Recommended Posts

Uzeo sam nebo za moj autic pa se pitam da li je to komplikovano zameniti ili da odem kod nekog majstora

ako je neko to vec radio da mi pojasni kako :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

Ja sam ti to druze prostudirao 100%.

Najbolje da ti to slikas da vidim jel o istome rec, moj je elektronski.

Strava je jednostavno.

Link to post
Share on other sites
Ja sam ti to druze prostudirao 100%.

Najbolje da ti to slikas da vidim jel o istome rec, moj je elektronski.

Strava je jednostavno.

Sta ti je elektronski? Siber?

Ko je rekao da ima siber? Zbog slike?

Evo ja cu ti reci sve u detalj. Ako imas ili nemas siber isti djavo, samo kad imas siber imas koju stavku vise.

Prvo skines stubove nazad i napred, srednje jos ne.

Onda skines suncobrane, pa skines plastikice kod rucki, ispod su srafovi, njih odvrni, ali ne cupaj rucke, one se drze iznutra za nebo, znaci samo po dva srafa. Sve su torax 20 ili 25.

Onda ako imas elektricni retrovizor, otkaci ga od soferke.

Ako je rucni siber, nadji mu sraf na rucici, odsrafi rucicu i dalje nista.

Elektricni, skini mini nebo sa prekidacem za siber, sa tankim srafcigerom od nazad. Otkaci prekidac.

Skini svetlo i otkaci ga (mislim na struju kad kazem otkaci, ne brini svi su džekovi razliciti.

Ako imas svetla kod suncobrana njih izvuci tankim srafcigerom i otkaci.

Svuci kedere prednjih i zadnjih vrata uz srednji stub, polako iscupaj plasticni unutrasnji stub iz zabica (to je onaj stub odakle izlaze pojasevi).

Tako ces osloboditi nebo od krova osim uz zadnju soferku i siber ako ga imas.

Podigni sedista maximalno i gurni ih skroz napred.

Sada skidas nebo, a to je jedina tehnika tu.

Proveri da li je slobodno od srednjih stubova, ako jeste, uhvati ga kod krova zadnjih vrata, sto blize zadnjoj soferki i povuci bocno u stranu.

Znaci kad povuces max 2-3cm nebo samo pada (seljaci cupaju i lome ga po sat vremena).

Ako ima siber to prvo otkaci, povuces ga na dole, ali uvuci sto vise prste da ne polomis ivicu. Te zabice koje drze nebo za kuciste sibera retko prezive, ima ih 14kom i kostaju u alone-u 44din/kom, ali ih ponekad nema (ja sam porucivao iz nemacke).

Kada nebo padne na naslone za glavu prednjih sedista, zarotiraj ga za 90 stepeni, ali u autu, povuci ka zadnjoj soferki i kada padnu sa naslona za glavu prednjih sedista iza, po dijagonali izlazi iz kola na zadnja vrata.

Postupak vracanja je isti, samo kontra.

Srecno!

Ne brini, snacices se, neka te motivise 40e koliko traze za zamenu.

Link to post
Share on other sites
alal ti qrac mishichu

jebote ovaj chovek nema shta nije radio...

Slazem se 100% samo sto ovo meni ovo i dalje zvuci ko spanska serija! Samo jos da pohvatam ko je tu koga...

Link to post
Share on other sites

Jebiga ljudi, tako je to kad kupite auto posle seljacina, a nemate srca to da gledate, opet da ga odnesete kod majstora, on vas gleda kao da imate visak para i ili vas odere ili vas odjebe kao nisi normalan idi kupi nov auto.

Sve sto vidite na netu od tip top starijih kola, sve je to neka budala poput mene dzarala, a kad ovakva budala dzara, nije bitno da sljaka, nego mora da bude idealno.

Radio sam ja jos dosta takvih gluposti, rekoh E34 i E32 sam na sraf rasklopio i sklopio, tako da verujem da bi to svako mogao, ako ima volje, a ne mislim da je spec razlika za druge modele.

Jedino ne znam da rasklopim motor :rolleyes:

hahahaha...

Pa ja sam za psihijatriju...

Link to post
Share on other sites

Sva je sreca da se ne skidaju soferka i zadnje staklo,kod e21 i e30 tapetari na kvarno guraju srafcigerima ispod kedera samo da ne bi skidali stakla a i lepak koriste u neogranicenim kolicinama!

Link to post
Share on other sites
Jebiga ljudi, tako je to kad kupite auto posle seljacina, a nemate srca to da gledate, opet da ga odnesete kod majstora, on vas gleda kao da imate visak para i ili vas odere ili vas odjebe kao nisi normalan idi kupi nov auto.

Sve sto vidite na netu od tip top starijih kola, sve je to neka budala poput mene dzarala, a kad ovakva budala dzara, nije bitno da sljaka, nego mora da bude idealno.

Radio sam ja jos dosta takvih gluposti, rekoh E34 i E32 sam na sraf rasklopio i sklopio, tako da verujem da bi to svako mogao, ako ima volje, a ne mislim da je spec razlika za druge modele.

Jedino ne znam da rasklopim motor :)

hahahaha...

Pa ja sam za psihijatriju...

Ej da pitam, jbg, odoh u offf, jesi li vadio kompletan namještaj, mislim na sve ono što vozač ima ispred sebe. Meni je došlo da sve počupam i operem, jer kad odvrnem grijanje ili hlađenje ispadaju svakakvi majmuni (trunje, prašina, miševi, baje, pauci, golubovi itd), jesi li vadio, sigurno jesi jer tako nalaže tvoje psihičko stanje kome nija nisam daleko, može li se sve vratiti a da bude ovako utegnuto, da ne škripi kasnije, znaš našta mislim.... :rolleyes: :) :)

Link to post
Share on other sites

Naravno da sam vadio.

Na E32 totalni full je totalni sex to.

Hteo sam budala da skinem tepih da operem, pa sam posle i instalacije vadio iz kutije sa osiguracima u kabinu (to cu ti pricati kad ti se stanje pogorsa).

Skidas prvo konzole i kasete.

Ako imas drvo, te lajsne sa vilastim ili okastim 10, plasticni srafovi drze, isti kao oni koji drze konzolu menjaca ili naslon zadnjeg sedista.

Nemas potrebe sve da skidas zato sto ti se tu nalazi unutrasnja konzola klime i usraces se od straha kad krenes da vracas i ne mozes da provalis kako, a i sve je vezano instalacijama.

Predlog:

Skini sve do gornjeg dela table, ima dovoljno materijala za ciscenje. Realno, ako si smiren, sve se lako vrati jer postoji samo jedno jedino logicno mesto za svaki sraf.

Npr hoces da vratis konzolu, pregledas je i ukapiras gde se i kako povezuje za ostatak karoserije.

Desavace ti se da isti deo moras vise puta da skidas jer si nesto zaboravio da vratis, ili si se preracunao da ces moci drugim redosledom.

Sve srafove trpaj u kesice, delove u gepek. Da ne izgubis, jbg.

Samo te upozoravam da ces naci mnogo toga sto te nervira, a gledace te kao kretena kad to budes kupovao.

Link to post
Share on other sites

Isto ti je. Samo jednostavnije jer 7ica cesce ima ozbiljniju opremu. Ali je sve isto, samo malo manje nego na 7ici.

Eto npr, maglenka prednjeg branika je uza za 5-6mm, j***m im mater...

Link to post
Share on other sites

Uf ,iskreno nisam ocekivao ovako detaljno ali sad bar ne moram da brinem da nesto necu znati :preved:

pocinjem sa skidanjem i postavljenjem za vikend ,ako bude problema eto me ;)

inace nebo sam platio 40e sa siberom (bukvalo novo) a lik mi dade i stubove sa lampicama i prednjim i zadnjim

dzaba :P

///Misic

Jebiga ljudi, tako je to kad kupite auto posle seljacina, a nemate srca to da gledate, opet da ga odnesete kod majstora, on vas gleda kao da imate visak para i ili vas odere ili vas odjebe kao nisi normalan idi kupi nov auto.

Moj primer 100%

Link to post
Share on other sites
Uf ,iskreno nisam ocekivao ovako detaljno ali sad bar ne moram da brinem da nesto necu znati :preved:

pocinjem sa skidanjem i postavljenjem za vikend ,ako bude problema eto me ;)

inace nebo sam platio 40e sa siberom (bukvalo novo) a lik mi dade i stubove sa lampicama i prednjim i zadnjim

dzaba :P

///Misic

Jebiga ljudi, tako je to kad kupite auto posle seljacina, a nemate srca to da gledate, opet da ga odnesete kod majstora, on vas gleda kao da imate visak para i ili vas odere ili vas odjebe kao nisi normalan idi kupi nov auto.

Moj primer 100%

Druze da li si kupio i siber ili samo nebo? Ako ti malo nebo (ispod sibera) nije isto kao materijal novog neba... Jebena situacija...

Ne znam kako to da skines... Meni nije radio siber, pa sam ga nosio u servis, to sam iskoristio da presvucem malo nebo, i to me kostalo 50e.

Mozda se seca moj drugar iz sremcice sto rastura BMW, zajedno smo rastavili jedan siber, ali ti ja ne mogu reci kako, ne secam se.

Tacnije, nesto smo i slomili, neke nosace male bocno, ne secam se...

Link to post
Share on other sites
Uf ,iskreno nisam ocekivao ovako detaljno ali sad bar ne moram da brinem da nesto necu znati :preved:

pocinjem sa skidanjem i postavljenjem za vikend ,ako bude problema eto me ;)

inace nebo sam platio 40e sa siberom (bukvalo novo) a lik mi dade i stubove sa lampicama i prednjim i zadnjim

dzaba :P

///Misic

Jebiga ljudi, tako je to kad kupite auto posle seljacina, a nemate srca to da gledate, opet da ga odnesete kod majstora, on vas gleda kao da imate visak para i ili vas odere ili vas odjebe kao nisi normalan idi kupi nov auto.

Moj primer 100%

Di si kupio to?

Tako djaba sam samo dobio nesto od tog mog iz sremcice...

Link to post
Share on other sites
Ja sam mu skidao nebo na sred Avale! :preved:

Ma vadi se cas,najvise vremena se izgubi dok poodvijas sve srafice od rukohvata i suncobrana...

Eto gde sam nabavio nebo ;)

Moram da priznam da je covek extra korektan

Link to post
Share on other sites
Druze da li si kupio i siber ili samo nebo? Ako ti malo nebo (ispod sibera) nije isto kao materijal novog neba... Jebena situacija...

Ne znam kako to da skines... Meni nije radio siber, pa sam ga nosio u servis, to sam iskoristio da presvucem malo nebo, i to me kostalo 50e.

Mozda se seca moj drugar iz sremcice sto rastura BMW, zajedno smo rastavili jedan siber, ali ti ja ne mogu reci kako, ne secam se.

Tacnije, nesto smo i slomili, neke nosace male bocno, ne secam se...

Uzeo sa sa sve sibera,a u vezi skidanja i stavljanja ne brinem dok je Aca(BMWe30) tu :preved:

Link to post
Share on other sites

A jel si imao pre toga siber?

Kad sve skines, videces 3 crna klina plasticna kod zadnje soferke, njih skines, pa stavis na novo nebo u leziste i naciljas, pa zabodes.

Tesko se skida.

Link to post
Share on other sites
Ja sam mu skidao nebo na sred Avale! :preved:

Ma vadi se cas,najvise vremena se izgubi dok poodvijas sve srafice od rukohvata i suncobrana...

A sta kazes na ljakse sto cupaju nebo nazad?

Samo ga pomere i ono samo padne.

Link to post
Share on other sites
A jel si imao pre toga siber?

Kad sve skines, videces 3 crna klina plasticna kod zadnje soferke, njih skines, pa stavis na novo nebo u leziste i naciljas, pa zabodes.

Tesko se skida.

Imao sam siber

Kad pocnem da radim stavicu komp u garazu i ako nesto treba zovem pomoc ;)

Mada ako kojim slucajem dolazis u okolinu BG-a pusti mi broj na PM pa da svratis na pivce i u pomoc :preved:

Link to post
Share on other sites

Cekajte, sad me ///Misic omeo u mojim naporima da kazem stogod...

Da budemo sigurni u pos'o, jel to ono platno ispod shibera koje mozemo videti ako blago zabacimo glavu unazad?

Ja sam o tome divaniJo, pa rekoh, ajde da se uverim...

Link to post
Share on other sites