Recommended Posts

Momci to je prosto nadjite neki manometar do jedan bar i proverite pritisak u sistemu ako je od 05 do 0,8 bara onda je ok ako je vise na cepu mora da pusta jer je na pritisak od 1,2 bara treba da pusta .

Ako pomislite na co2 u rashladnoj tecnosti ima wurtov aparatic za test i odma se zna dali je dunuo kompresiu i koliko

Link to post
Share on other sites

Ako se ozraci i izvuce visak vode, do crte COLD kad je hladan, ne sme da pravi pritisak. Mislim ima minimalan radni pritisak, ali ga maltene ne mozemo osetiti...

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Evo jos jedanput da pokrenem ovu temu mada je svima dobro poznata, ali opet mozda nekom pomogne! Menjao sam cep na hladnjaku, probao razne rastvore, ispustao vazduh i td. Opet je pumpao creva cak je poceo i vodu da izbacuje. Zatim sam skinuo glavu, premerio blok lenjirom i odneo glavu na hidroanalizu. Posto je hidroanalizom glava bila ispravna, obrusena je i namontirana. I posle toga ista prica. Zatim je zamenjen termostat od 80 stepeni i prica se ponavljala sve dok nisam zamenio hladnjak i ako je izgledao cist. Od tada sam presao 20.000-30.000 km. Hvala svima koji su davali savete i izvinjavam se sto ranije nisam napisao resenje problema zbog mnogobrojnih obaveza.

Link to post
Share on other sites