da li je isti automobil 530 xd i 530 xdrive


Recommended Posts

Pozdrav svima,

I am the new gay. Od 2005 vozim Bmw 318i i mislim da nikada vise necu voziti drugu marku "vozila". Posto mi je potreban veci auto (dvoje malo djece), razmisljam da kupim 5. Kako zivim u planinskim krajevima, zelim bmw-a da ima pogon na sva cetiri tocka. Stoga i pitanje odnosno otvaranja ove teme, ako ima, a vjerujem da ima, iskusnim ljubitelja bmw-a da znaju odgovor na moje pitanje molim ih za odgovor.

Naravno svako iskustvo voznje ovog/ovih modela bi volio cuti.

Veliki pozdrav za sve

Link to post
Share on other sites

isto je xd i xdrive, sad ne znam na koji tacno mislis, ali kapiram da mislis na e60, posto je na 4 tocka pogon, malo je veca potrosnja od zadnje vuce i to je to. Naravno zimi se po snegu oseti razlika, prilikom kretanja i upravljanja, ali inace, ne vidim razlog za xDrive na petici... Probao sam 330xd, i po meni, bmw nije bmw ako nije samo zadnja vuca, ali dobro, to je subjektivno misljenje...

Link to post
Share on other sites

Da na e60 mislim, znas kako cuo sam od nekih ljudi za koje vjerujem da se puno ne razumiju u bmw da xd nema isti procenat prenosa vuce na prednje tockove (do 20%) u odnosu na x drive. Vjeruj mi nemam pojma, to me totalno zbunilo.

Trenutno vozim 3 (98 goiste) i mislim da je za zimu, u uslovima u kojima zivim (4 mjeseca snijega godisnje) bas potreban pogon na sva 4 tocka. Citao sam jednom na b92-vozili smo- performanse 5 pogon na sva cetiri tocka i oni su objasnjavali da je i za ljetne uslove voznje svakako bolje imati 4x4. Ne razumijem se brta etoliko ali zbog toga sam se ovde i obratio za pomoc, u svakom slucaju hvala za odgovor

Link to post
Share on other sites

postoji razlika u prenosu izmedju quattro, 4matic i xdrive, sad ne znam ko ti je sta pricao i za sta...

Ma pusti sta pricaju na tv, ne kazem ja mozda i jeste tako. Ali po meni iskustvo moje, da sa zadnjom vucom sam se vise puta izvukao, nego quattro ili xdrive, jer nema proklizavanja preko nosa, ja mislim da ako neko zna zadnju vucu da vozi, da je sigurno bolja. Ne bi je za dzabe stavljali na sportska kola koja trebaju da budu stabilna. E sad mozda se neko nece sloziti samnom i reci ce da lupam, al eto...

Link to post
Share on other sites

Jbg i dobro su skuplja xdrive, nekih 3.000 eura.

Ova trojka sto je vozim je super, manja je, nekaka mi djeluje i stabilnija i opustim nogu na gasu i u krivinama. Nisam 5 nikad vozio, mada bi u principu trebalo biti isto kao itrojka, bembara je bemabara :)

Link to post
Share on other sites

bio sam u prilici da vozim i 3 i 5 i 7... znaci trojka i petica - dupe i glava, isto tako i petica i sedmica - dupe i glava :) ali isto tako i cene odrzavanja... sad tu ti je petica nekako najkompaktibilnija.. po meni pravi izbor...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...