BMW 318i E36 nece da radi na benzin lepo


Recommended Posts

E ovako ima BMW 318i na plin radi ekstra mirno i nista,ali na benzin nece nikako samo se gusi i hoce da se ugasi ,pa me zanima sta moze da to bude to jes sta se desava, inace palim ga na benzin pa prebacivam na plin,tako ga i gasim.... ako neko moze da mi pomogne da namesti to jes da popravim kvar neka mi kaze..

Link to post
Share on other sites

ako imas obican plin proveri prvo protokomer

Obican plin je ubacen, sada ne znam dali samo to da proverim ili sta vec,ali kazem ti na plin radi mirno ali nece na benzin

Link to post
Share on other sites

Mozda dizne. Jel ti pucao na plinu? Ako jeste onda moze biti prtokomer.

Pukene mi vakum crevno kad ga palim na plin,ovako nepuca.. sada jbg ne znam, jutros nece da upali uopste ni na benzin ni na plin, upali na benzin ali nece primi gas

Link to post
Share on other sites

odvaljen ti protokomer covece

Ne znam iskreno kako da ga proverim, sto se tice proto komera,a inace upalio sam ga malo pre i par puta sam zvektao po gasu i puko je vakum... na dva mesta,namestio sam i opet dodje do 3000rmp i pukene.. sad ne znam sta je inace uredja je lovatov,sad elektro ventil neradi na njemu tako sam ga uzeo kad sam kupovao kola, sutra idem da uzme drugi uredjaj pa da vidim sta se desava

Link to post
Share on other sites

Ne znam iskreno kako da ga proverim, sto se tice proto komera,a inace upalio sam ga malo pre i par puta sam zvektao po gasu i puko je vakum... na dva mesta,namestio sam i opet dodje do 3000rmp i pukene.. sad ne znam sta je inace uredja je lovatov,sad elektro ventil neradi na njemu tako sam ga uzeo kad sam kupovao kola, sutra idem da uzme drugi uredjaj pa da vidim sta se desava

E ovako kvar je otklonjem prosto, radi sada auto i na plin i na beznin perfektno, tako da nije otisao protokomer,nisu ni dizne zapusene niti slicno... Tako da na ovu temu moze katanc :) :e30:

Link to post
Share on other sites

E ovako kvar je otklonjem prosto, radi sada auto i na plin i na beznin perfektno, tako da nije otisao protokomer,nisu ni dizne zapusene niti slicno... Tako da na ovu temu moze katanc :) :e30:

Iz kog razloga neces da nam kazes sta je bilo u pitanju?! :acute: Mozda ce neko imati problem kao i ti i bilo bi lepo da zna sta treba da radi... ;)

Link to post
Share on other sites

Baš lepo od tebe što si nam rekao šta je bilo u pitanju.

Ja se izvinjavam nisam stigao da ranije kazem sta je bilo upitanju... Pa cu sada u sitna creva da objasnim sta je bilo :)

E ovako posto sam se nervirao i iznervirao,citao sam ovde postove,i onda sam resio rano jutru ustoa( a nisam ni spavao koliko sam se nervirao), otvorio haubu skinuo i sve isproveravao, predihtovao vakume, pogledao dali negde ima ostecenja na plinsom uredjaju,i nasao sam da je elektro ventil raskacen ,to jes da je spala zicica sa njega ili sta vec ne znam i malo da je se kako razrokao to jes prsla plastika oko njega, onda lepo se iznerviram jos vece, pocupam instalaciju komplet, skime uredja rasklopim ga skorz, zovenem drugara,koji radi sa plinskim uredjajima, pitam ga jel ima membrane i sve one gluposti elektro ventil i ostalo kod sebe da osvezim plinski uredja, sednem na motor (koliko sam lud i bolestan,nisam ni opremu obukao :D ) odem do ub-a pokupim sve to i uzmem ujedno nov prekidac za promenu plina :D stari je nesto zezao :D pa sam ga pokidao u trenutku besnila :D,kad sam se vratio sve to skloplim lepo ustelujem, on opet nece,ni na plin ni na benzin, po meracu ima oko 15 l benzina u rezervoaru.A plina ima nesto malo, ja lepo zavucem se ispod pogledam creva od rezervoara da nisu u prekidnu nisu onda lepo zakljucm da je povukao negde vazuduh i da nema mozda dovoljno benzina ili sta vec,odem opet sa motorm sipam u motor od rezervara benzin pa kad dodjem kuci na crevo sitocim pa odem opet... kad sam sipao negde oko 20 l benzina skala se nije pomerila, sto znaci da mi ne radi merac u rezervaru za benzin. ali dobro nema veze ne obracam paznju toliko,aj da probam sada i on upali nisam okrenuo ni pola kljuca, i radi prede na beznin :dance3: onda lepo pravac na benzinsku pumpu jos da sipam benzina, i napunio sam skoro rezervoar, onda lepo odem i natocim plina, i sada ima i jednog i drugog :dance3: dodjem kuci ,posto se je zagrejao motor i lepo radi ajde reko da probam dali ce da radi na plin prebacim na plin on radi ali malo zalece,onda sam dostalovao samo na plinu protok ili ti smesu i sada radi perfektno na oko 900rmp kad dodajem gas na plin ide do 7000rmp sto je sasvim normalno po meni,sobzirom da je plinski uedja bio ocajan kad sam ga rasklopio i nije hteo nikako da radi, i tako ja sredi,moj problem sa bmw... sada mi ostaje kad budem imao vremena da vidim i da pogledam sta je sa meracom benzina to jes koji mu je djavo, sto ne pokazuje koliko ima benizna u rezervoaru... ali to otom potom... ma da ako se iznerviram mozda i izbacim plinski uredja kompleta,benzin je benzin :D :D ...

Link to post
Share on other sites