Recommended Posts

Pozz prijatelji..jedno pitanje hitnooooo....imam fabricke 225/45/17 na 320d karavanu sa alu felnama,mislio sam da uzmem zimske gume sve 4,pa sam se predomislio i uzeo sam 16 celicne felne za zimu,zanima me koji profil gume da stavim na tu felnu???ipak sam mislio da je u svakom slucaju bolje 16coli za zimuu nego 17..felne mi stizu ali gume moram pod hitno da uzmem,ukoliko sutra,jer ne mogu da maknem sa letnjim gumama 225/45/17 :diablo:

Link to post
Share on other sites

Zlaja sa foruma prodaje set celicnih felni i originalne ratkapne od BMW-a iz serije 1. Do pre neki dan su bile kod mene i mogu ti reci da su felne i ratkapne u savrsenom stanju!

Potrazi oglas na forumu. ;)

Link to post
Share on other sites

nasao sam vec jednog lika i daje mi 4 super felne i ratkapne za 50e..mislim da je cena vise nego korektna..plus mi gume fale..zvao sam sve zivo svi se nesto hvale dobrim gumama,ja odem ono sara 4,5mm...da li vi nekoga znate ko ima dobre gume za 16 felnu???

Link to post
Share on other sites

Ja vozim na 15 bez problema :)

Na 320d od 150 HP, ne mogu da se stave 15" felne, zbog celjusti, najmanje su od 16 ", nemoj da zeznete coveka.Inace ja sam proslu zimu vozio na 17" sa extra gumama 225x45, ali sam obustao i ove godine, jer sam sve sjebao felne od soli. Stavio sam 16" i gume 205x55x16, normalno sa celicnim felnama.

Link to post
Share on other sites

Na 320d od 150 HP, ne mogu da se stave 15" felne, zbog celjusti, najmanje su od 16 ", nemoj da zeznete coveka.Inace ja sam proslu zimu vozio na 17" sa extra gumama 225x45, ali sam obustao i ove godine, jer sam sve sjebao felne od soli. Stavio sam 16" i gume 205x55x16, normalno sa celicnim felnama.

hvala na odgovoru leone...upravo iz tog razloga da ne bih sjebao felne i da se ne bi zaglavljivao resio sam da kupim celicne felne 16 i da stavim 205 55 16.nadam se da nece praviti problema auto sa tim gumama ( da kliza itd..) :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Brate na ledu kliza sve, i nema te gume koja ne kliza. Guma je vazna ali vozac najvise. Samo oprezno i nema frke ;) pozz

hvala na odgovoru leone...upravo iz tog razloga da ne bih sjebao felne i da se ne bi zaglavljivao resio sam da kupim celicne felne 16 i da stavim 205 55 16.nadam se da nece praviti problema auto sa tim gumama ( da kliza itd..) :pleasantry:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

I ja sam u sličnoj situaciji. Kupio sam čelične felne, sada jurim gume, ali me interesuje gde da nabavim šrafove koji idu na čelične 16?

Šrafovi su ti isti.

Link to post
Share on other sites

Nisu uvek isti, sjebacete rucnu totalis ako stavite dugacke.. Zavisi od konstrukcije felne, koliko su srafovi upusteni u srce.. Gaston izmeri navoj na svom, pa reci ljudima koji ide sraf

Kod mene nisu isti i sad jurim da kupim odogovarajuce. Nema u Lav autu, pogledacu u Beogumi. Ako ne uspem da nadjem do subote ici cu do Bubanj potoka u subotu. Izmericu kasnije.

Link to post
Share on other sites