Recommended Posts

Postoavanje,

trebam HITNO misljenje savjet .....POKUSAT CU NAPISATIKOMPLETAN TOK DOGADJAJA,

vozim BMW 320d iz 2000 god touring vec 4 godine extra je kupio ga sa 60000 km sad ima 153000km. radio u samo redovan servis ulja i nikakvih problema nisam imao sa njim .

Desilo mi se sledece ,krecem sa odmora iz Petrovca prema Banjaluci auto stajalo 10 dana palio ga svaka 3 dana da odradi sve ok.Prilikom voznje do trajekta KamenaAri sa ukljucenom klimom VANJSKA TEMPERATURA 32 cujem nekakav malo neobicni zvuk poput zavijanja fijukanja neodredjeno u kratkim intervalima ,gasi se i pali kompresor klime to osjetim .Na trajektu motor radi prestaje hladiti klima kontam mozda je dotrajao freon pa ga i neforsiram nema promjene zvuka.Krecem prama Meljinama sve ok upalim klimu ona pocne da hladi al u prekidima .KRECEM UZBRDO PREMA TREBINJU BRZINA 2 OBRTAJI OKO 3000 KLIMA RADI,POCINJE MI RASTI TEMPERATURA DO PRVE CRTE PREKO SREDINE nikad mi se to nije desavalo.Stajem odmah sa strane gasim otvaram haubu vidim remen ok pogledam odozdo ok probam otvoriti cep za hladjenje motora malo pod viskim pritiskom isbaci tecnosti,upalim opet isto ,sacekam oko 2 minute upalim krece spadati temperatua do pola CUJEM VENTILATOR DA RADI .Nastavljam put prema Banjaluci temperatura stoji uzbrdo i po ravnom na pola KLIMU NISAM PALIO DA NEBI STAO ,nizbrdo u 3 brzini motorno kocenje pri 3000 obrtaja temperatura spadne do prve bijele crte ispod polovine i tako ,kasnije kad sam bio oko Mostara ukljucio sam klimu i radila je normalno .odmor u Jablanici nastavak putovanja bez klime nije bilo potrebe a i da nerizikujem dolazak u BL sve ok.

STA SAD DA RADIM STA BI BIO UZROK TOM RASTU TEMPERATURE MOJA JE PRETPOSTAVKA PRVO VISKO VENTILATOR I PROVJERITI ISTROSENOST REMENA

UNAPRIJED HVALA

Link to post
Share on other sites

HVALA,

ODRADIO SAM DIAGNOSTIKU I PRIKAZUJE GRESKU NA MOTORNOM VENTILATORU NAVODNO DA JE MOGUCE DA JE OTKAZAO VENTILATOR ILI MODUL PRIJE VENTIALATORA AL GA NEMA NIKO NA STANJU .NA OTPADIMA NAVODNO KOSTA 200 EURA I MORA SE PORUCITI PA SAD U AKCIJU

Link to post
Share on other sites

USPIO SAM RIJESITI PROBLEM ,I FUNKCIONISE KAO PRIJE FABRICKI

AKO NEKOM BUDE TREBAO SAVJET NEK MI SE JAVI OBJASNICU MU STA DA URADI,

TRZISTE ME JE NATJERALO DA SAM RIJESIM PROBLEM JER DIJELA NEMA A AUTO TREBA VOZITI PO OVIM VRUCINAMA

POZDRAV SVIMA

Link to post
Share on other sites