Veliki problem sa autom,POMOC..


Recommended Posts

Pozdrav drugari imam jedan veliki problem sa mojim BMW-om .. U pitanju je Bmw 320d 136Konja 2000god.. Uvezen je iz Nemacke pre oko godinu dana,i na prvi pogled je bio savrsen,ali nakon nekoliko meseci javljaju se problemi,naime auto je bio doteran sa kilometrazom od 201000km,i sa servisnom knjigom .. Naime,vozio sam ga do nekih 220000 i redovno servisirao,mislim na mali servis,ali je tokom jedne veceri prilikom povratka iz grada auto odjednom podigao obrtaje do blokade,i nekih 10 15 sec nije se gasio .. Pokusavao sam da ga palim,nije uspevalo,i nakon par pokusaja je upalio,i u leru je radio dobro,ali prilikom polazenja nisam osetio da lepo vuce,prvo sam se uplasio,a onda sam ga bas pritisao da vidim sta je u pitanju,ali nije isao,kao da nema turbinu,i nakon 2500 obrtaja je opet podigao obrtaje do blokade,i sto je ovok puta bio jos veci problem,drzao je obrtaje 1 minut,i iz auspuha je izbacivao crni dim .. Kada je stao otslepao sam ga kuci,a sutra je oteran kod majstora,gde je konstatovano da je crkla turbina,i pojeo je uloske od dizni,nakon toga je remontovana turbina,zamenjeni svi ulosci od dizni,sva vakum creva su zamenjana,ciscen je eger ventil,interkuler takodje,posto je drugi katalizator bio zapusen,skinuto je sace i nije stavljano drugo .. Auto je nakon toga bio gotov,i mislio sam da je to to,ali nakon par hiljada kilometara auto je poceo da dimi kao nenormalan,i izbacivao beli,plavicast dim,i nije vukao,majstor je konstantovao da je crkla Bosch pumpa,i morala je na remont,takodje sam je remontovao,i uzeli su 500e,auto je bio ponovo sredjen,medjutim kada sam usao da ga probam nije vukao kao ranije,i majstor koji je radio pumpu mi je rekao da ga je kacio na kom,i da je sve u redu,ali da pali gresku na ventilu turbine,i da bi trebao sa se zameni .. Zamenim mu ja i to,ali auto nije auto od pre godinu dana,iako sam dao za opravke 1500eura,i bukvalno mu je sve zamenjeno,servisirano,znaci sve,ne javlja greske,ali nije ok nesto sa njim,jer ranije je vukao kao zver,dok sada dosta slabije,tacnije.ranije sam drugom isao 85,sada 75,trecom 125 sada jedva 120,i nije toliko startan,posle 3ooo ili 35000 puni on do 4500 ali kao da se dere a brzina je ista,i primetio sam da dimi u leru,plavicast dim,ili beli,dok u voznji nisam to primetio,kompresija mu je kao nova,bar tako majstor kaze .. Ja stvarno ne znam sta da radim,ulozio sam toliki novac,i bukvalno je ceo servisiran od malog servisa,pa do ovih velikih ulaganja .. Ako neko ima ideju sta je u pitanju,napisite,ja ne znam vise sta da radim!! Hvala unapred!!

0

Link to post
Share on other sites

moj savet ti je da ga zenis.

cim se to desilo trebao si odmah da ga ubacis u petu i da ga ugasis.

imas srece sto ga uopste i vozis ima takvih slucajeva kao sto je bio tvoj da posrce svo ulje iz motora i osteti i cilindre i klipove i radilicu.

neznam kako nisi do tada primetio da nesto nije u redu sa turbinom jer morala je bar malo da ti pokaze da nije u sjajnom stanju, di iz auspuha, slabije vuce, zvizdi, prljava od ulja.....

daj boze da nije ali verovatno su stradali malo i cilindri i zato si verovatno izgubio malo snage.

verovatno ti je sada poceo da ti pije ulje. koja ti je sada potrosnja ulja?

Link to post
Share on other sites

Veruj mi da nisam nista primetio pre toga,msm turbina je zujala,ali nije zvizdala,auto je lepo isao,i sada pri davanju gasa sisi turbo,ali majsor kaze to je za taj auto normalno .. :/ Jbg,znam,prosao sam extra,ali ulozio sam dosta para,msm ne isplati se da ga prodam .. Ulje ne trosi,sada pre 2 nedelje je bio na malom servisu,i majstor kaze,ne trosi ulje,jer zna koliko je ispustio i stavio :/ Mozda nesto nije lepo ocitano u komp,bar ja sada tako mislim .. Ja sumnjam na Bosch pumpu? :/

Link to post
Share on other sites

Iz Smedereva sam :) Ne znam stvarno sta da radim,niti sta drugo da kazem,auto je u haosu,kacen 1000 puta na komp,i u Smederevu i u Bosch servisu,ne pokazuje nista .. Ali ne ide .. Razmisljam da ga oteram u Bmw servis u bgd,na dijagnostiku,koliko bi to kostalo,pa da oni utvrde na kompu sta ne valja ..Reci mi za ova dva servisa,imas broj telefona,gde se nalaze,da ih pozovem i pitam?

Link to post
Share on other sites

Nema majstor samo za Bmw,ali ovaj kod koga sam bio nije los,bar tako kazu .. Msm,nije toliko do majstora,jer je sve bilo na remontu u Beogradu,on je samo skidao i montirao,jedino je uloske dizni menjao on vakum creva i ventil turbine .. Ne verujem da je do njega nesto,ili gresim .. Kazem,auto ima dobru kompresiju,fabricku,turbina,dizne,Bosch pumpa,ventil turbine,sve je remontovano ili stavljano novo,auto i dalje ne ide .. Dimi u leru,nije toliko explozivan kao ranije,a nekad se desi da pri 3500 3800 obrtaja,stane i nece da ide dalje,msm ne penje brzinu,ukopa se u toj brzini,a to sam primecivao od 3 brzine padalje,inace u 1 2 ide da kazem solidno .. Postoji li mogucnost da su cilindri osteceni,iako je kompresija extra,i ne javlja nista na bordu,ni prilikom kacenja na komp? Majstor se zove Miki,na Petrijevskom putu ..

Link to post
Share on other sites

Mislim da kad auto ode u tzv. iberturu kao sto se tebi desilo onda radi na vecem broju obrtaja nego sto sme, plus sa manje ulja, tesko iz toga izadje neostecen

Svakako probaj da kontaktiras Batu - Vitezova Karadjordjeve Zvezde 28, Beograd, 063/218-364, pa vidi, mozda je sa klipovima i cilindrima sve u redu a ostala jos neka sitnica koja treba da se resi

Link to post
Share on other sites

Ide isto, al traktorise vise jer je otvaran (malo je bucniji)... Poteraj ti to kod nekog majstora malo strucnijeg za BMW, kako su ti vec rekli! :)

Nek provere ljudi sve, klipove, klipnjace... ja sam to proziveo (doduse ne na BMW-u) al veruj mi - motor posle turaze rasklopiti do zadnjeg dela (meni sve 4 klipnjace bile krive. Dve jako krive izvadili, zamajac se mogao okrenuti, al kad smo izvadil i preostala dva klipa i te klipnjace su bile krive, jako malo al opet dovoljno)

Link to post
Share on other sites

Brate plavicast/beo dim, ni ne moze ici kao sto je isao, dizel nece taj rezim nikako, za 11 godina pregazio je ja mislim nemac malo vise od 200.000km. Javice se neko strucniji ovde da ti pomogne, ali do tada ja te ne bih ohrabrivao mnogo. Posle ovoga se ne bih nadao da ce povratiti snagu, a ti se usresredi na plavo/bele dimove pozadi vidi da li samo troskari po mali ili mesa nesto, nek ti bude to primarno. Srecno, zelim ti da nije nista ozbiljnije (skuplje).

Link to post
Share on other sites

Bio danas kod Bmw majstora na dijagnostici .. Izneo mu svoj problem,i covek kaze,nije nista strasno,siguran je 90%,kaze da javlja gresku koja kaze nedovoljno vazduha,a to znaci da nesto ne valja od turbine do usisne grane,na toj relaciji,ostalo je sve u najboljem mogucem stanju .. I kaze i tvrdi da nije tacno da ibertura ostecuje klipove ili cilindre,to je zabluda,i siguran je 90%,kaze sa ovim problemom kao sto ja imam,ti modeli sa 136 konja,85% njih imaju ovaj problem,koji je 90% otklonjiv,i auto bude kao sto je i bio,covek tvrdi da ce resiti problem .. :) Sto je mene dosta ohrabrilo,jer sam i ja bio siguran da sa motorom nesto nije u redu .. Kaze,skinuce,eger,skinuce interkuler,usisnu granu,i mozda jos nesto,ali kaze to je sigurno,msm nesto od tih 3 do 5 elemenata .. :) Tako da videcemo sta ce biti,i da li je u pravu,ja sam preneo njegove reci,covek radi samo Bmw,dugo godina i dobar je ..

Link to post
Share on other sites

...ako mislimo na istog majstora ... meni je poslednji servis on uradio

polovna turbina

polovni egr ventil

polovni el ventil turbine

ciscenje katalizatora ,usisne grane

polovno crevo turbine , filteri i ulje

soljice amortizera , naslon za ruku .... jos koja sitnica ...

680 E !

Link to post
Share on other sites

Majstor iz Radinca,Borko :) Pa dobro,ti si mnogo toga uradio,i zato ti je i bilo 680e .. On mi je rekao da na relaciji turbina,usisna grana nesto ne valja,stim sto je turbo remontovan pre mesec dana i radi extra,ostaje samo da proveri,egr,interkuler,usisnu granu,i kaze jos par sitnica,neko crevo je mozda probuseno,kaze da ne prica napamet,ali tu nesto ne valja,siguran je :) Videcemo .. Za sva ova ciscenja,ne bi trebalo da uzme vise od 150-200e,msm ako nista nije crklo,pa bi trebalo da se zameni,mozda je i to mnogo,ali ajde,ja kazem do 150e je onako dobra cena :)

Link to post
Share on other sites

Bio sam tu kada je jedna lancija otisla u iberturu...Znaci pusi na auspuhu ko parna lokomotiva,znaci 10 ulica se nisu videle,motor se dere ko da otisao u 10.000 obrtaja,izleteo merac od ulja,izleteo cep za vodu...Covek me gleda,i pokusava da ga gasi,ali ne moze(sve dok ne sagori sve ulje koje je uletelo u cilindre/usisnu granu)Ja ne znam da li da se smejem,ili sta da radim,covek prebledeo :D

Mislim da je pukao klip(nisam siguran)hilzne otisle u qurac,lezajevi ko zileti,dve klipnjace krive ko qurac...I sve to radi glupe turbine...

I otad sam rekao,dizel ni u ludilu(jedino da 100% znam njegovu istoriju)

Link to post
Share on other sites

Dovoljno odlican da izjavi da od turaze ne mo biti nista klipovima i klipnjacama...

A da ne bude da pricam lovacke price (jes da sad idemo u sirinu, al...)

Klipnjaca i klip posle malo ulja u turbini:

lonley-maxs-photo163.jpg

Blok od dole:

lonley-maxs-photo164.jpg

Visak delova, jer je klip otisao malo predaleko (parcici bloka, bilo ih je jos podosta, doduse manjih komada):

lonley-maxs-photo166.jpg

Klip je inace nekim cudom udario u radilicu (nemam to slikano - radilica je bacenea, a klip sam zadrzao za uspomenu), na radilici i klipu se videlo mesto kontakta... ziv belaj :)

Toliko o nemogucnosti deformisanja ovih delova prilikom iber zokne prouzrokovane turbinom! :D

Link to post
Share on other sites

Odličan je taj majstor u Radincu,on je krstio mog bmw-a ,ne mogu da ga sastavim i dan danas.

ima ih nekoliko , nadam se da se ne radi o istom ... ako jeste resi to sa njime , ja zadovoljan ...

Link to post
Share on other sites