Recommended Posts

Pozdrav svima,imam problem sa kardanom.Problem je sto kardan ima dosta lufta u menjacu i diferencijalu,tj. kada ga rukom okrenem napred-nazad on se solidno okrene i lupa i u menjacu i u diferencijalu.Imam osecaj kao da se nesto ne ozubljuje lepo.Dosta je primetno kad menjam brzine,tj. otpustim kvacilo on lupne i malo trzne auto,verovatno zbog tog lufta.Ako neko zna o cemu se radi,tj. sta je tu stradalo neka napise.Menjac je getrag sa 5 brzina.Hvala

Link to post
Share on other sites

Numa luft u lezaju nego se okrece komplet,i u menjacu i diff-u,kao da se u menjacu lepo ne zubi nego ima luft izmedju zuba i mozes lagano da ga okreces,dok ne udari u neki zub.Isto i je i u diff-u.Na znam kako bih vam preciznije opisao sta se desava

Link to post
Share on other sites

Menjaci za M10 motor cesto imaju lufta, i tu nema neke pomoci, u diferencijalu tesko da ima lufta, verovatnije je da ga ima u

poluosovinama tako da pogledaj da li se kad mrdnes rukom kardan pomeraju i zglobovi na njima do diferencijala

Link to post
Share on other sites

proveri poluosovine sto kaze casper, ako ti pri promenu brzine udari pozadi i dok menjas brzine malo blaze udari hoce od lufta u osovinama a i ako imas lose nosace motora, a moze i silen blok neki na mostu da te zeza. poz

Link to post
Share on other sites