi je opet u modu detektovanja/ometanja

Link to post
Share on other sites

ja imam jammer vec 14 meseci na autu i brat bratu 60ak puta me je spasio do sada, omanuo - nijednom!

i dan danas kazem, najisplativijih 350EUR ulozenih u kola...

neko je pomenuo vremena ometanja... moze da se podesi na 4 ili 8 sekundi posle cega

se resetuje i posle 60 sekundi je opet u modu detektovanja/ometanja

Kada je omanuo? Koja je situacija tacno bila?

Link to post
Share on other sites

Pa rekao je da nije omanuo nijednom, nisi dobro čitao.

Ako je tako, ovo je predobrooo :)

Još da postoji neki da raspoznaje i one što su po gradu bez radara, i presretače itd... :D

Da da da...

Bas sam se ispalio...

E taj drugi detektor sam ja.

Pitaju me ljudi kako znam kada da stavim pojas, jbg, nekako osetim kad jako smrdi, pa i osetim de se kriju dzukele i tako ti ja opusteno prolazim...

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

i da niko ne zakljuca ovu temu, podsticanje na krsenje zakona , super, izem ja svakog vozaca koji ne moze da se kontrolise i vozi propisno , taj za mene nema pojma o zivotu , a kad ocete do brzine ajde svi na stazu i nema problema, pa nek se pokaze ko je mudo ko ne, a rijetko je ko kad dodje do staze

Link to post
Share on other sites

Par mojih ortaka imaju besne masine ( RAV4, RS6 ) i imaju

radar detektore/jammere.

To funkcionise upravo kao sto ste rekli, znaci :

1.Divljas ( uzivas )

2. Detektor zapisti i jammer koji je aktiviran svo vreme pocinje

praviti pometnju i radar jos uvek ne detektuje nista.

3.Smanjite brzinu na ogranicenu

4. Iskljucite jammer

5. Murija moze da vam ...

Nisam video da ste izneli konkretne ponude, gde to covek moze kupiti i slicno :

Evo karakteristika jednog jammera :

Laser ometač (Jammer, Scrambler, Difuzer)

Laserski ometač u potpunosti neutrališe laserske pištolje i sprečava očitavanje brzine vozila.

Najmanji i najsnažniji laserski ometač

Prvi laserski ometač sa "ribljim okom" koje dozvoljava veći ugao

rasipanja, a samim tim i najveću pokrivenost napadnih uglova laserskog svetla uređaja za kontrolu brzine.

Sve ovo omogućava mu da je, za sada,najefikasniji u svetu.

Proizveden po SAD vojnoj tehnologiji.

Sastoji se od:

-Dva ili tri transmitera

-Centralnog interfejsa koji ujedno ima i sistem za zvučno i svetlosno obaveštavanje kao i potenciometar za pojačavanje ili utišavanje zvučne signalizacije i mogućnost za paljenje odnosno gašenje sistema.

-Kompletne prateće opreme koja po prvi put omogućava montažu korisnicima u kućnoj radinosti.

-Šematski prikaz za montažu.

Preporuka korišćenja:

Posle zvučnog i svetlosnog obaveštenja vozača od strane uređaja, potrebno je smanjiti brzinu vozilu i nakon toga isključiti uređaj da bi operater mogao očitati brzinu vozilu. Posle prolaska patrole uređaj ponovo uključiti i samim tim vratiti u režim rada.

GARANCIJA 1 GODINA

Ovo kosta 350 eura i mislim da je vredna investicija. :D

Ukljucujuci gore pomenuti, mozete naci jos par modela

kao i informacije o kupovini na URL-u www.ramino.co.yu

Sry ako sam ponovio nesto sto je vec receno, video sam temu i mislio

da bi ovo bilo korisno...

Link to post
Share on other sites

Samo jedno pitanje. Kako pandur ne izvali da nije mogao iz prve da te snimi?? Kapiram ja da ti usporis pa ga pustis da te snimi ali kako ne izvali da je bio "jammed"???

Link to post
Share on other sites