Recommended Posts

DRuze odradi carinu legalno na 2,5 i unesi broj motora u saobracajnu,kakvi crni atesti!

Kakvi atesti plina??U 3 auta sam ugradjivao plin i nijedan nisam atestirao,i necu ni u ovom,tresla se gora rodio se mis,raja potrcala da atestira,3 meseca frka trka,dali svi pare i sad vise niko ne pita za atest.CAk ni panduri.

Sve bre privatni tehnicki pregledi,svi gledaju da uzmu to malo para sto ima ostaje od registracije,mislis da ce da te vrate sa tehnickog ako nemas atest plina????

Pre 2 godine registrujem e34 i naravno nemam atest :) ,gospodin u plavom mantilu i hemijskom u levom dzepu, kao "druze jel imas atest plina"??

-Nemam!!!

Pa kao neeeeemooozeee to taaakooo!!Reko,ok ima gde moze,vrati papire!!

DA vidis kako mozeeeee!!!"KAo ajde dobro,neka prodje sada ovako,ako te neko pita reci da si ga juce ugradio"

Ma vazi!!!Kakav problem. :lol: :lol:

Srbija brate!!

@Wice

Znam da si ti drug PS-ovac,tako da nema veze sta ja ovde pisem,radi po svome nahodjenju,ali ja vise ovoj drzavi NEDAM BRE PARE!!! :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ma sve ja to razumem,u ovoj agenciji registrujem auto vec 5 godina i sve je moglo bez problema,ali rece mi po novom od pre neki dan ne moze,kaze ne sme da mi uradi tehnicki bez kartonceta od plina ,posto je vec zaveden a istice atest,a sto se tice motora rekla mi je pre mesec dana da samo ubacim i da vozim,medjutim kaze po novom da kada se ubacuje drugaciji motor da mora da se atestira :( raspitacu se jos pa cu videti

Link to post
Share on other sites

kacarevo, raj na zemlji. poceli su tablice da skidaju zbog plina i atesta.

Kacarevo se pise velikim slovom,a to za skidanje tablica zbog plina stvarno prvi put cujem.MOze da te posalje na vanredni tehnicki i da ti pisu kaznu od 5000din,a da te iskljuce iz saobracaja i skinu tablice to mozda u Novom Sadu.U raju na zemlji zvanom Kacarevo, a i u okolini raja za sada toga nema.

POznajem dosta saobracajnih policajaca,sa par njih se i druzim,i oni mi kazu da ako si drkadzija i ne ponasas se "normalno" fasovaces prijavu i zbog prljavih carapa i ne usisanog auta,a ako je samo taj atest problem pri kontroli procices sa opomenom da ipak uradis taj atest.

MAda uvek ima onih "pandurcina" sa "Police" naocarima i brkovima kojima se izgleda ne dize k...c pa ga tupe na svakome ko naidje,ja cu da rizikujem,vi kako hocete. ;)

NEDAM BRE PARE!!!!

Link to post
Share on other sites

boze boze koja glupost ,traze da se atestira motor koji je fabricki ugradjivan u taj model auta hahahahahahaha kakvi idioti :lol: pa ako je BMW ugradio u istu sasiju motor od 2.0 ,2.3 , 2.5 sta se oni kurce bre kao mora se atestira ako ti ubacis u svoj auto takav motor ,eeeeeeeeeee koja smo ti mi banana drzava samo gledaju gde ce da te rebnu taksama i porezima, a i cenim i delim Bobanovo misljenje sto se tog tupavog plina i atesta tice NEDAM PARE :D

Link to post
Share on other sites

Raj ili ne, u Sapcu vec odavno mora atest motora ako odes u SUP da menjas broj, promene ti tip vozila, tebi bi recimo tip bio posle toga 325i a ne 318i

A u Bg sam prosle godine upisao drugi motor samo sa papirima od carine i tehnickim pregledom, tip vozila ostao 318i..

tako da ti Ivice najbolje da odes u SUP pa da pitas sta ti treba od papira za registraciju

Link to post
Share on other sites

Pa ako je BMW ugradio u istu sasiju motor od 2.0 ,2.3 , 2.5 sta se oni kurce bre kao mora se atestira

Bmw jeste ugradio, ali je stavio i disk kocnice pozadi, drugi diferencijal, debele amortizere napred, servo letvu i slicno

Pa kad bude doslo do toga da se trazi odobrenje od proizvodjaca, kao sto sam gore rekao, onda ce iz bmw-a lepo da napisu da ti treba i sve to, a verovatno i da ne preporucuju da se to radi recimo za kocku jer je stara 20+ godina..

Link to post
Share on other sites

hvala na odgovorima,samo sam se nadao da ce moci da prodje bez atesta,ne bih li ustedeo koji dinar,ali vidim da cu i ove godine da puknem preko soma ipo na zajebanciju....tacno ko da nisam normalan :)

da li ima neko nekoga proverenog za carinjenje motora ko moze sve da mi zavrsi,za neke razumne novce ,i ako je neko skoro to radio zna li koja je cena?hvala

Link to post
Share on other sites

opsta je konfuzija,u lazarevcu gde sam registrovao godinama,kazu mi da ne moze bez atesta,,zvao sam na umku kod obrenovca covek me ubedjuje da ne treba atest jer je taj motor istog proizvodjaca i serijski ubacivan u tu karoseriju i da treba samo carina i zamena saobracajne...tako da nisam pametan....ako odem kod njega koji kaze d aatest ne treba sa svim papirima i odem onda u sup da zamenim saobracajnu ,da li mi oni na salteru mogu praviti problem?

Link to post
Share on other sites

kakav crni atest,sve zavrsavas na tehnickom...treba ti papir sa carine i sa njim ides na tehnicki gde konstatuju da je ubacen drugi motor i upisuju ti nove podatke za saobracajnu kao zapremina,snaga,masa vozila itd,to sve izvlace iz kataloga u kojem pisu ti podatci za taj model sa tim motorom koji ubacujes i oni ti menjaju i tip sa 316 na 325i i sa tim registracionim listom sa novim podatcima ides u sup gde ti prave novu saobracajnu sa novim podatcima...

ja sam skoro menjao 2 motora,jedan je cak bio sa dizela na benz. i oba zavrsio bez ikakvih problema i atestiranja...

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da ostaje ono sto pise na plocici,samo se zapremina motora i vrsta goriva menjaju.

Ja sad treba da unesem benzinca u TDS-ovu skoljku,pa cemo videti kako ce to da rese na tehnickom.

Atesti ne trebaju nikakvi osim u slucaju da se ubacuje motor koji fabricki nije isao u tu seriju.Takvu informaciju ja imam sa tehnickog pregleda.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

ubaceno novo srce.ko je rekao da nema sanse da se sve za jedan dan zavrsi ,zavrseno je lagano,od 9 do 21h ,sa pauzama za klopu i pivo :)

m40 spreman za vadjenje

IMG_20130513_103437_zpse812d09c.jpg

m50 spreman za ugradnju ,kumasin i ja :)

IMG_20130513_133534_zpscb987848.jpg

ubacen

IMG_20130513_144907_zps17eb2b2c.jpg

i skockano

IMG_20130514_160202_zps42615a34.jpg

IMG_20130514_160209_zpsa7c0ce30.jpg

sta je potrebno zameniti ako nekom zatreba

motor sa agregatima,menjac,kardan,diff moze da ostane ali je malo kraci ,tj malo vise ide u obrtaje

balans stangla ,auspuh

motorna instalacija

Link to post
Share on other sites

al brate za dan ste izvadili i ubacili sve jbt...niste neormalni ni ti ni top...previse posla...a u malo vremena

Link to post
Share on other sites