pomagajte ako znate - Klima


Recommended Posts

Uzeo sam 530d karavan 2001.god prije par dana i klima je malo slabije radila ali kompresor se pali pa racunam treba je dopunit i danas podjem da je dopunim kad mi majstor za klime kaze da nema ventilatora od klime uopste a gdje god zovnem u cg ili nemaju a na jedno mjesto je 150e polovni pa ako iko zna gdje ima u srbiji mozda jeftinije bio bih vam zahvalan

Link to post
Share on other sites

mislim da neces naci ni ovde nista povoljnije.imas masu ljudi na forumu koju prodaju polovne delove,kontaktiraj nekog,netrebaju ti novostioglasi

Link to post
Share on other sites

pa da ti radi klima :dance3: :dance3: :dance3: :dance3:

hahaha ma dobro to nego mi se cini onako da je bucan u motoru kad se cuje, mislio sam jel to ok, znaci klima je napunjena jer lik od kog sam ga kupio kaze da je pre 7 iljada klima punjena?

Link to post
Share on other sites

hahaha ma dobro to nego mi se cini onako da je bucan u motoru kad se cuje, mislio sam jel to ok, znaci klima je napunjena jer lik od kog sam ga kupio kaze da je pre 7 iljada klima punjena?

Pa ako je bucan moze ti biti do lezaja

Link to post
Share on other sites

Pa ako je bucan moze ti biti do lezaja

ma ukljuci se kompresor i bucan je, samo kad klima radi, kakvi lezajevi, pu pu daleko bilo...

Link to post
Share on other sites

Misli na ležaj (lager) kompresora klime.

Zahvaljujem na pojasnjenju da to sam htio da kazem :preved:

Link to post
Share on other sites

ma ljudi ne moze lezaj da se cuje ako se klima ukljuci ili iskljuci. odnosno ukljucivanjem klime ne pomeramo remenicu pa da tek tada pocne kompresor da se okrece pa da lezaj bruji... nadam se da kapirate. kompresor se aktivira otvaranjem ventila i jos nekih zezancija kad ukljucimo klimu a okrece se non-stop. naravno kad je iskljucena nema nikakvog opterecenja pa zato auto tada manje trosi. to sto se tebi cuje to je sigurno nesto drugo.

Link to post
Share on other sites

znaci 100% cuje se redovno samo kad mi je klima ukljucena... a ti lezajevi kompresora ili kako vec, koja im je cifra otprilike ako zna neko ? treba za 15 dana na more da idem kolima, obradujte me :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Ima ovde ventilatora jeftinije verovatno, ako imas neku kombinaciju za transport javi se :)

Gdje ima tih ventilatora od klime jer meni treba tj treba mi samo ona elisa jer elektro motor od ventilatora radi samo elisa mi je potrebna tako da moze i izgoreni ventilator jer mi je samo ta elisa potrebna da ne kupujem polovni ventilator 150 eura

Link to post
Share on other sites

Ima ovde ventilatora jeftinije verovatno, ako imas neku kombinaciju za transport javi se :)

imam kombinaciju, dosao bih po to kolima :dance3:

nego idem sutra prekosutra do servisa da mi kazu tacno sta je pa cu ti javim ako dolazim da mi nadjes to :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...