Recommended Posts

Zamjenio juče ulje, do sada sipao polu sintetiku 10-40 Moly, i kad ga pržim znao je da potroši malo, inače u normalnoj vožnji nije trošio. Ali eto ja pametan rekoh nasuću mineral 15-40 Moly, sad će kontam ljeto vrućina i to.

Sve je u redu, ali čuju mi se ujutro hidropodizači, a prije nisu.

Šta da radim, jesam li se kvalitetno "nasadio"?

Da mu šta nenaškodi, inače kad se zagrije prestanu se čuti- ne klepeću.

Link to post
Share on other sites

Oće'l mu biti šta 5000-6000 km, iliti nekoliko sati rada na leru klepeću jedno 2-3 min i onda normalno.

Žao mi jebote, znaš kakvo fino ulje čovjek bi ga razmazo po glavi... a tek kakv kanister, mislio sam ga ostaviti za mlijeko.

A gdje ću sa 5-40 kad je znao trošiti 10-40. Rekoh sebi ide ljeto, vrućine...gušće ulje će biti bolje...neko na sajtu reče da je za stare kante bolje mineralno.... ja pametan...

Nego jel opasno?

Link to post
Share on other sites

Pa znas kako, opasno nije, jer sad ce ljeto i to mu dosta pomaze ali opet ti kazem da to nije dobro za hidropodizace za to sto oni sad rade na silu.

Cuje se TIK TIK TIK TIK TIK TIK?

Link to post
Share on other sites

Moly

Čuje baš tako TIK TIK TIK TIK, kao mašina za šivenje. Nego svi imaju neko svoje mišljenje o uljima, ali kad se otvori tema sve se svodi na eto, znaš, ovako, kakvo je tvoje mišljenje?

Ipak čini mi se da je prava mjera polusintetik 10-40, možda kad bi bio neki drugi proizvođač nebi ga ni trošio?

Ponavljam nije trošio u normalnoj vožnji, ali kad divljam, začas popije pola litre?! Sa ovim ne troši ma koliko da divljam.

Link to post
Share on other sites

Moje misljenje....ne znam sto da ti kazem.

Da je to moje auto, ja bih na kanal i novo ulje unutra, Castrol 5-40 i svi doma, srecni!

Ako ti trosi ulja na visoke obrtaje onda treba da provjeris CCV.

Znas sto ja koristim? Mobil 1 0-40 LL01, ljeti i zimi....

Pogledaj u boci, mozda pise BMW LL98 ili 01, ako ne onda to je ulje za bijelu Golf dvojku 1.6 d, sa dvoje vrata, dva fara i dvokraki volan.

Link to post
Share on other sites

A auspuh od oluka i čupave presvlake?

Čovječe neznam da li je to ovdje stvarno Mobil, puni se ulje u svako šupi, eto pitaj Scanera Hercegovina je poznata po ulju za auta.

Trebam vidjeti definitivno taj CCV, još kad bi ti nekad to malo pojasnio u uradi sam....

Link to post
Share on other sites
Nego svi imaju neko svoje mišljenje o uljima

Ja ti ne slusam nikog za to, imam dosta iskustva sa tim.

U USA imamo diler automobila i do sad smo prodali +-2400 auta. Na 99% njih sam zamijenio ulje, i znam sto valja a sto ne valja.

Link to post
Share on other sites
A auspuh od oluka i čupave presvlake?

:rolleyes: :)

Trebam vidjeti definitivno taj CCV, još kad bi ti nekad to malo pojasnio u uradi sam....

Pa to je lako, nalazi se ispod usisne grane...

Link to post
Share on other sites

I još jedna stvar moj 525 je prešao puuunoooo, 400.000 km, "sigurnih" i "znam pouzdano" nisam mogao da odolim ovo svi kažu, znači možda i više.

Link to post
Share on other sites
Zamjenio juče ulje, do sada sipao polu sintetiku 10-40 Moly, i kad ga pržim znao je da potroši malo, inače u normalnoj vožnji nije trošio. Ali eto ja pametan rekoh nasuću mineral 15-40 Moly, sad će kontam ljeto vrućina i to.

Sve je u redu, ali čuju mi se ujutro hidropodizači, a prije nisu.

Šta da radim, jesam li se kvalitetno "nasadio"?

Da mu šta nenaškodi, inače kad se zagrije prestanu se čuti- ne klepeću.

normalno da se ne čuju jer se razbije ulje kad se zagreje

sipaj ređe ulje i rešen problem

Link to post
Share on other sites
Zamjenio juče ulje, do sada sipao polu sintetiku 10-40 Moly, i kad ga pržim znao je da potroši malo, inače u normalnoj vožnji nije trošio. Ali eto ja pametan rekoh nasuću mineral 15-40 Moly, sad će kontam ljeto vrućina i to.

Sve je u redu, ali čuju mi se ujutro hidropodizači, a prije nisu.

Šta da radim, jesam li se kvalitetno "nasadio"?

Da mu šta nenaškodi, inače kad se zagrije prestanu se čuti- ne klepeću.

Napravio si samo dvije greske : PRVO - u bembaru ne bih sipao mineralno ulje i DRUGO - pogotovo ne posle polusintetickog.

Motoru najvise odgovara ulje koje fabrika sipa u njega ali ako je neko cak usuo modernije prije tebe ne vracaj se. Ne znam koliko si stete napravio ali dobroga nisi sigurno.

Link to post
Share on other sites

Tu ono negdje i košta kao i polusintetika, to "lošije" je znači relativna stvar. Zezno sam se jer sam usuo gušće ulje nego što treba, sad se bojim da nedobije povišeni holesterol :rolleyes: a ko na neku stvar evo i hladnog vremena. Kad ugrabim vremena moraću zamjeniti, a pošto je mineralno vjerovatno će dobro doći za uštipke, jaja, palačinke...

Link to post
Share on other sites
:rolleyes: :)

Pa to je lako, nalazi se ispod usisne grane...

Nemoj ti meni to je lako, rekao si sjutra, de malo bar teksta, moram li skidati granu?

Ne napuštaj me sada čovječe, ko nas zavadi?

Pusti sad ligu prvaka, ovo je od velikog značaja,

Link to post
Share on other sites

:rolleyes:

Znaci ispod grane ti dodje, samo pratis ono crijevo sto ide sa dekle ventila. Ima 3 sarafa 10 mm, ima jedan kratak cep koji ide u granu i tako se drzi, ti uguraj srafcigera kroz rupu koja se nalazi izmedju kanala na granu i izvadis ga.

Nemoj da skines granu jer to je zajebancija. Skines filter vazduha do throttle body, pazi da ne sjebes protokomjer...

Ja sam ga danas zamijenio, lako i jednostavno, 12 minuta posla.

Ovako to izgleda na 528i:

CCVReplacement002.jpg

CCVReplacement011.jpg

CCVReplacement015.jpg

CCVReplacement019.jpg

CCVReplacement020.jpg

CCVReplacement021.jpg

Nadam se da ti je sad jasno :)

Link to post
Share on other sites

evo ja baš navalio, a jel može to rasklopi, očisti, naspi cocacolu da odstoji i tako to, ili mora novi, još samo to da pitam, oprosti brate, još mi samo to reci.

Svaka čast za DIY, valjda je slično i na 2,5 motoru, iako kod mene to bi moglo da bude i u gepeku, nebime nimalo začudilo

Link to post
Share on other sites
evo ja baš navalio, a jel može to rasklopi, očisti, naspi cocacolu da odstoji i tako to, ili mora novi, još samo to da pitam, oprosti brate, još mi samo to reci.

Svaka čast za DIY, valjda je slično i na 2,5 motoru, iako kod mene to bi moglo da bude i u gepeku, nebime nimalo začudilo

Znas sto je problem, njemu ne smeta cadja niti prljavstina. On unutra ima jednu membranu koja moze da pukne i onda ti prima fals vazduh i ulje ti ide kroz njega u granu. Meni je pukla ta membrana i danas sam uzeo novi separator jer ne prodaju samo membranu, 62 eura i sad radi kako treba.

CCVReplacement047.jpg

CCVReplacement041.jpg

CCVReplacement044.jpg

Link to post
Share on other sites

Trese na ler gas

veca potrosnja benzina i ulja

variranje ler gasa

dimi (zbog ulja)

ne vuce na niske obrtaje

zvizdi kad mu dajes gas....

I nemoj da mi se izvinis, pa svi smo tu da pomazemo.

Link to post
Share on other sites