BMW E46


Recommended Posts

E ovako zanima me po vama koji je islatljivije voziti.Razmisljam se izmedju 318i i 320d,znaci zanima me koja je potrosnja jednog,a koja drugog?za koji je jeftiniji servis i sve ostalo?I sta mislite o ugradnji plina u 318i?

Unapred hvala,pozdrav.

Link to post
Share on other sites

tu potrosnju imam na 3.000-3500 obrtaja. a sto se tice znam da moze i vise ( iz iskustva, ali sam malo oladio) pa je to za sada.

a za otvoren put videcu ovih dana, treba da idem za bosnu par 100km nista preterano ali cu da pogledam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja vozim 318i, potrosnja 7,5 Sarajevo-Beograd (imam 29 godina i przim ga koliko moze, stari kad ga vozi moze i 6,9), gradska 10! Sigurno je najbolji benzinac sto se tice potrosnje, odrzavanja.

Nedostaje mu 20-30 KS. Zvuk je predobar, odnosno ne cuje se :).

320d, znam lika koji ga je vozio, vise snage, manja potrosnja. Meni licno benzinac se vise svidja, ja ga vozim 7 godinai pored redovnih servisa nisam mu mijenjao 3 dijela, Bogu hvala

Link to post
Share on other sites

Alal vera kod mene nemoze ispod 8l u Gradu nikako??? :unsure:

Blago tebi, meni trosi 9 l/100 km.

Link to post
Share on other sites

18 je cetvrtak a 20 sestak, po meni je 1.8 s plinom dobitna kombinacija:)

2.0 nije sestak, jer covek pise o 2.0d, a i plin je danas otisao sa 78 na 100 rsd...

Link to post
Share on other sites

Ja imam e46 320d touring sa novijim tipom motora

sa 17" gumama.

Potrosnja na otvorenom je kod mene oko 5.9 - 6.5 na otvorenom,

tempo 120-130 (automatski menjac)

dok u gradu po nekim mojim racunicama je oko 7-8l a mozda i malo veca.

Sve zavisi od nacina na koji ubrzavam na kratkoj distanci.

Link to post
Share on other sites

Nadam se da Tomma nece da se ljuti,ali mene zanima kako se pokazao e46 320i m52(sa 150ks)planiram to da uzimam,pa me zanima kakav je motor?da li i dalje ima problem sa Nikasil cilindrima ili je bmw to resio?kakav je po potrosnji?Kontam nekih 13-14 po gradu 8-10 otvoreno?Kako su se pokazali vanosi ?Pozdrav

Link to post
Share on other sites

318 ako je m43 je ubedljivo najbolji izbor, nesahranjiv motor, a dizel bmw...bem li ga :pleasantry:

Inace ovaj tip trpi savrseno tomasto-stag plin i trosi 10l gasa po beogradu, gradska voznja...

Ako je motor n42, zaboravi benzinca...

Ako uzimas dizala, uzmi 150 ks, procunjaj malo po forumu zasto bas tako ;)

Link to post
Share on other sites