Recommended Posts

Ovo je protokomer sa 4 pina na konektoru, na konektoru sa motora pronasao sam napajanje, dva pina su za to

Na druga dva pina, ocitao sam izlazni napon, ali se ne menja kad duvam u protokomer, stalno je oko 2.30v

znaci da nema promene izlaznog signala u odnosu na protok vazduha

Jedna od ovih komponenti sa slike je u kratkom spoju, mozda bi pomoglo da se zameni, videcemo kad saznam sta je koja uopste

Link to post
Share on other sites

Ako imas 4 pina onda su dva za napajanje (plus 12 ili 5V i minus), jedna izlaz protokomera i jedna izlaz za temperaturu vazduha. Ako imas semu pogledaj tacno koji je koji izvod. Na osnovu cega si zakljucio da je u kratkom spoju. One zute *plocice* su kondenzatori i njih kad gledas omski ne smeju da pokazuju otpor (moze da se desi kad meris na plocici da pokaze otpor preko neceg drugog), crne povrsine su grafit i predstavljaju neki otpor. Proveri i to da nije negde u prekidu grafit. Proveri od plocice termistor kojim meri temperaturu usasanog vazduha. Taj protokomer ima grejnu zicu? proveri i zicu. Ono na sredini zaboravi, neki intergralac, bog te pita koji.

Link to post
Share on other sites

Nema zicu ni termistor, tacnije nema klasicne kao sto su na nekim protokomerima, u protoku vazduha nalaze se 3 plocice u istoj ravni na koje je nanesen neki kao premaz

Nemam nikakvu semu, zute plocice sam proveravao unimerom i na jednoj pisti, ostale nemaju otpor, ako su to kondenzatori onda polovi ne smeju da budu u spoju valjda

Link to post
Share on other sites

Onda je protokomer sa hot film. U principu greske kod njega su prljavstina i ostecen film. Taj kondenzator sto pisti instument je verovatno vezan paralelno zici sto greje senzor i meris otpor zice. Da bi se uverio lagano odlemi kondenzator i onda probaj. Pogledaj ovo .

Link to post
Share on other sites

Danas sam prikljucio protokomer po semi koju sam nasao u ovom pdf-u i premerio vrednosti, znaci voltaza nikad ne pada ispod 2 i nesto volta, ima promene kad se duva u njega ide do skoro 5V kao sto je po semi, ali ispod 2 ne pada

Link to post
Share on other sites

Cini mi se da na leru treba da ima oko 2.5 volta. Nisu mi pri ruci *papiri* jos cu pogledati ali trebalo bi da je to.

Link to post
Share on other sites

2V je mnogo bez protoka je mnogo. Jesi li to merio sa prikopcanom instalacijom? Ako i sa prikopcanom instalacijom imas taj napon najverovatnije se nesto poremetilo oko zice. Mozes staviti jedan trimer da smanjis taj napon, na nekih 0.5 do 1V. Probaj tako da vidis kako ce se ponasati.

maff.png

Link to post
Share on other sites