Recommended Posts

Mutavi su mi trazili 1000 eura, a sto se tice Djoka iz tuzi on mi je preko telefona rekao da ne moze da mi tacno kaze dok ne vidi auto ali orjentaciono mi je rekao od 800 d0 1200 eura..

E sad majstor koji meni odrzava BMW kaze da mu ja sam uradim pripremu i kupim boju a on ce mi besplatno ofarbati kompresorom. TREBAM LI DA RIZIKUJEM OVO I DA PRISTANEM NA TU PONUDU????????????? pOTREBNA SU MI VASA MISLJENJA. MAJSTOR NEMA KOMORU.

:good: :hi: :aggressive:

Iskreno, ne bih se usudio da sam radim pripremu iako to gledam 3-4 puta mesecno, jer od pripreme zavisi i kvalitetno farbanje. Plus sto majstor nema komoru, pa ti se prasina moze naci na kolima, pogledaj ukoliko je farbao neka kola bez komore kako izgledaju. Vidi ako ti se isplati da zapalis u Srbiju na farbanje ili da ustekas kes pa u Pg da farbas.

O cenama u Srbiji imas u "Servisi za pohvalu i izbegavanje"

Link to post
Share on other sites

ej mave jel imas nekog kako treba za farbanje. kazes da gledas pripremu nekoliko puta mesecno.

U pripremi je bitno da izgitujes ravno i da pravis gradacije smirgle znaci od grube do najfinije da bi skinuo sve riseve. U pravu si da je to najbitniji deo, ali majstori to pretrcavaju rutinski i neretko useru. Cuo si moju pricu za minus 9 na banjici...

Od sada bi sam pripremao svoj auto, ako imam vremena.

Sve ispod lajsni naniže ne urade dobro.

Nervira me sto ne zasticuju perfektno i ostavljaju fleke. Jeste da su te fleke na nebitnim mestima, ali ne mora da se vidi ni tu.

Link to post
Share on other sites

Priprema ti je najvazniji deo u celoj operaciji farbanja,ona je i najskuplja.Uz dobru pripremu i kvalitetnu boju uz dobrog majstora moze da se ofarba auto dosta solidno i bez komore.Komora je bolje resenje,nema sta ali je i mnogo skuplje i opet ako si perfekcionista mozes da nadjes malo prasinice ali je to opet mnogo manje nego kod farbanja bez komore.Kvalitetna boja i priprema su ti najvazniji, bilo ga radio u komori ili bez komore!

Link to post
Share on other sites
ej mave jel imas nekog kako treba za farbanje. kazes da gledas pripremu nekoliko puta mesecno.

U pripremi je bitno da izgitujes ravno i da pravis gradacije smirgle znaci od grube do najfinije da bi skinuo sve riseve. U pravu si da je to najbitniji deo, ali majstori to pretrcavaju rutinski i neretko useru. Cuo si moju pricu za minus 9 na banjici...

Od sada bi sam pripremao svoj auto, ako imam vremena.

Sve ispod lajsni naniže ne urade dobro.

Nervira me sto ne zasticuju perfektno i ostavljaju fleke. Jeste da su te fleke na nebitnim mestima, ali ne mora da se vidi ni tu.

Drugar koji je bio samnom u nedelju je auto limar, a njegov burazer radi pripremu. Mogu ti reci da rade casno i po meni odlicno. Nazalost price sa banjice se ne secam, jbg :aggressive:

Pa samo materijal za zastitu kockice kosta 150 evra, jer mislim da zastitu rade sa BODY 999, pocinju sad da rade dinitrolom (Svajcarska). Ostalo mozemo na PM ili u nedelju.

Da, upravu si za smirgle, a ne treba i zaboravati git i sredjivanje posle tog gita :hi:

Caletu su radili "majstori" pre par godina bez komore i to nije licilo ninasta ( gromuljice farbe, slivanje farbe i prasina ), a sad cale kad lupi svoju zastavu 128 uzme cetku, kantu sa bojom i udri...... :good:

Link to post
Share on other sites

kako kazu priprema je najvaznija ali ipak nebi je rado prepustio nikome vec lagano sam rastavis auto potrosis dan posla i podjes poredu mozes puno vise posla odraditi a manje ce te kostati PUNOOOO i kad radis sebi radis bez zurbe a ako dje zapne uvjek ce se naci neko da ti da savjet

a sta se tice komore zasto riskirati radi 50 eura ( koliko kod nas kosta koristenje komore) i jos 50 eura za platiti majstora da ti dobro olakira

Link to post
Share on other sites
hvala na pomoci ljudi vec sam skinuo pedale, presvlake,i rucicu menjaca. Volan jos nisam jer prvo moram da ga kupim.

Hvala na svim ukazanim pojedinostima i nadam se da cu ga ubrzo srediti.

Jos jedna stvar : Gde se moze u Podgorici lakirati auto naravno uz neku pristojnu cenu posto sam danas bio na par mesta i trazili su mi za metalik crnu boju od 800 do 1200 eura.

U Podgorici neznam, ali u Nisu komplet farbanje u metalik boju kosta sa materijalom ( ako auto nije lupan), do 500 jevrejcica. :preved: :suicide2: :suicide2:

Link to post
Share on other sites