Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gde pise? Masa ulja mi je proslo kroz ruke nigde nisam video rok tranjanja. Ima datum punjenja ali rok tranjanja ne. Neki proizvodjaci kazu 6god, neki kazu 6 meseci po otvaranju kantice. Kako god, ulje samo od sebe ne moze da degradira. Potrebni su jos neki faktori.

Link to post
Share on other sites

Castrol proizvodi BP. Original je iz UK a ima ga i u US i AUS, NZL i CA. KOd nas mozes naci Austrijski bar kod pocinje sa 9 i Nemacki barkod pocinje sa 4. Original je onaj sa deklaracijom od uvoznika Castrol DOO Beograd ili Castrol Adria ili Platner ili Zdravkovic. Ova dva poslednja retko budu posto sve uglavnom ide preko Castrol DOO - Beograd. Ali ne mora samo Castrol. Sipaj Mobil,Q8,Motul,Liqui Moly...

Link to post
Share on other sites

Castrol proizvodi BP. Original je iz UK a ima ga i u US i AUS, NZL i CA. KOd nas mozes naci Austrijski bar kod pocinje sa 9 i Nemacki barkod pocinje sa 4. Original je onaj sa deklaracijom od uvoznika Castrol DOO Beograd ili Castrol Adria ili Platner ili Zdravkovic. Ova dva poslednja retko budu posto sve uglavnom ide preko Castrol DOO - Beograd. Ali ne mora samo Castrol. Sipaj Mobil,Q8,Motul,Liqui Moly...

ok hvala puno,koja je vasa preporuka? Sutra idem da kupim ulje i planiram Castrol.od selenie sam odustao.

Link to post
Share on other sites

Gde pise? Masa ulja mi je proslo kroz ruke nigde nisam video rok tranjanja. Ima datum punjenja ali rok tranjanja ne. Neki proizvodjaci kazu 6god, neki kazu 6 meseci po otvaranju kantice. Kako god, ulje samo od sebe ne moze da degradira. Potrebni su jos neki faktori.

Nino kaze da je rok trajanja valjda 2 godine.. On valjda zna jer prodaje ulje, nazovi ga i pitaj

Link to post
Share on other sites
Motorna ulja imaju rok upotrebe od 3 godina. Do skora je bio 5 i to je neka vrednost koja se još uvek toleriše. Naravno ne kupujte ulja starija od 3 godine a ako dobijete na poklon ili je vašom krivicom prekoračilo rok upotrebe (iako je kupljeno na vreme) držite se da u normalnim uslovima skladištenja (garaža bar) isto možete koristiti i 2 godine nakon isteka. Ukoliko je na samom ulju rok 5 godina ne premašujte rok za više od 6 meseci. U oba slučaja razmotrite malo skraćenje intervala zamene, na primer od 20% ili tu negde.

http://motornaulja.blogspot.com

Link to post
Share on other sites

...da ne otvaram novu temu ...

1 auto koji stoji skoro 5 meseci ... postoji li neka procedura redovnog "paljenja" - vremenski interval

2 neophodno da radi ne leru - koliko ?

3 sta uraditi sa kocnicama i kvacilom da bude "uvek spreman"

4 HVALA ! :)

Link to post
Share on other sites

pa mozes eventualno da skines svecice, naprskas WD, vratis svecke i sutra dan palis normalno. U principu nista ne bi trebalo da se desi nenormalno ako je ispravan. bmw je to brate nije jugo. pustis ga da radi malo na leru i teras. kocnice, kvacilo uvek spremno, nema sta tu da se radi. bar ja tako mislim, ako gresim neka me ispravi ko zna.

Link to post
Share on other sites

Castrol proizvodi BP. Original je iz UK a ima ga i u US i AUS, NZL i CA. KOd nas mozes naci Austrijski bar kod pocinje sa 9 i Nemacki barkod pocinje sa 4. Original je onaj sa deklaracijom od uvoznika Castrol DOO Beograd ili Castrol Adria ili Platner ili Zdravkovic. Ova dva poslednja retko budu posto sve uglavnom ide preko Castrol DOO - Beograd. Ali ne mora samo Castrol. Sipaj Mobil,Q8,Motul,Liqui Moly...

Kupio sam Castrol i kantica i 2 flase po l bar kod je sa 4 pocinje s tim sto na flase pise sve na nemackom i zemlja porekla je EU

dok na kantici od 4 litre zemlja porekla FU i pise na italijanskom,spanskom ili francuskom. da li je i ono original na flasama od ispod pise Castrol dok na balonu ne.

Link to post
Share on other sites

Ajde kad smo kod ulja, C je oznaka za dizel, S je oznaka za benzin. Dalje druga oznaka npr CL, znaci dizelsko ulje, a ono "L" je oznaka za kvalitet. Sto je dalje drugo slovo od slova A po abecedi to je ulje kvalitetnije. Npr CL je kvalitetnije dosta od CF(koje je inace minimum a i najcesce ulje kod nas). Postoje i ulja sa oznakom CL/SL to je univerzalno ulje za dizele i benzince, dok za turbo motore ide posebno ulje. Dok su moji drzali auto centar za japanska vozila, isli su na seminare neke i predavanja, pa sam i sam nesto upamtio tad.. Nadam se da sam bio od pomoci ;)

Link to post
Share on other sites

Sta bre, kakav CL/SL ? Postoje ACEA i API standardi ili kategorije. Kanda ti se malo pomesalo.

API ENGINE OIL CLASSIFICATIONS

API stands for American Petroleum Institute. The API Service Classification System defines the performance level of a given oil, unrelated in the main, to oil viscosity.

The API requirements "S" for Spark Ignition (petrol) and "C" for Compression Ignition (diesel) can be briefly described as follows.

Petrol Engine Service Classifications

SA

Oil without additive

SB

Some antioxidant and anti scuff properties

SC

Meets 1964-1967 requirements of Automotive manufacturers

SD

Meets 1968-1971 requirements of Automotive manufacturers

SE

Meets 1972-1979 requirements of Automotive manufacturers

SF

Meets 1980-1988 requirements of Automotive manufacturers

SG

Meets 1989-1993 requirements of Automotive manufacturers

SH

Meets 1994-1997 requirements of Automotive manufacturers

SJ

Meets 1998-2000 requirements of Automotive manufacturers

SL

Meets 2001-2004 on requirements of Automotive manufacturers

SM

Meets 2004-2011 on requirements of automotive manufacturers. XW-20 and XW-30 grades have chemical limits

SN

Meets 2011-on requirements of automotive manufacturers. Limited to 0W-20, 5W20, 0W-30, 5W-30 and 10W-30 grades and have chemical limits

SA to SH

are obsolete.

Diesel Engine Service Classifications

CA

Light duty, high quality fuel, for MIL-L-2104A, 1954

CB

Moderate duty, lower quality (high sulphur) fuel

CC

Moderate to severe duty diesel and gasoline service MIL-L-2104B, 1964

CD

Severe duty diesel, including turbo, Caterpillar Series 3, MIL-L-2104C

CD-II API

CD plus Detroit Diesel 6V53T approval for two stroke engines

CE

Turbo/Supercharged heavy duty diesels from 1983

CF

Off road indirect injection diesel engines and others using a broad range of fuel types including high sulphur. May be used to replace API CD oils

CF-2

Severe duty two stroke diesel engine service from 1994

CF-4

Severe Duty four stroke diesel engine service for lower emission diesel engines (from 1988)

CG-4

Severe Duty four stroke engines meeting 1994 emission standards (less than 0.5 fuel sulphur)

CH-4

High speed four stroke engines meeting 1998 emission standards (less than 0.5% fuel sulphur).

CI-4

High speed four stroke engines fitted with cooled EGR (released Dec 2001) and using low-sulphur fuel.

CI-4 PLUS

As per CI-4 but with further restrictions on after shear viscosity and perform ance. (released September 2004). Aust. 2008.

CJ-4

Released in 2006 for 15ppm maximum fuel sulphur. Enhanced wear, protection 1.0% ash maximum. US EPA '07.

CA to CF-4

Are obsolete

@blaguja: Zemlja porekla FU?

Link to post
Share on other sites

koga zanima ima ovde sve u tanka crevca. carbibles.com/engineoil_bible.html

ko ne zna engleski,ovde ima na srpskom motornaulja.blogspot.com

btw, Castrol sa italijanskom nalepnicom... hmmm... :blink: <_<

Link to post
Share on other sites