Recommended Posts

pozz da li mi neko molim vas moze objasniti razliku izmedju 3,25 diff-a i 3,45 mog tvornickog,posto sam sada stavio 3,25 sperovani diff 40% lock,sta dobivam a sta gubim posto znam da je 3,25 malo duzi diff

Link to post
Share on other sites

3.25 i 3.45 nije velika razlika da bi ti sad nesto drasticno primetio, vozi to i uzivaj

Obicno ako stavis kraci dif moras pre i vise da saltas, pa to malo utice na povecanje potrosnje

A ako stavis duzi dif, auto je malo tromiji ali mu je veca krajnja brzina.. ako ima snage :)

Link to post
Share on other sites

po gradu mi je isla do 8 ili 8,5 max na otvorenom 6,3 posto dizel nije namjenjen za divljanja tako da ga normalno vozim,bosch pumpa je predihtovana posto je curilo gorivo,ali majstor je nije dobro uzubio cini mi se pa zvekece od 2000 rpm pa na gore,a kod 324d je 3,45 i ja mislim da ne bi trebalo biti velike razlike ipak je to 0,20 duzi prenos

Link to post
Share on other sites

Al je lepo kad su svi majstori , nije to kuhinjska slavina pa da se malo odvrce-zavrce , ako hoces da ti radi kako treba oteraj kod nekog bosiste da to usteluje kako treba i da si miran .

Meni je e28 524td na punom gasu auto put voznja sve preko 190 trosio 9,5lit i to sa

8,5 i 10j x 17.

Link to post
Share on other sites

pa fazon je u tome sto ga i jesam bosisti vozio pa mi loce 35 lit nafte na 270 km,pa sam morao jutros barem malo da umanjim nesto ne mogu ovako da vozim on leti ko iz pracke za dizela,a plata mi kasni evo druga sedmica inace bi drugom vozio,mada mi kako racunam treba cisterna nafte do drugog bosiste :/

Link to post
Share on other sites

posto vidim da si majstor,hvala ti sto mi pomazes,dal bi bio plus za auto da mi i dizne posteluju ako je koja u kvaru mada sumnjam,fazu 100% treba odradit sem ako pumpa nije kraju pa lupa preko 2000 rpm

Link to post
Share on other sites

Nisam majstor ali volim te 2.4 i znam da su jako dobri kad su dobri i zato ti savetujem da pregledas tu pumpu i dizne i teraj .

Ne znam sta ti je taj majstor radio , potrosnja koju si naveo pre radova je ok i od toga manje tesko da moze mozda nekom penzionerskom voznjom .

Link to post
Share on other sites

pa inace smatram da bmw dizel nije bas za neko gasanje i pretjerano brzu voznju,a po ovim nasim cestama sve preko 100-120 je rizik,ja barem volim da uzivam u voznji.potrosnja od 6,3 je bila na otvorenoj cesti svaki put,a prvi put sam je izmjerio takvu kad smo isli u gradac na more 5-oro nas u autu bilo plus prtljag.gradje 8-8,5 bio,a majstor kaze ja samo gumice izmjenio,mislim se u sebi koji si k... cackao potrosnju,onaj saraf mi je bio vise od pola uvrnut u pumpu,a jos pumpa klepece kao ceketalo ma boze sacuvaj,sreca vratio sam novce nazad i sad se patim,ne znam kome vise da povjerim auto

Link to post
Share on other sites

hocu hocu a za cevape se ne sekiraj imam jedan termo frizider koji cuva toplo-hladno vjeruj mi mogu cevape vozat do berlina i nazad hahahahahahahhahahaha,odo spavat pa sutra trazit ko,sta,kako,koliko,uglavnom javljam daljnji razvoj situacije

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

pozzzzzzzzzzz,bosch pumpa sredjena :D ,potrosnja sad za sad 8,5 , eh sad jedno pitanje,dal je ista instrument tabla mislim na kopcanje dzekova na bmw e34 524td i na kocki 324d moja je kraju cini mi se,i ja nemam onog economjera a 524 ima,pa me zanima dal su iste

Link to post
Share on other sites