Recommended Posts

Evo ovako...

dsc00159uc3.jpg

Prvo skini brisace da bi mogao skinuti zastitnu plastiku dole.

Skini gumu (zeleno oznaceno)

Skini tu vidljivu plastiku i jedan lim sa nalepljenim sundjerom (plavo oznaceno) one zice povuci ka hladnjaku samo.

i zatim moras rucno pomeriti polugu od brisaca tako da ti ne smeta pri vadjenju (crveno oznaceno).

Skini zice sa el. motorica i imas tamo jednu shelnu u centru koja ga drzi, i samo pazi da ne polomis plasticne valjke od ventilatora i to je to...

Moj je isto skicao i zvrndao, pa kada sam ga skinuo, video sam da su se toliko pojele caure da je rotor cesao o stator motora.

Aj' javi sta si uradio.

Poz

Link to post
Share on other sites
Koji je auto u pitanju?

Treba da ga upalis, da skines filter polena i dok on vuce vazduh ti samo ga prskas sa WD40 i problem je rijesen.

525i

Damarus šta ti kažeš na ovaj predlog, jesi li pokušavao?

Link to post
Share on other sites

dsc01998oh1.jpg

Verujem da mom bivsem ventilatoru Weda ne bi pomogla.

Pogledaj cauru kod osovinice.

Kazem, rotor je napravio zleb u statoru i dovodio do krakog spoja,

a jednom mi je dobro i zadimilo kod volana zbog toga usred voznje.

Link to post
Share on other sites

Ništa, izvadiću i pogledati, to vjerovatno niko nikad nije ni dirao, kladio bih se da je i moj takav, što se mora mora - idu topliji dani, kad ga dohvati klima negine mu crkavanje. Javiću šta sam napravio.

Ej nešto gledam sliku, gdje je tebi akumulator :D

Link to post
Share on other sites
Znam da je off, ali vidim li ja tamo venturi i granu koja je pukla nekoliko puta?

Oznaci mi tacno gde mislis, da mogu da te ispravim...

Link to post
Share on other sites

Mislio sam na slici da mi zaokruzis ono mesto koje ti je sumnjivo, ali ok.

Nego, neki pajser je busio granu da bi uglavio dva povratna ventila koja se mogu videti

sa leve i desne strane i mnogo ruzno deluje, jer je silikonirano susterski, ali nije nigde pucala grana.

Detonovalo mi jeste, ali bez fatalnih posledica, ali je i to prestalo nakon obicnog servisa plina.

Link to post
Share on other sites
Ništa, izvadiću i pogledati, to vjerovatno niko nikad nije ni dirao, kladio bih se da je i moj takav, što se mora mora - idu topliji dani, kad ga dohvati klima negine mu crkavanje. Javiću šta sam napravio.

Ej nešto gledam sliku, gdje je tebi akumulator :rolleyes:

btw. ja mislim da je na svakog BMW-a sa 6 cyl. akumulator pozadi...

Link to post
Share on other sites

@ BMW 528iA

Plin sam servisirao u Bezdanu kod Ifkovica i jako su dobri!

A plin u kola je ugradjivao neki bivsi vlasnik i boze sacuvaj je to odradio.

@ Neso :rolleyes: ne ocajavaj druze... :)

Link to post
Share on other sites
Jel to BRC?

Ako mene pitaš nije kod mene je zavoli, slike imaš u automobili članova da se sad nedrndam, doduše sada malkice drugačije izgleda, ali je opet zelen :rolleyes:

To je taj link što nije gore uspjeo.

Link to post
Share on other sites