Recommended Posts

E ovako desava se sledece. Bruji krlja tandrce,u voznji ponekad i u leru dok auto ide,desava se u nekim trenutcima da i dobija neke cudne vibracije sa zadnjeg dela auta. E sad ja predpostavljam da je diferencijal,ili poluosovina,ali nisam siguran. Interesuje me sta bi moglo da bude? Inace u pitanju 730 e32

Hvala unapred

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

problem je najvise bio u gumi kardana, ona se raspala-rascvetala, i prenosila vibracije i drndanje na celu karoseriju. sto se tice diferencijala i on je zveknuo, dobio je lufta i brujao je, samo sto se nije raspao. Na jednoj poluosovini su bili losiji zupci, pa sam obe promenio, a mazetna je malo bila naprsla pa sam i nju zamenio. Sve u svemu, sad je totalno druga prica, nista ne trese, nista ne bruji, nista se ne cuje, ne udari pri menjanju brzina, kao nov auto. :-D jeste da je malo kostalo, ali sad je to to.

Link to post
Share on other sites

Znaci nije bio samo dif, zato sam i pitao ;)

Nije, dif je malo lupao i brujao, ali ta guma kardana se bila rascvetala skroz, i prenosila abnormalne vibracije na rucicu menjaca, i na sve ostalo. Ne bi verovali kako je to lupalo. rucica menjaca mi se bukvalno raspala od silnih vibracija, cak su majstori u jednom trenutku pomislili da je menjal isto zveknuo, ali srecom menjac je ok, sada se rucica ne pomera, niti se bilo sta oseca. U potpunosti drugi auto.

Link to post
Share on other sites