Recommended Posts

Da li je normalno da se visko odmah upali nakon startovanja motora(prati broj obrtaja motora) ako je auto stajao na suncu 8-9 sati, a da nije pomeran uopste? Kada ujutru idem na posao visko se ne pali, kada je napolju 24 stepena non stop radi tj. prati dodavanje gasa i huce kao boing.

Da napomenem da je u hladnjaku samo voda ako to ima ikakve veze sa ovim.

Ako nije normalno, sta je problem visko ili termostat?

Hvala unapred.pozz

Link to post
Share on other sites

normalno je da visko radi non stop

Da li je normalno da brzina okretanja viska prati dodavanje gasa i to po ne tako velikim temperaturama, recimo 24 stepena. Motor mi nikad nije presao polovinu, ali me malo nervira zvuk viska, mislice ljudi da sam lozac...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Svaki visko ako je hladan auto i ako je ispravan, kad ugasis motor treba da nastavi da se vrti bar jos 10-15 sekundi jer nema otpora

Ako nije ispravan, tj. ako je "zalepio" ili je auto vruc pa je visko aktivan onda staje posle par krugova

Normalno je da pomalo prati dodavanje gasa i kad nije na maksimumu ali ne bi trebalo bas da huci kao sto kazes

Link to post
Share on other sites

Na ovom visku nema srednjeg rezima rada, ili se ne cuje i slabije vrti ili prati obrtaje motora pa mozete misliti kako se cuje na 4000 obttaja, oce da poleti :) . Opet ujutru kad je motor hladan, ne radi tj. ne prati obrtaje motora...tako da nije zavaren...

Link to post
Share on other sites

Visko se kada je motor na radnoj temperaturi vrti ali ga mozes rukom zadrzati tj bolje i sigurnije bi bilo da to uradis npr novinama , a kada motor poveca temperaturu onda pocinje da huji i da prati obrtaje motora i naravno nemozes ga zadrzati . Ako ti u bilo kojem slucaju drugacije radi visko nije ispravan .

Link to post
Share on other sites