Recommended Posts

Imam problem sa autom takav da auto bruji i blago vibrira kada pustim gas pri ubrzavanju. Cini mi se da je problem izrazen u 4oj vise nego u drugim brzinama, ne znam da li je to bitno. U svakom slucaju voleo bih to da eliminisem, pa molim za pomoc i savete. Hvala.

Da napomenem da su nove gume, izbalansirane, nov zamajac, sileni na viljuskama, sileni na diff-u i guma kardana...

Pozz

Link to post
Share on other sites

Nosace menjaca sam kontrolisao i dobro izgledaju, a nosace motora sam kupio nove originalne pre 2 meseca, ali palo mi je na pamet da proverim da slucajno neko od crevca koje dolazi na njih lose stoji ili je zapuseno, to planiram ovih dana... Ako ima jos ideja, dobrodosle su...

Link to post
Share on other sites

I nosaci motora su dobri, kaos to sam i rekao skoro novi su. Nov plivajuci zamajac je stavljen, nova guma kardana, svi nosaci diferencijala, centralni lezaj kardana...i jos uvek isto. Jel moguce da je do balansa kardana? Da li je uopste moguce da se on sam od sebe razbalansira? Molim vas ljudi pomagajte, ocajan sam ovde... :(

Link to post
Share on other sites

Vec neko vreme sam imao problem sa brujanjem pri ubrzavanju u neim obrtajima i sa povremenim ljuljanjem motora u leru, pa se u medjuvremenu pojavilo i ovo brujanje koje je izrazeno pri kocenju motorom. Zamenom zamajca sam resio ova prva dva problema, ali ovaj poslednji je ostao. Sto se majstora tice, ne bih rekao da je preiskusan, ali da li uopste nesto tu moze da se pogresi kod zamene zamajca?

Link to post
Share on other sites

Tebi nešto kači definitivno,pri kočenju se motor sa menjačem nagnu malo usred inercije i moguće je da nešto tu kači i grebe.Možeš li osetiti da li brujanje dolaze pod haubom ili u predelu menjača?

Link to post
Share on other sites

Ja bih rekao da je u predelu menjaca, ali nisam siguran jer se prenose vibracije na ceo auto. Jos jednom cu sutra da pogledam da li ima nekih kriticnih tacaka gde bi motor ili menjac mogli da iraju karoseriju.

Silen blokovi na viljuskama su skoro zamenjeni i jos jednom sam ih proveravao, dobri su... A i problem mi se ne javlja pri kocenju kocnicom, vec pri kocenju motorom. Npr naizrazenije je cini mi se ako idem 5om 120-130 i vratim u 4tu... Ali oseca se i u 2goj i u 3coj. Npr ako krenem da ubrzavam 3com i pustim gas na 2000rpm oseca se brujanje...

Link to post
Share on other sites