BMW 318d E91 Motor N47 - Mogucnost varenja remenice na radilici


Recommended Posts

Pozdrav svima... nadam se da cu moci naci sigurniji odgovor na ovo sto me muci... naime na mojoj trojki je remen radilice dobio luft - gumeni dio... tako da se moze prstom pomjerati malo za koji milimetar... Nisam bas bio puno zainteresovan da odmah u ovlastenom kupujem novi originalni za 280 Evra tako da sam nasao neku polovnu za 60... u toku kupovine probao jel ima lufta izmedju masenog dijela i dijela koji pokrece remen i to je zdravo... ono sto NISAM skontao je da se umetak koji se spaja sa cetiri sarafa za radilicu OKRECE... to je navodno dio koji se hladi do nekih minusa i onda pod presom ubacuje u metalni dio u kojem je izlivena guma... elem, taj dio se ono kao NIKAD tako ne okrece, ko zna kako je i ovo krenulo... medjutim, eto... vrti se...

Da li neko zna koliko je sigurno to ZAVARITI... posto je zeljezo u oba slucaja kao kontakt i prilicno debelo... ako bi se pazljivo zavarilo i onda na tokarskom stroju obradio var da ne zakaca nista nakon sto je montiran (te da se uvjerimo da je centriran) ??? Koliko je sigurno tako nesto... radi se o ovoj remenici:

235_zps51899646.png

Nadam se da ce neko ko je nesto slicno radio uspjeti da vidi ovo i da ili preporuci ili ne... koliko je u stvari u stanju taj var (koji bi se napravio cijeli krug ivicom oko unutarnjeg dijela koji se spaja za radilicu te vanjskog gdje viri kao cilindar nekih dva centa)...

Link to post
Share on other sites

Oko 4000e. Sreca nije dugo bio kod prethodnog vlasnika.. Samo par meseci, eto desilo mu se to, termostat riknuo, i dosao servis na red, nije imao para uzeo i zavario i odma na oglas.. \dobio a3 i nesto doplate. Inace auto je jako lep, krem koza, telefon, tempomat, uredna papirologija odrzavanja(do njegove kupovine). Samo je trebalo odraditi servis i lepo ga oprati. Sad je bombona

Link to post
Share on other sites

Ima i onih koji zavare visko "da bi uštedeli" a onda vrlo brzo moraju da zamene pumpu,nekada i propeler jer se izlomijo.Varenje remenice je naravno teoretski izvodljivo samo rezerviši onda jednu rezervnu radilicu,dihtung kartera,ležajeve radilice i majstora naravno.Ma sve je to sitnica. <_<

Link to post
Share on other sites

Rijesena stvar... kupujem novu remenicu u BMWu... auto planiram voziti 4-5 godina ako bude slusalo i ne bude "vise sile" da ga odvoji od mene tako da definitivno vrijedi uloziti u novu remenicu...

Hvala svima za savjet... nije mi ni palo na pamet da se radilica 'oce shebati od divljaka ili varenih stvari...

Link to post
Share on other sites