restauracija farova na bmw e46


Recommended Posts

ovo je izgled mojih farova

IMG_4131.jpg

demontaza najpre se skine gornja guma sa fara sto stiti od haube

pa zmigavac ,postoji jedan sraf i on se samo malo odvrne i zmigavac ispada -pokazano na slici gde je sraf

IMG_4132.jpg

posle toga se skida dolnja lajsna -prvo se otkaci klick koji se nalazi kod bubrega i lajsna cupa napolje

IMG_4133.jpg

IMG_4134.jpg

onda se demontiraju farovi koji se drze na 3 klicka gore i dole i jedan sa strane

IMG_4135.jpg

i deo koji se obradjuje moze na obradu

IMG_4138.jpg

materijal za obradu ->Turtle Wax Headight Lens Restorer ima ga svuda koji sadrzi dve bocice i 4 male smirglice za skidanje prvog sloja na faru ali posto je kod mene taj prvi sloj bio u nenormalnom stanju koristio sam vodenu 600 takodje taj paket sadrzi jos jednu malu kesicu koju cu prikazati u daljem topicu za zastitu i lecenje farova posle zahvata tj nanosi se zastitni sloj koji sam skinuo i stiti da se isti problem ne bi desio kasnije

IMG_4139.jpg

1. vodena smirgla 600 i prskati sa sprey libricant iz kita Turtle Wax Headight Lens Restorer( umesto vode koristi se ova tecnost) sve dok se farovi skroz matiraju i skine stari zastitni sloj koji je propao.

IMG_4141.jpg

2.posle matiranja fara u pakovanju se nalazi polir pasta . ja licno sam presao svaki far 3 puta i bilo je dovoljno

IMG_4143.jpg

3.posle zavrsenog poliranja nanosi se tecnost na koja sluzi za lecenje fara i zastitu da se ne bi prethodni problem ponovo javio. tako namazan far mora da stoji 24h i posle se obrise i montira. pre nanosenja ova zastne tecnosti obavezno nanositi sa rukavicama ali pre toga lepo oprati far vodom

IMG_4145.jpg

i ovo je krajnji rezultat i ceo postupak je trajao nekih 2 h

IMG_4146.jpg

IMG_4148.jpg

IMG_4152.jpg

Link to post
Share on other sites

Svaka cast za poliranje. Kao novi su.

Reci mi samo gde si kupio taj dodatak sto se stavlja na busilicu za poliranje?(jastucic) Ja sam ga trazio svuda, ali nisam imao srece da ga nadjem.

Link to post
Share on other sites

pretpostavljam da ga ima u svim malo boljim snabdevenim radnjama ja sam ovaj kupio u CH ,pitaj nekog sto radi farbanje automobila ako ne kucaj u google ''materijal za poliranje '' ili sta ja znam www.ebay.de ... ujedno da napomenem da sam uradio i sve zmigavce i stopke poliranjem sa istm proizvodom i ispalo je extra :e30:

Link to post
Share on other sites

pretpostavljam da ga ima u svim malo boljim snabdevenim radnjama ja sam ovaj kupio u CH ,pitaj nekog sto radi farbanje automobila ako ne kucaj u google ''materijal za poliranje '' ili sta ja znam www.ebay.de ... ujedno da napomenem da sam uradio i sve zmigavce i stopke poliranjem sa istm proizvodom i ispalo je extra :e30:

Ajde okači koju sliku štopaka da vidimo kako izgleda :)

Link to post
Share on other sites

slikacu sutra inace nije bilo mnogo posla oko njih samo sam ih uglancao i dobile su kristalan sjaj ... slikam sutra i kacim :preved:

Link to post
Share on other sites

Meni na zadnjem desnom stopu, onom manjem, na gepeku, se nekako uvukla prasina i ulazi malo vode kada perem auto... Ima li nacina da se to ocisti ili mi ne gine kupovina?

Link to post
Share on other sites

meni je isto taj mali pozuteo malo gde je belo staklo ali sredjeno . kupovina je zadnja opcija pokusaj prvo sam . skini ga operi ga vodom iznutra prosusi ga dobro mozes i fenom pogledaj mu dihtung sto ide izmedju njega i gepeka . ali pre toga kad ga skidas vidi dali je dobro pricvrscen ako ne samo treba kad ga ocistis da ga dobro stegnes , usput zapamti po srafovima pre skidanja kako stoji i ako mozes jer uvek ima malo lufta da ga dignes prema gore i onda zasrafi. ne znam dal si me razumeo :)

naravno kad ga peres videces dal je puko negde a ako jeste samo zalepi i pici .. a ima jos jedna fora ako ne valjaju dihtunzi koju sam primenio kod e36 jednom i uspelo je . dihtung kada se uz njega pritegne stop svetlo normalno ostaje usek od stopke u njega ,,,tako da sam ja promenio levi sa desnim dihtungom i sve je bilo ok tako da oni urezi od stopke su bili prilikom promene direktno na karoseriji a stranica dihtunga koja je bila na karoseriji bila je ravna bez useka i tako da je dobro zadihtovala stopku.

Link to post
Share on other sites

Stop nigde nije pukao, nije cak ni zagreban. Mislim da je dihtung malo popustio i da zbog toga pusta, pa me interesuje moze li se on nekako zameniti?

Link to post
Share on other sites

pa eto objasnio sam ti , u svakom slucaju moraces da ga skines

mozda je puko sa unutrasnje strane

,vadi ga napolje na dva srafa se drzi 15 min posla ,u najboljoj varijanti mozes samo da ocistis dihtung da lepo legne i to je to..

mogu samo da nagadjam ovako na nevidjeno

Link to post
Share on other sites

Lepo si uradio stopake,moji su pozuteli to stoje belo, moracu da pokusam da ih sredim :)

samo pasta polish i ima da sija ne treba im neki jaci tretman .

zastiti samo karoseriju oko stopke i imas tu 15 min posla poliranja za oba

Link to post
Share on other sites

Svaka cast za poliranje. Kao novi su.

Reci mi samo gde si kupio taj dodatak sto se stavlja na busilicu za poliranje?(jastucic) Ja sam ga trazio svuda, ali nisam imao srece da ga nadjem.

NASTAVAKA IMAS NA BUVLJAKU U BEOGRADU KOLIKO HOCES, CENA OD 200KINTI PA NA VISE

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pozdrav, ja imam problem jer mi mi far nije zeznut spolja vec kao da je propala sama struktura plastike, da li je to moguce sanirati ili mi ne gine kupovina novog "stakla"? :huh:

Link to post
Share on other sites

jel mozes da slikas i nakacis da pogledam pa cu ti reci dal ima spasa ili objasni malo detaljnije .

u sustini trebalo bi da moze da se sanira

Link to post
Share on other sites