Problem sa paljenjem, molim pomoc!


Recommended Posts

Kupio sam e90 320d, i prodavac mi je naglasio da mu je crkao grejac. E sad nisam ga bas najbolje razumeo,pominjao je nesto da taj auto ima pred grejace i grejace i nisam siguran koji je rekao da je crkao. Uglavnom,kad gurnem smart key,stisnem start,a auto je stojao recimo 24 sata,nakon kresanja nekih 5 sekundi auto se vidno trese,kao da se gusi,i izlazi dosta dima iz auspuha,ali nakon 5-8 sekundi sve to prestaje. Svi mi kazu da je to do grejaca pa vas molim da mi potvrdite. I recimo to kad se dogodi,ako bi palio auto opet za primer sat ili dva tri,to se ne ponavlja. Ali imam neki utisak da i niska temperatura doprinosi svemu tome. Ja isto kontam da je oko tih grejaca problem. I jos nesto,da li je normalno da kad gurnem kljuc,nema lampica kao u ostalima kolima,tipa lampica za akumulator,air bag itd... Kad gurnem nista se ne pali od tih lampica. Tek kad stisnem START i kresne ga onda sve po redu se pali. I ako znate otprilike cene tih grejaca. Unapred zahvaljujem!

Link to post
Share on other sites

Moze da bude do grejaca ili do releja grejaca,a moze da bude i dizna neka.Ovo ostalo sto si napisao je sve normalno za lampice.Grejac je otprilike 1000,1500din po komadu sve zavisi...

Najbolje bi bilo da odes kod majstora da zakaci auto na dijagnostiku i sve ce da ti se kaze...

Link to post
Share on other sites

Moze da bude do grejaca ili do releja grejaca,a moze da bude i dizna neka.Ovo ostalo sto si napisao je sve normalno za lampice.Grejac je otprilike 1000,1500din po komadu sve zavisi...

Najbolje bi bilo da odes kod majstora da zakaci auto na dijagnostiku i sve ce da ti se kaze...

Ja ti se zahvaljujem na odgovoru. Pa ide kod majstora ali za nekih 3 4 dana. Pozz

Link to post
Share on other sites

Moze da bude do grejaca ili do releja grejaca,a moze da bude i dizna neka.Ovo ostalo sto si napisao je sve normalno za lampice.Grejac je otprilike 1000,1500din po komadu sve zavisi...

Najbolje bi bilo da odes kod majstora da zakaci auto na dijagnostiku i sve ce da ti se kaze...

U pitanju su bila sva cetri grejaca koja su crkla. Dobro je jadan i palio. Reci mi da li znas mozda zasto mi ksenoni blicaju,ali vrlo vrlo retko se to dogadja. Zablicaju i to jedno 5-10 sekundi i onda opet mozes voziti ko zna koliko dok se ne ponovi,ali ponavlja se. Da li je to do sijalica ili sta mislis? Kontam da nisu sijalice,posto rade. Da su crkle ne bi uopste radile. Hvala jos jednom za odgovor unapred.

Link to post
Share on other sites