Recommended Posts

Pozdrav svim clanovima kluba!

Vozio sam vise marki i modela automobila. Medju poslednjima je bila renault laguna iz 2004.godine. Trenutno sam bez auta i resio sam da kupim BMW 320d E46. Kad sam kod prijatelja video i probao taj auto pomislio sam- to je to. BMW ili nista. Zbog ovoga sam se prijavio na forum, jer bih pre kupovine zeleo da saznam sto vise o ovom modelu, posebno o onim stvarima na koje treba obratiti paznju kod kupovine polovnjaka. Ko ima neka bitna zapazanja o tome sta treba gledati i kako kupiti polovnu 320d nek pomaze.

Link to post
Share on other sites

Sada ce svi vlasnici e46-ice benzinaca da ti kazu kako kod dizela crkava zamajac, dizne, turbina, remenica, nosaci motora, trapovi itd., dok ce vlasnici dizela da kazu da je zmija i da je bolji od benzinaca 100 puta.

Kupuj ono sto ti se svidja.

Ja sam promenio nekoliko proizvodjaca dok nisam seo u prvi bmw. Nijedan drugi ne daje takav osecaj sigurnosti, upravljivosti i ne dize adrenalin kao bmw. Zato ako si odlucio uzmi 320d.

ja imam jednog takvog. Otvori oci kada ga kupujes, i nemoj da te cena povuce, gledaj stanje jer par stotina evra te nece uciniti srecnim i ne mogu da igraju bitnu ulogu ako uzmes los primerak koji je poceo da se kvari.

Taj e46 320d ide kao metak, jos sa cipom ihaaaa. trosi 8 gradske, 5 magistrala, 6 autoput. ovi sa 6brzina su malo stedljiviji na otvorenom. Ja bi npr uzeo sa automatskim menjacem jer mi je dojadilo saltanje ali sad ko sta voli.

Ako si iz bg-a preporucio bi ti bmwbatu iz mirijeva ako se odlucis na neki pa ga odvezi kod njega na pregled.

Ako imas neko konkretno pitanje ti pitaj.

Pozdrav i dobrodosao.

Link to post
Share on other sites

Welcome! :e30:

Samo cu da ti zagolicam mastu i da ti kazem da moj 318i (2.0 benzinac sa 143ks) zna na otvorenom, voznja po ogranicenjima, da potrosi 6 litara, dok mu treba 7,5 litara na auto putu sa brzinom od oko 140km/h. Po Beogradu sam uspeo da ga spustim ispod 8,5 litara ali sam vozio kao po jajima i 50% predjenih kilometara je bilo po NBG-u. U auto uvek sipam onaj kvalitetniji i skuplji bezolovni.

Pricam ti ovo jer mislim da ne treba da se ogranicis i da trazis samo dizela. Biraj onog koji je u boljem stanju, a ne ko kakav motor poseduje. ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...