Recommended Posts

Moje pitanje, jer se prvi put srecem sa dizel agregatom.

pre toga sam ima E46 318i, a pre toga 318i e36 i e30,

a skroz pre toga 1602.

Vozilo se fenomenalno ponasa u voznji, na niski a bogami i

na visim brzinama >200km/h.

U pitanju je automatik (i ovo prvi put vozim)

Ali zapazio sam jedan problem,

tj. na ler gasu dolazi do vibracije, interesantno je to sto

kod ovog dizela ler gas je oko 600-620 o/min, cim mu malo pridodam gas,

recimo dignem obrtaje na oko 680-750 o/min motor se totalno smiri.

E sad moje pitanje!

Da li mi je ler gas i suvise nizak?

ili je problem negde drugde.

Unapred se zahvaljujem ...

Link to post
Share on other sites

Normalno ler gas je elktronski kontrolisan i ako sve funkcionise nebi trebalo da ima oscilacije....Normalan ler je oko 700-750 obrtaja.Ako vibrira motor moze da bude lako da nije do ler gasa....Pregled vakum creva i ventila kao i da se utvrdi dali je menjano rebrasto crevo na auspuhu pa ako je nestrucno zavareno oce da vibrira do zla boga......Ako se i po obrtajima vidi da ler gas varira (nisi to naveo) onda moze da bude dosta toga....ali najlakse je krenuti najprostije vizelni pregled pa dijagnostika.....

Link to post
Share on other sites

Normalan gas 780 obrtaja +- 30. Kod mene je bio isti problem, resen je sa zamenom nosaca motora. Neka je sa srecom kupovina.

Link to post
Share on other sites

Normalno ler gas je elktronski kontrolisan i ako sve funkcionise nebi trebalo da ima oscilacije....Normalan ler je oko 700-750 obrtaja.Ako vibrira motor moze da bude lako da nije do ler gasa....Pregled vakum creva i ventila kao i da se utvrdi dali je menjano rebrasto crevo na auspuhu pa ako je nestrucno zavareno oce da vibrira do zla boga......Ako se i po obrtajima vidi da ler gas varira (nisi to naveo) onda moze da bude dosta toga....ali najlakse je krenuti najprostije vizelni pregled pa dijagnostika.....

rpm se ne klacka, konstantan je,

A neverujem i da je servisiran kod nestrucnih osoba, jer sam vozilo kupio od BMW-ove finansiske sluzbe u Nemackoj.

Kada sam ga doterao te probleme nisam imao, ali od kako sam poceo da ga punim nasim gorivom to se javilo.

sad moje pitanje, da li je moguce da kvalitet goriva izazove pad ler gasa?

Link to post
Share on other sites