Bmw e30 325e


Recommended Posts

Pozdrav svima. Imam 325e 2.7 motor sa 130 konja. Interesuje me kako bi ga mogao pojacati da guzva asvalt :D

Citao sam razne mitove ovde struja elektronika glava od 2.5i pa ta glava ne odgovara nisu isti kanali kroz koje prolazi voda itd itd. Interesuje me jel ima neko iskustva s ovim motorom i jel neko zna stvarno da pojaca to i kako. pozdrav

Link to post
Share on other sites

m20b25 glava pasuje, ali gubis kompresiju. Ovo su opcije.

1. Skratis glavu do kraja (ima indikator)

2. Struziz blok, posle jos 100 prepreka

3. Klipnjace od 2.5 (135mm umesto 130mm) pa obrada klipova

4. ostavis kako jeste i malo bolje radi nego 2.5e

kada i ako promenis glavu (bez turbine) auto ce malo da koci pri malom obrtaju (Alpina C2 2.7 ili B3 2.7 cip dize ler na ~1000RPM).

U bilo kom slucaju pokusaj da nadjes usis od 2.5 (sa klapnom za gas), i ECU tj motronic 1.3, nebi bilo lose i izduvnu granu od 2.5.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Zaboravih da kazem, 325e ima low impedance dizne, valjalo bi da se zamene za vece i high impedance uz odgovracu instelaciju. Ako stavis dizne vece, na primer od 318i ili 535i (m40 ili m30) (vise goriva guraju nego od m20b20/b23/b25) onda takodje valja "prepraviti" ili zamenuti regulator pritiska (moze fabrici od Porsche 944 turbo ili 968 (0280160287 Bosch 3.5 bara).

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

moze to za 200 evra :) tj. Kupis glavu od 2.5 tj m20b25 i stavis na et-in block.

Glava za 150 evra (ako mozes da nadjes), obrada glave i vrati staro ulje. Plus sam sve da radis, i da budzis (racunamo da radi na low impedance dizne tj 325e kompom)

ali ako hoces da uradis kako treba onda vec imas spisak i sve u svemu mozda oko 1000 evra ako ne jace.

Za m20b20 ti treba radilica, karike, lezajevi, obrada glave (naravno ulje i sta god vec hoces da servisras) pa naknadno i dizne ili sta vec hoces da budzis. A dok si vec tu, mozes od dizela ili da popnes na 2.8. (moze do 3.1 ali uz dosta modifikacija (radilice su iz s50 ili s52). Sto vise ovo je isplativije za 2.0 milsim

P.S. Znam da 2.0 glava nije ista kao 2.5 glava ali za malo para veca zapremina i "vise" snage...

P.P.S Moze i glava od ete da se uradi (Tako sto se busi kanal za ulje gde je bregasta i stavi se bregasta osovina od m20b23 ili m20b25, nove vodjice plus duple opruge za ventile)

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...