Radar Jammer


Recommended Posts

Nisam nigde nasao ovu temu, pa molim administratore da je postave na pravo mesto ako sam ja omasio.

Ljudi, ne znam za vas, ali se uzasno nerviram zbog radara. Vise i ne vozim mnogo brzo, i kocim tamo gde ih ima, a posto se mnogo vozam, uglavnom im znam uporista.

Zanesem se nekada ili zamislim i paff... Radar...

Nije mi toliko do kazni, ni jednu nikada nisam niti imam nameru da platim, nego brate cimanje.

Prvo te zaustave, pa drkaju neko vreme, cekaju korupciju da im ponudis, mada vise vole mito, a ako neces, oni ti pisu kaznu i kako god okrenes, kad god te stopiraju, zakasnices gde god da si posao taman te i brzo pustili.

Drugo, posle sudija, policija dolazi ako ne ides kod sudije, sramota te od komsija...

Ja sam dobio radar detektor cobra iz amerike, poslednji model i to bas dan pred povratak iz CG sa letovanja i kao sad sam miran. Peglao sam ceo put, bar 30-40 preko ogranicenja, kao da imam vremena da prikocim ako pisti detektor.

Predjem 580km i 5km od kuce on pocne da pisti, ja sam isao 80, ogranicenje 60, kad on me zaustavlja.

Ja pun sebe izadjem kao sta je bilo, on kaze 82km/h, ja kao nema sanse. On poceo da se ubedjuje sa mnom i ja mu kazem, covece gle sta imam.

Znate sta mi je rekao?

Jesi ti lud bre? Ovo je Laser Pro CAM 3, aj da vidis kako ces da se snadjes.

On uperi negde u daljinu, ja ni farove nisam video. Opali ukupno cetvrt sekunde i pokaze mi display.

Ljudi nisam verovao!!!

Pise dist 1068m, speed 58.2km/h????

Pa za to vreme ne mozes da trepnes covece!

Doslo mi da vrisnem. Ovaj me pustio kaze, necu jos da ti pisem kaznu, dovoljno je sto si bacio tolike pare na to djubre. Hahaha...

E sada znam da jammer neutralise laserski radar.

Ko zna nesto o tome neka pise, posto ja to sto znam, nisam imao prilike da vidim svojim ocima, samo da cujem price.

Znam da je na oglasu 290e, a da ce biti sada na sajmu u Ramino-u oko 250e.

Pisite, ova tema je zlata vredna.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bacaju 2km na pravcu i mislim da imaju memoriju za 37.000 slika,pa opet iz pocetka.Ne znam zasto se cudis danas sve napreduje,pa nije taj radar neka nauka.Plavi andjeli su cudo!!!!!

Link to post
Share on other sites

Citajuci po stranim sajtovima uglavnom sam mogao zakljuciti da su ti laser i radar jammer-i, bacanje ne bas male sume novca. U sustini ljudi pricaju da ti uredjaji ili nemaju nikakvog, ili imaju vrlo slab efekat na lasere i radare za merenje brzine, i uglavnom osporavanju bombasticne reklame proizvodjaca.

Uostalom da upotrebimo i malo zdrave logike, pa da razmislimo zasto su stelt letelice jos uvek top secret, i da li bi neka takva, super tajna tehnologija mogla da se kupi za par stotina Eura...

Sto se mene tice, za sada cu ostati veran radar i laser detektorima, znam da su daleko od savrsenstva, ali makar obavljaju deo potrebnih funkcija.

Link to post
Share on other sites

Izgleda da,kako Misic kaze,i nisi bas neidljiv :lol:

Kako bi dobro bilo da ne moze da ocita brzinu...kupio bih ga iz prve jer sam sa ovim kaznama mogao 10 da ih kupim! :)

Link to post
Share on other sites

Da razjasnim, JA NEMAM jammer, nego obicnu kobru, detektor.

Jedan poznanik ima jammer i vozi covek uvek pijan novi chirokee.

Nikada ga nisu zaustavili osim u sledecoj situaciji:

Imao je cukanje, pa tamo gde su mu radili branik su mu vratili senzore.

Murija ga upuca, on ode tamo de je kupio jammer da im jebe mater, a oni odma pitali ko je dirao senzore, on kaze farbari, oni ih ustelovali ponovo i nisu ga vise nikada zaustavili.

Jammer radi po sledecem principu: Prima laserski zrak, dekodira ga i vraca iste takve signale haoticno i radar ne pokazuje 000km/h nego ne moze da ocita.

8 sekundi radi taj skrembler iz razloga sto je u svetu murija informisana o tome, pa kada ne mogu da ti ocitaju brzinu, oni te stopiraju i traze jammer. U americi je koriscenje jammera krivicno delo.

E sada, to bi trebalo koristiti na sledeci nacin:

Kad zapisti, kocis, pa kad smanjis brzinu, otkocis ga (ugasis ga) i pandur ocita brzinu.

Kod nas se prodaju sa 2 senzora, za prednji branik, a na zapadu sa 3, 2 napred i jedan pozadi.

Taj nazad sluzi ako si sumljiv, da provere od nazad.

Nasi seljaci namerno jebu muriju tako sto samo prodju i nece da koce, ovaj ne moze da ocita brzinu.

E pametan pandur ga puca posle od nazad i na motoroli javi da je imao prekoracenje i da je bezao.

Onda selja nadrlja...

Ja to znam, ali hocu da cujem iskustva ljudi koji to koriste. I cene koje ko moze da nabavi.

A daleko je to od stelth tehnologije, to je cista fizika.

Link to post
Share on other sites

Ma u principu na laseru murja ne dobija nikakva ocitanja, tj. tako bi trebalo da bude u teoriji. U praksi, sto si blizi laseru, to je veca mogucnost da te ipak ocitaju, i naravno te oderu za kasnu, jer si opusteno vozio (citaj leteo).

Sledeci problem je to sto laser jammer ne vredi puno bez detektora, jer cak i prosecan pandur moze da primeti razliku izmedju 120 i recimo 60 km/h, sto bi bilo uobicajeno ogranicenje, a bez detekcije, tj. upozorenja da je na vas uperen laser, vi ne bi imali vremena da reagujete i usporite na vreme.

Ako se zna da je laserski snop veoma mali, stotinjak puta manji od radarskog, onda i sami mozemo zakljuciti da ga je veoma tesko detektovati, sto nas ponovo vraca na prethodni problem.

I najzad, lasar jammer vas ne moze stititi od klasicnog radara, kojih jos uvek ima dosta po nasim putevima, cak sam pre neki dan na putu prem N. Pazaru video i onaj praistorijski, koji se trpa u zadnjem delu Lade karavan.

Znaci da zakljucim, laser jammer moze biti koristan, pod uslovom da se kombinuje sa drugim uredjajima i da mu se ne veruje 100%.

P.S. Zna li neko jesu li uoste ovi uredjali legalni na nasim putevima?

Link to post
Share on other sites

Detektori su legalni tj. nigde ne pise da su zabranjeni :) Jammer takodje ali tu postoji problem jer ti tehnicki omestas sluzbeno lice pri vrsenju duznosti sto je krivicno delo. Sad nije to bas tako lako dokazati... Jammeru nije problem da blokira laserski snop pokazalo se u praksi. Sad ici 120 tako gde je ogtanicenje 60 je ludost ali cak i da stvarno ides toliko dovoljno je da skines na 89 i prolazis sa kaznom a ne sa prijavom sto je vec dosta. Ne pomaze kod klasicnog radara ali tu pomaze detektor a i mislim da po novom propisu mora da se pokaze slika, a to taj praitorijski ne radi...

Link to post
Share on other sites

Nema nazalost jos uvek tog propisa za slike, i na sudu, takodje nazalost, jos uvek vise vredi rec pandura nego tvoja. Sto se tice ludosti voznje od 120 km/h, kada je ogranicenje 60, na nasim putevima ima toliko nebuloznih ogranicenja da je to za ginisovu knjigu. Uostalom auto put Beograd Nis je "svetao" primer za to i mislim da je prilicno mali procenat vozaca koji postuje ogranicenje od 60 km/h na auto putu, osim po snegu, ledu i magli. Nego malo odoh u off topic, sori :)

Link to post
Share on other sites

Ma u principu na laseru murja ne dobija nikakva ocitanja, tj. tako bi trebalo da bude u teoriji. U praksi, sto si blizi laseru, to je veca mogucnost da te ipak ocitaju, i naravno te oderu za kasnu, jer si opusteno vozio (citaj leteo).

Sledeci problem je to sto laser jammer ne vredi puno bez detektora, jer cak i prosecan pandur moze da primeti razliku izmedju 120 i recimo 60 km/h, sto bi bilo uobicajeno ogranicenje, a bez detekcije, tj. upozorenja da je na vas uperen laser, vi ne bi imali vremena da reagujete i usporite na vreme.

Ako se zna da je laserski snop veoma mali, stotinjak puta manji od radarskog, onda i sami mozemo zakljuciti da ga je veoma tesko detektovati, sto nas ponovo vraca na prethodni problem.

I najzad, lasar jammer vas ne moze stititi od klasicnog radara, kojih jos uvek ima dosta po nasim putevima, cak sam pre neki dan na putu prem N. Pazaru video i onaj praistorijski, koji se trpa u zadnjem delu Lade karavan.

Znaci da zakljucim, laser jammer moze biti koristan, pod uslovom da se kombinuje sa drugim uredjajima i da mu se ne veruje 100%.

P.S. Zna li neko jesu li uoste ovi uredjali legalni na nasim putevima?

ovde jedino ti zakljucujes takve stvari,govori u svoje ime,jer nisi u pravu

Link to post
Share on other sites

Tacno je da bez radar detektora nisi siguran, jer laser jammer sluzi samo za laserske radara, a takvi su 95% zastupljeni kod nas.

Po novom zakonu, bice sve to zabranjeno, ali ako se lepo zamaskira i koci kada pisti, ko ih jebe, nema sanse da te stopira.

Ne moze on na kilometar radstojanja da zna kolika je tvoja brzina.

Dajte da se javi neko ko to ima, pa da diskutuje sa nama.

RAdar detektor pomaze za radio talase, a jammer za laserske talase.

Ajde da se angazujemo, manje ce nas zamarati voznja.

I novo pitanje, da li navigacija registruje policiju.

Neki drugar je iz kazakstana doneo radar detektor koji registruje radarska napajanja.

Poslacu mu mail nocas da vidim sta je to.

Link to post
Share on other sites

Tacno je da bez radar detektora nisi siguran, jer laser jammer sluzi samo za laserske radara, a takvi su 95% zastupljeni kod nas.

Po novom zakonu, bice sve to zabranjeno, ali ako se lepo zamaskira i koci kada pisti, ko ih jebe, nema sanse da te stopira.

Ne moze on na kilometar radstojanja da zna kolika je tvoja brzina.

Dajte da se javi neko ko to ima, pa da diskutuje sa nama.

RAdar detektor pomaze za radio talase, a jammer za laserske talase.

Ajde da se angazujemo, manje ce nas zamarati voznja.

I novo pitanje, da li navigacija registruje policiju.

Neki drugar je iz kazakstana doneo radar detektor koji registruje radarska napajanja.

Poslacu mu mail nocas da vidim sta je to.

Radar detektor,bar ovi novije generacije prepoznaju 8 vrsta radara,tj uredjaje koji emituju neke signale i laserske i radio i mnoge druge,a Jammer je ometac takvih radara,zato je skuplji

Link to post
Share on other sites

ovde jedino ti zakljucujes takve stvari,govori u svoje ime,jer nisi u pravu

Naravno, ne vidim da sam pricao u tvoje, ili bilo cije ime... Iznosim svoje misljenje na osnovu testiranih par komada laser jammera, koji se bas i nisu nesto ekstra proslavili. Moguce je da su bili neki divljaci i manje kvalitetni uredjaji, ali se definitivno desavalo da podbace. Takodje u sebi nisu imali detektore i bili su apsolutno nemocni protiv obicnih radara. Nakon toga sam malo procesljao po internetu i video da se moji zakljucci vise manje podudaraju sa iskustvima ljudi koji su ih koristili.

Toliko od mene, pa ko voli nek izvoli.

Link to post
Share on other sites

E to su bitne stvari. Iskustva ljudi koji ih koriste.

Ja ovog mog poznanika koji ima jammer ne mogu da pitam ili da uzmem za ozbiljno jer je stalno pijan.A kad ga neko nesto pita, on ga odjebe u fazonu nema teorije da te uvate.

Jbg.

Kontaktirao sam ovog drugara koji je kupio u kazakstanu detektor. U pitanju je passport 8500, kaze da imas jako malo vremena da reagujes na laser.

Ja tvrdim da na cobri nemas uopste jer te ona samo obavesti da ti laser merio brzinu.

Link to post
Share on other sites

Alo ljudi, ko jebe kretena koji nece da uspori pa ga zaustave i nadju mu to.

Jebiga, namestite ga tako da ne ne nosi svetlecu reklamu JA SAM RADAR DETEKTOR!

Ne mogu da verujem da ne postoji niko ko ima jammer i na forumu je...

Link to post
Share on other sites