Recommended Posts

Pozdrav,

Da li neko zna na koji nacin se najlakse i najpouzdanije moze provjeriti da li je kilometraza vracana?

Ne bi da se zaletim prilikom kupovine... svaka pomoc je dobro dosla

Link to post
Share on other sites

Svaki auto ima svoju pricu i ako si dovoljno strucan mozes je procitati i veoma malo promasiti kilometrazu . Koliko god se mi trudili da sakrijemo auto je taj koji to nedozvoljava , uvek ima nesto po cemu se vidi stanje i km .

Link to post
Share on other sites

Ja iskustva i znanje imam, kao sto znam i pricu o mom autu, nego me interesuje prica za druge primerke. One skrivene price, price koje ne znaju svi, vec samo odabrani... ;)

Link to post
Share on other sites

Ja u klin, ti u plocu... :blink:

Cuo sam da se kilometraza moze ocitati iz kljuca i sa par skrivenih mesta koja su negde u autu. Istina ili ne? :huh:

Link to post
Share on other sites

BMW E46 u 7 modula pamti kilomentezu (kljuc, tabla, light modul, modul klime, body modul, ...) sa dijagnostikom DIS, GT1, Bosch, bez problema se to moze proveriti. Meni je BMW Bata to proveravao na mome autu i sve je OK. I am so happy... :dance3:

Link to post
Share on other sites

Isto tako sa pravim alatom moze da se napise sta hoce. Kada sam uradio generalnu na motoru pre nekih godinu dana uz pomoc pravog alata sam vratio kilometrazu na 0km u svim modulima. Sada mi pise 42.000km a auto je 96god.

Link to post
Share on other sites

Isto tako sa pravim alatom moze da se napise sta hoce. Kada sam uradio generalnu na motoru pre nekih godinu dana uz pomoc pravog alata sam vratio kilometrazu na 0km u svim modulima. Sada mi pise 42.000km a auto je 96god.

...ti to ucio zanat u Italiji ? :)

Link to post
Share on other sites

Kada sam uradio generalnu na motoru pre nekih godinu dana uz pomoc pravog alata sam vratio kilometrazu na 0km u svim modulima. Sada mi pise 42.000km a auto je 96god.

Dakle javno se hvališ učinjenim krivičnim delom (nisam baš siguran da li je krivično ili samo prekršaj, neko će me već ispraviti, ali znam da u Švabiji se za to ide u ćorku)... Na tvoju sreću, naša država i policija imaju mnogo veće i važnije probleme da bi se sa ovakvim delima zamajavali..

Što se teme tiče, NEMOGUĆE je biti siguran koliko je auto prešao, jer stanje zavisi i od održavanja, brige vlasnika, da li je kilometre pretežno prešao u gradu ili na otvorenom putu itd. 200.000 na autoputu mnoogo manje izraubuke auto nego 200.000km u gradu! Posle 200.000km u gradu, auto je uz identično održavanje u mnogo lošijem stanju nego ako je to prešao na autoputu, i to ne samo trapovi, nego maltene sve na autu.

Link to post
Share on other sites

Dakle javno se hvališ učinjenim krivičnim delom (nisam baš siguran da li je krivično ili samo prekršaj, neko će me već ispraviti, ali znam da u Švabiji se za to ide u ćorku)... Na tvoju sreću, naša država i policija imaju mnogo veće i važnije probleme da bi se sa ovakvim delima zamajavali..

Nesto me bas briga da li je krivično delo ili prekršaj, nisam to uradio zbog preprodaje nego zbog sebe.

Link to post
Share on other sites

U kljucu se ne moze menjati kilometraza i on je jedini reper za proveru originalnosti !

Možeš li da pojasniš to za ključ, šta ako neko uvali pravljeni ključ šta onda? :unsure:

Link to post
Share on other sites

Nesto me bas briga da li je krivično delo ili prekršaj, nisam to uradio zbog preprodaje nego zbog sebe.

Trebalo bi da te briga ako si s predumišljajem prekršio zakon, al' dobro...

Taj auto ćeš pre ili kasnije verovatno prodavati. To "zbog sebe" mi zvuči kao kad devojke kažu da se šminkaju "zbog sebe"? Šta će šminka njima samima, koga bre foliraju? Šminkaju se da bi se dopale svima drugima i tačka.

A tebe auto isto vozi šta god da pisalo zar ne? Jedino gde će možda biti neke razlike je pri prodaji rekao bih... Ali pretpostavljam da ćeš tu opet još jednom naštelovati kilometar sat na nešto što je koliko-toliko uverljivo a ipak dovoljno malo da podigne cenu za koji evrić...

Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da te briga ako si s predumišljajem prekršio zakon, al' dobro...

Taj auto ćeš pre ili kasnije verovatno prodavati. To "zbog sebe" mi zvuči kao kad devojke kažu da se šminkaju "zbog sebe"? Šta će šminka njima samima, koga bre foliraju? Šminkaju se da bi se dopale svima drugima i tačka.

A tebe auto isto vozi šta god da pisalo zar ne? Jedino gde će možda biti neke razlike je pri prodaji rekao bih... Ali pretpostavljam da ćeš tu opet još jednom naštelovati kilometar sat na nešto što je koliko-toliko uverljivo a ipak dovoljno malo da podigne cenu za koji evrić...

Kad sam kupovao auto pisalo je 128.000km, proverom je utvrdjeno 360.000, motor umro. Da li stvarno mislis da auto koji je 96' za svojih 16 godina predje samo 40.000km. Ako nekoga mogu da slažem pri prodaji istog onda taj ima ozbiljan problem. Da smo u Nemačkoj na primer morao bih da upišem realno stanje stvari ali pošto smo u Srbiji onda mogu da upišem šta hoću. Ja moj auto šminkam za sebe i volim da vidim cele brojeve a ne mrtve pixele. Da li treba da upišem i felne u saobraćajnu.

Link to post
Share on other sites

Kad sam kupovao auto pisalo je 128.000km, proverom je utvrdjeno 360.000, motor umro. Da li stvarno mislis da auto koji je 96' za svojih 16 godina predje samo 40.000km. Ako nekoga mogu da slažem pri prodaji istog onda taj ima ozbiljan problem. Da smo u Nemačkoj na primer morao bih da upišem realno stanje stvari ali pošto smo u Srbiji onda mogu da upišem šta hoću. Ja moj auto šminkam za sebe i volim da vidim cele brojeve a ne mrtve pixele. Da li treba da upišem i felne u saobraćajnu.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: obavezno Paki

Link to post
Share on other sites

u EU , u skoro svim clanicama u saobracajnoj pored ostalog pise i koje dimenzije guma nosi odredjeni auto ... sto se Nemacke tice kod njih u saobracajnoj za neke modele BMW/a u saobracajnoj pise i proizvodjac i model gume koji moze biti na autu ... prodavati polovan auto sa NULA kilometara nije krivicno delo ,ako se u oglas ubaci MOTOR 0 KM , jer je motor rezervni deo ...

Link to post
Share on other sites

Napisi za koji auto. :acute:

Za e60, cuo sam i ja da se moze provjeriti na kljucu i jos na dva mjesta (negdje na motoru i mjenjacu cini mi se). Ali prijatelju to je za mene apstrakcija. Da li se moze u ovlastenom servisu provjeriti kilometraza na kljucu ili na koji nacin se provjerava?

Link to post
Share on other sites

Nema tu provere u kljucu , na svim mestima na kojim cuva te podatke se moze proveriti , a ako se nesto od tih info menja mora se sve promeniti jer ako bilo gde ostane stara info on sve nove ponisti i vrati na staro . Tako da ako je neko nesto radio i uradio kako treba dzabe gledas svugde ce ti isto pokazati .

Link to post
Share on other sites

Isto tako sa pravim alatom moze da se napise sta hoce. Kada sam uradio generalnu na motoru pre nekih godinu dana uz pomoc pravog alata sam vratio kilometrazu na 0km u svim modulima. Sada mi pise 42.000km a auto je 96god.

....Da smo u Nemačkoj na primer morao bih da upišem realno stanje stvari ali pošto smo u Srbiji onda mogu da upišem šta hoću.....

ne znam da li je ovo prvo gore tacno ili ne, ali, sa zaljenjem zakljucujem da od ovog kolege ne treba kupovati ni delove ni auto.....cudo jedno na koji nacin pisete po javnom forumu....

.........

a na temu provere km ovde>

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=13550&st=0

Link to post
Share on other sites

Koliko vidim, velika vecina na ovom javnom forumu je "takva i onakva".

Koliko nas je kupilo novo vozilo (citaj BMW ) pa je 100% sigurno u stanje na km-satu ?

Obicno se povecava kilometraza zbog carine (ovaj podatak je sigurno nov za carinu) i na to

sigurno reaguje i kljuc i sva "skrivena mesta".Logicno je da ces vratiti "pravu kilometrazu".

Da ne duzim,tesko da ce mo mi ikada saznati pravu ili pribliznu kilometrazu.

Zato mislim da nema potrebe za "teskim"recima!

Link to post
Share on other sites