Recommended Posts

Pozdrav svima!

Provalio sam da mi curi antifriz na "lulici" na hladnjaku. Takođe sam čuo da ta lulica ne može da se menja već samo čitav hladnjak. Interesuje me da li moram menjati čitav hladnjak zbog toga ili to može da se zakrpi. I tu ne curi nešto mnogo. Pre 7-8 dana sam nasuo do vrha antifriz i vidim da se vrlo malo spustio nivo.

2j1o32s.jpg

Link to post
Share on other sites

Jel to sto je puklo plasticno?ako jeste verovatno moze da se zavari kod dobrog plasticara,ne mogu da ukapiram jel ta lulica na hladnjaku ili boci,ne znam da li to ima na e36 pa da uporedim

Link to post
Share on other sites

Jel to sto je puklo plasticno?ako jeste verovatno moze da se zavari kod dobrog plasticara,ne mogu da ukapiram jel ta lulica na hladnjaku ili boci,ne znam da li to ima na e36 pa da uporedim

Jeste plastično, ali ja ne vidim nigde da je puklo. Inače ta lulica nije iz jednog dela, i tu na tim sastavima mislim da i curi. Zato i ne znam jel' sme da se vari pošto nije iz jednog dela!? I nalazi se baš na hladnjaku, boca je skroz na drugoj strani.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nadam se da ćeš imati više sreće od mene. Kod mene je puštalo na plastici koja ide iz hladnjaka prema posudi te sam se j..o dva puta kod dva plastičara, skidao dva puta hladnjak, potrošio i vremena i para(70e) i živaca, pokušavajući proći jeftinije, da bi na kraju kupio drugi hladnjak(200e), lulu sa odzrakom i crijevom do motora(60e).

Na kraju sam saznao da se na svakih 200 000km mijenja bukvalno čitav rashladni sistem koji ima plastične dijelove, jer od temperature i antifriza propadne-istrune(svoju lulu sam prstima mrvio koliko je bila trula).

Moj ti je savjet da se prvo raspitaš kod dobrog majstora o opcijama da ne bi gubio vrijeme, pare i živce kao ja.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Danas sam primetio da mi hladnjak malo vlazi, to je bio razlog mog dosipanja vode u motor, za 6-7 . meseci sam presao oko 10.000 km i dosuo 1l vode...Proveravao sam tecnost i dosipao oko 200 gr na mesec i nesto dana u cantru... Obisao 3. mesta i receno mi je da se ta plastika na "BMW"-u vari samo ukoliko ga spremam za prodaju, a ako ga ostavljam za sebe kupujem nov hladnjak...Kineske kopije su oko 10.000 dinara, neki Holadnski oko 13.000 dinara, originalan fabricki kazu da se vise ne kupuje jer kosta oko 40.000 dinara, za polovne traze oko 70-80 e...Koji staviti, novo ili polovno ?

Link to post
Share on other sites