Recommended Posts

E da, i pali check engine, daje gomilu gresaka, izmedju ostalih P1188, 1189, 1250 - Fuel Mixture.

Znaci protokomjer javlja da kroz njega je proslo toliko vazduha, ovamo ECU se bazira na podatke protomjera i ubrizga X kolicinu benzina, znaci da smjesa bude normalna ali tada u cilindar ima vise vazduha nego sto smije, naravno ima i ulja, smjesa je siromasna i motor trese, u tom momentu ECU psuje protokomjera dok mu CCV pokazuje srednji prst i ECU ful nervozan pali check engine.

Vozac Bembare vidi to i odmah ga skenira, dodje do zakljucka da CCV je u qrcu, onda ide od prodavnice do prodavnice u cijelu CG i ne moze da nadje taj jebeni CCV. Preostaje mu da ga naruci na ovlaceni diler koji ce ga dobit za 20 dana. Posle 20 dana vozac Bembare ide tamo i CCV je negdje nestao, nema ga.....dize se uzbuna i svi momci na noge...traze CCV koji inace je tamo gdje treba da bude, na stalazu no ga ne vide, jer im je k***c izmedju obrva.

I sad, vlasnik bembare pita koliko je duzan, odgovor je 62 eura ali samo ako imas sitno jer nemamo nista u kasi. Niko u diler nema da mu vrati 8 eura no mora da trci do pumpe koja u tom trenutku vrsi jebeni popis....produzi on i dalje i naidje na drugu pumpu i razbije on pare. Ide opet u diler i kesira, uzme dio i pravo u garazu da ga montira. I problemima nije dosao kraj, clan foruma ga nazove na telefon i prisjeti ga da imamo zakazano sa drugom clanom foruma................................

Link to post
Share on other sites
Lepo vi drgari sve to objasniste....Ja kao da malo ukradem...Ima li tako nesto i na M20 motoru??????? :preved:

definitivno moraš sačekati 528iA, eto njemu ovaj sajt nije reklama - ali uvjek čovjek nađe vremena i volje da fino objasni i to na našem jeziku a ne na njemačkom.

Link to post
Share on other sites

stani malo ja imam 320 e 30 85 godina i bilo je neko ulje u njemu nemam pojma uglvanom naspem ja ina synt sinteticko ulje i cim sam ga nasuo pocne dimiti auto i trosi ulje lose ide nemirno radi rece mi jedan majstor da mi je karika otisla .... ajde ok mozda i je a jel moze biti da bude do toga sta si i ti mjenjao kod sebe jel to ima na e30 jer imam sve te simptome?? ili je ipak karika otisla

p.s. ima sasvim normalnu kompresiju

Link to post
Share on other sites
definitivno moraš sačekati 528iA, eto njemu ovaj sajt nije reklama - ali uvjek čovjek nađe vremena i volje da fino objasni i to na našem jeziku a ne na njemačkom.

Pozdravljam....covek se razume u te stvari,nadam se da ce posetiti ovaj post ponovo... :preved:

Link to post
Share on other sites
Lepo vi drgari sve to objasniste....Ja kao da malo ukradem...Ima li tako nesto i na M20 motoru??????? :good:

Nema ga.

Ima jedno crijevo od dekle ventila do throttle body ali nije to to.

Link to post
Share on other sites