kako proveriti ispravnost hladjenja na autu


Recommended Posts

pitanje je sledece: kako da proverim jel mi visko ispravan. u pitanju je 2.5tds sa klimom. desava se skedece..oce da upali i ventilator klime kao dodatno da ohladi..kaze mi drug to je normalno..al ja ga nikad ranije nisam cuo da se pali sem kad upalim klimu.

koja je procedura da proverim ispravnost viska, jel ako se on pali pre ventilatora klime, i ako ne moze da ohladi onda mi tu smrdi negde neki problem.

dosao sam tako iz crne gpre sasvim normalno...proveravao par puta i 1 ili 2x se upalio od klime, ali mislim da nije trebao jel nije nesto bilo prevrsuce napolju niti sam silovao auto..

postoji li neki termo davac na ventilatoru klime pa da layira temperaturu motora i pali ranije, ili je visko u pitanju

da napomenem, temperatura, odnosno kazaljka uvek stoji na pola u toku voznje

Link to post
Share on other sites

stoji ne mrda

Hm, kad auto radi u mestu duže vreme, naročito po ovim vrućinama, mislim da bez ventilatora tj. forsiranog hlađenja motor neće moći samo cirkulacijom vode da ga ohladi... Ali bolje neko stručniji da malo objasni, ja iskreno više onako laički i sa iskustvom sa automobilima sa termostatskom kontrolom ventilatora rezonujem...

Link to post
Share on other sites

visko zamenjen i visko sad radi vrti, ali i dalje pali ventilator klime da bi ohladio motor.

jel moguce da je relej zviznuo pa brlja i pali ga kad mu dodje, ili sta sledece moze da bude problem,

Link to post
Share on other sites

Verovatno te zeza termo prekidac za ventilator, na benzincima je on obicno na hladnjaku, a kod tebe bi trebalo da je to ovaj pod brojem 10, to je dupli prekidac koji pali prvu brzinu ventilatora cini mi se na 91 a drugu na 99 stepeni

http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/Sedan/Europe/325tds-M51/LHD/M/1997/january/browse/engine/cylinder_head_attached_parts/

Link to post
Share on other sites

imam na e39ci istu stvar kao ti, identican scenario, bmw bata kaze, da je sve u fullu i da ne brinem. i treba tako da zuji kad upalis klimu :)

Link to post
Share on other sites

Verovatno te zeza termo prekidac za ventilator, na benzincima je on obicno na hladnjaku, a kod tebe bi trebalo da je to ovaj pod brojem 10, to je dupli prekidac koji pali prvu brzinu ventilatora cini mi se na 91 a drugu na 99 stepeni

http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/Sedan/Europe/325tds-M51/LHD/M/1997/january/browse/engine/cylinder_head_attached_parts/

ja predpostavlajm da mu nesto daje laznu uzbunu ..provericu taj dupli prekidac pa javljam sta se desava

Link to post
Share on other sites

imam na e39ci istu stvar kao ti, identican scenario, bmw bata kaze, da je sve u fullu i da ne brinem. i treba tako da zuji kad upalis klimu :)

gde moze da bude u fulu..provericu kod sebe pa cu ti reci sta treba da zamenis. mozes da vozis tako ali to nije to..da sredim pa se javljam

Link to post
Share on other sites

Idi nek ti neko izmeri temperaturu vode nekim eksternim meracem sa zivom, nemas preciznije od toga... a to za ventilator klime vidi termostat i davac da li ti se slazu mozda ovaj otvara kasnije za par stepeni, a pak ovom drugom to ne prija stvoren da reaguje ranije...mozda i tako neki scenario.... da ga zeza 3-4 stepena a da je sve ispravno

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Verovatno te zeza termo prekidac za ventilator, na benzincima je on obicno na hladnjaku, a kod tebe bi trebalo da je to ovaj pod brojem 10, to je dupli prekidac koji pali prvu brzinu ventilatora cini mi se na 91 a drugu na 99 stepeni

http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/Sedan/Europe/325tds-M51/LHD/M/1997/january/browse/engine/cylinder_head_attached_parts/

uzeo sam ovaj deo pod brojem 10, sad mi reci dal sam to mogu da odradim ili ipak kod igora da odem, mora li da se skida usis odozgo ili moze i bez toga?

Link to post
Share on other sites

Evo vidi se ovde na slici, ispod pete "rupe" :)

3610.jpg

Evo i lepog uputstva za skidanje grane, da okacimo nek' ima :)

http://www.techniconnexion.com/t6224-bmw-e36-m51-325-td-remplacement-joints-actuateur-de-pompe-injection-tuto

Nije nju tesko skinuti, nego da ne popucaju ovi dihtunzi pa da moras posle i njih da kupujes, zato bi ipak bilo bolje da vidis da li ima ispod mesta

Link to post
Share on other sites

zamenjen termostat, prekontrolisana pumpa. bio na dijagnostici....i bata primeti da dok mortor radi dodnji deo hlanjaka bude mlaka na ne vruc kao gornji...za;usio se hladnjak pa moram novi da stavim. probao sam sa nekim hemikalijama da ga ot;usim ali ne vredi..ista stvar..jos hladnjak i nadam se da cu problem resiti

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

imam na e39ci istu stvar kao ti, identican scenario, bmw bata kaze, da je sve u fullu i da ne brinem. i treba tako da zuji kad upalis klimu :)

zameni hladnjak i sve reseno, bio zapusen.

mada sad sam i stari odlusio pa je na prodaju

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...