Recommended Posts

Kad se izdivljaš dobro sa automobilom koji ima el ventilator i ugasiš auto, ventilator još radi i ohladi tekućinu dodatno, vjerovatno i termostat propusti još jednom i na taj način drži temp u granici.

Primjetio sam kada vozim po gradu BMW, temp je stalno na sredini, ugasim i nakon minut dva upalim, temp je malo povišena, ali odmah se stabilizuje, vjerovatno čim visko otpuca svoje.

Jel to normalno?

Link to post
Share on other sites

Jeste i nije, ja imam digitalni pokazivac temeprature motora i kad ugasim motor temp. ide za 3-4 stepena vise sto je u granicama normale.

E sad, BMW je dizajnirao kazaljku temeperature da ostaje fixirana u sredinu od 75 do 125 stepeni. Tebi mozda ide i preko 125, mozda do 130 kad ugasis motor.

Ja bih rekao da ti pumpa crijeva jer imas vazduha u sistem, da ti antifriz nije dobar ili da imas premalo antifriza a previse vode.

Link to post
Share on other sites

To je normalno,jer kad ga ugasis toplota sa cilindara jos uvek prelazi na vodu a ona nigde ne cirkulise jer je motor ugasen,samo uzivaj to je normalno

Link to post
Share on other sites

jeste normalno ali ja nikada nisam dozivjeo na BMW-u da kazaljka predje pola i poslije najstrasnijih bucanja...na audiju vw,da ali na bmw-u nikada...

ja se drzim zlatnih pravila:

1.nikada hladan auto ne stiskam2.poslje brze voznje ostavim auto da odradi malo...

Link to post
Share on other sites

i kod mene se javlja ista stvar na 318-i.pitao sam neke majstore i kazu da je to normalno kod BMW-a,jer kad da startujem zagrejanog kazaljka se odmah vrati na normalu.jedino neznam zasto mi se desava da ponekad kazaljka stoji pola ili milimetar u desno od sredine sata,ali se to iskoriguje cim mu malo dodam gas,tj.visko odradi svoje.

Link to post
Share on other sites
i kod mene se javlja ista stvar na 318-i.pitao sam neke majstore i kazu da je to normalno kod BMW-a,jer kad da startujem zagrejanog kazaljka se odmah vrati na normalu.jedino neznam zasto mi se desava da ponekad kazaljka stoji pola ili milimetar u desno od sredine sata,ali se to iskoriguje cim mu malo dodam gas,tj.visko odradi svoje.

Majstorima je sve normalno kad ne znaju u cemu je problem.

Link to post
Share on other sites
pu pu pu nedaj Bože, nije meni čovječe urećeš mi pumpu :rolleyes: :) :)

taman posla!!!!

Link to post
Share on other sites

To je normalno,ne samo kod BMW-a vec kod svih auta!Kada auto ne radi motor jos uvek zagreva Rashladnu tecnost a pumpa ne vrti.Po logici stvari najhladnija Tecnost je ona u hladnjaku pa kad ti upalis ponovo auto dovoljno je da samo jednom dodas gas i pumpa sve to pomesa tako da temperatura automatski spadne.To se desava zbog toga sto je merac temperature na glavi motora i to pored izlaza tecnosti ka hladnjaku!

Link to post
Share on other sites