Recommended Posts

Imam problem, propala mi je papucica od kvacila, kada sam pokusao da ozracim sistem na donjem cilindru u pocetku je izlazilo ulje, a posle vise nije,e sad, da li je problem gornji cilindar, ili...? Inace u pitanju je e32 730 da napomenem da sam drukao kvacilo i td, ali svakako ga ne dobijem.

Link to post
Share on other sites

Cilindar gornji ili donji,vidi koji je masan,ali verovatno gornji cim ne druka dod donjeg.

Pa u tome mi i jeste problem, sto ne znam koji je? Ovaj gornji je malo masan, ali ne sveze, vec je uhvaceno podosta prasine na to, a ovaj dole nije uopste, i kada drukam ni jedan ni drugi nigde ne pustaju ulje, a kada sam ozracivao na donjem je malo ulja krenulo ppri drukanju, i posle toga ni kap vise. E sad me interesuje jel ima posebna posuda za ulje za kvacilo, ili sve ide iz one za kocnice? I interesuje me jel ima neko bilo kakvu ideju sta je u pitanju?

Link to post
Share on other sites

Samo iz te cantre na vakumu on vuce ulje za kvacilo,jel ti fali ulja u cantri,jel kaplje negde??

Nekad i nemora da kaplje,moze da puni zvono,ali verovatno je gornji u problemu jer bi on morao da gurne ulje do donjeg kad drukas.

Link to post
Share on other sites

Ne luftira se kvacilo, naspes gore punu bocu i cekas da procuri dole..

Puna je bocica do maximuma, skroz je ispao plovak. Nigde ne curi, otvorili smo sisicu za ozracivanje, i drukao ppola sata, i nista. U pocetku je curelo malo kako pritiskam kvacilo, i onda posle ni kapi.

Link to post
Share on other sites

Samo iz te cantre na vakumu on vuce ulje za kvacilo,jel ti fali ulja u cantri,jel kaplje negde??

Nekad i nemora da kaplje,moze da puni zvono,ali verovatno je gornji u problemu jer bi on morao da gurne ulje do donjeg kad drukas.

Ne fali uopste ulja, ima ga dovoljno, isteralo plovak. Ulje nigde ne curi, to malo u pocetku cim sam otvorio onu sisicu za ozracivanje, i ni kap vise. nisti je jedan niti drugi masan, niti gubi ulje. Kao da duhova ima. :-D

Link to post
Share on other sites

Ma ne drukas, samo pustis jedno 2 sata, kad procuri zavrci i onda malo napumpas i to je to

Cek, mislis da je samo povuklo vazduh, i da nije zrko ni jedan ni drugi? I jos jedan detalj, kada pritisnem kvacilo ono se zalepi za patos i tako ostane, moram rukom da ga vracam

Link to post
Share on other sites

Samo odvrni gore cep od ulja, odvrni dole i cekaj da procuri, kazem ti jedno 2 sata ga pusti tako, i kad procuri zavrci, nadrukaj, ozraci ako ima nesto i to je to

Eno ga pola dana stoji tamo otvorena sisica, i nista, nema da kane ni kap ulja :D Otvorio posudu gore, otvorio dole, i nista, eto jos jednog podatka, ja ne znam vise sta da mu radim?

Link to post
Share on other sites

ili je iz nekog drugog razloga zacepljena cevka :)

Iz kog na primer? jel moguce da je gornji cilindar zakucao, pa da zbog toga se to desava? U pocetku kad sam drukao pisalo je ulje malo i onda je prestalo, i nije bilo kao zelatin, bilo je retko. :-) sta mi je za ciniti?

Link to post
Share on other sites