Recommended Posts

Postovane kolege, dobar vam suncan dan. Imam par pitanja, pa ako moze pomoc...

Kao sto naslov kaze, imam e46 m43 motor 77 kw, koji mi trosi celih 17 l po gradu. Nema check engine, nema problema, ali trosi kako trosi... istina, primetio sam da kad krecem iz mesta na uzbrdici, oce da zatrokira kao da ne dobija dovoljno goriva, pretpostavljam pumpa... elem, majstor me ubedjuje da ugradim plin ako hocu da se vozim, jer je 17 l bezobrazno mnogo(kad se setim da sam kukao na 750 koji je trosio 22 l po gradu, sad mi to deluje smesno), te ili cu ga rastavljati i traziti gremlina koji jede moje gorivo, ili ugradjivati plin???

Link to post
Share on other sites

Meni je e46 318i 87kw znao da popije po 14 litra na 100 ali bahate gradske voznje (bas kad sam ga kupio)sada trosi oko 11 normalne voznje ali sada ide na plin.17 litra je previse koliko god ga silovao da ne pusta neko crevo ,oseca li se na benzin ?

Link to post
Share on other sites

imao slican problem trosio mi cak do 20l u gradu.. lamda sonda bila problem, bosh ti je oko 80 do 100e, ja sam kupio NGK progledao mi auto i naravno u gradu oko 11l, penzionerski cak i manje... inschr cens ovr ngk je izmedju 50 i 70e.. sa srecom.. pozdrav

Link to post
Share on other sites

Dok ne nadjes kvar i plina ce ti trosoti puno,na tih 17l benzina popice ti 18-19l plina,ja mislim da je lambda ili protokomer,nadji nekoga ko ima GT 1 dijagnostiku pa da ti pregleda auto

Link to post
Share on other sites

U svakom slučaju bi ti bilo bolje da znaš na čemu si i šta ti je neispravno,

pre nego što platiš ugradnju plina. Najverovatnije će ti trošiti koju litru plina više nego goriva,

a postoji mogućnost i da će loše raditi. Zato, preporuka - prvo dijagnostika !

Link to post
Share on other sites

Ono sto mene cudi je da nema nista pod Check engine, ne smrdi gorivo, a na dijagnostici ne izbacuje nijednu gresku... Sta dalje :(

Ja sam imao n42 motor, trosio je lepo, ovo je m43 od 77 kw, 8 ventila...nema logike

Link to post
Share on other sites

To što Check engine ne svetli a tolika potrošnja je čudno ali bez dobre dijagnostike teško da možeš to utvrditi.Ovo što sam ti preporučio u prethodnom postu ti momci su radili kod ĆURČIĆA znači znaju posao,imaju dobru dijagnostiku. ;)

Link to post
Share on other sites

Ono sto mene cudi je da nema nista pod Check engine, ne smrdi gorivo, a na dijagnostici ne izbacuje nijednu gresku... Sta dalje :(

Ja sam imao n42 motor, trosio je lepo, ovo je m43 od 77 kw, 8 ventila...nema logike

Check ne mora da se aktivira kod Lamde, ili recimo kada varira ler gas, ili kod CCV-a i sl.

U svakom slučaju baš imaš nenormalnu potrošnju. U zavisnosti kako ga voziš, u gradskoj vožnji u normalnoj

tempu potrošnja bi trebala da bude 10-11 lit. osim ako ga baš ne cepaš.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Bio danas na dijagnostici da vidim zasto pali gresku, kad pise da je lambda sonda, imam isti motor kao ti 1.9 sa 105ks,od posledica jedino zatrokira malo kad je ladan na benzinu, na plinu nista potrosnja plina 10-11,a benzina ne znam posto nikad ne vozim puno na benzin a skoro sam uzeo auto ,a i pokazivac goriva ne pokazuje tacno.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

pozdrav, ja imam problem jer mi se pali Check majstor kaze da je verovatno lambda sonda ili protokomer,e sad posto se skoro svi zale da je velika potrosnja i da auto ume da trokira ili smanjuje broj obrtaja u leru ja na svom autu nista od toga ne primecujem,odnosno sa svim navedenim manama nemam problema.STA DA RADIM???????,interesuje me dali znate koliko skosta lamd sundu i protokomer za e46 , 318i 87kw. i koja je cena, da bih znao da je ne preplatim ako naidjem kod nekog da kupim.hvala unapred

Link to post
Share on other sites