Recommended Posts

Na e30 ne rade prednje maglenke. Kad ih uključim na prekidač u kabini, nista se ne desava. Niti se pale maglenke, niti se pali lampica na tabli... Do cega moze da bude problem? I drugo pitanje je kako podesiti brisač (levi) da brise vise ka A stubu, ovako ostaje oko 10-15cm nebrisanog prostora do a stuba? Hvala unapred. :e30:

Link to post
Share on other sites

za ovaj brisac samo razvi sraf na kome stoji brisac i pomeri ga malo na gore i to je to a za maglenke ce ti objasniti neko ko se razume u elektriku :D

evo ti klip princip je isti i za BMW

Link to post
Share on other sites

A jel ti udara dole u haubu kad se vraca??AKo dole ide koliko treba onda ne dobijas nista pomeranjem metlice jer ce onda dole da ostane nebrisano,mozda sa makazama nije nesto u redu.

A sto se tice maglenki proveri osigurace,i vidi dali do maglenki uopste dolazi struja kad ukljucis prekidac u kabini,proveri i sijalice u maglenkama mozda su crkle.

Ako je sve to ok onda ti ne gine kopanje po instalaciji da vidis sta je u problemu,ili izvlacenje nove instalacije.

Link to post
Share on other sites

Da, brisaci idu skroz do dna soferke... Ali eto, ostaje tih 10tak cm nebrisanog prostora... Nema veze, vidi se dovoljno i ovako... :D Proverio sam relej za maglenke, osigurace (29,30), sijalice i sve je ispravno. Ostaje mi da sutra proverim prekidac, mada ne verujem da je do njega i instalacije... :unsure:

Link to post
Share on other sites

Resio sam problem sa maglenkama... Prekidac je bio u pitanju, crk'o dabogda (pu, pu :prankster2: ). Skinuo sam prekidac i video da ne pravi krug kad se ukljuci, rasklopio ga, a kontakti su bili oksidirali... Ocistio sve lepo i sad radi kao sat. :dance3:

Link to post
Share on other sites

Ej,znaci nasao sam odgovor ovde... I ja imam slican problem,s tim sto meni kad upalim maglenke radi samo desna... Nekoliko puta ugasim-upalim,rade obe,i skapirao sam da je do prekidaca... Moracu i ja da ocistim,a ako nije do prekidaca,morace da se kopa... :)

Link to post
Share on other sites

Hehehe, i meni se nekad desi da se ukljuci samo desna... Primetio sam kad orvo ukljucim maglenke pa farove da se tako uvek pale obe maglenke. Mozda je to slucajnost, ali ko zna... Bitno je da radi. :dance3:

Link to post
Share on other sites